Şimdi Ara

samsung 40N87BDX/40M87BD ikisi arasında kaldım???

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    samsung LE40N87BDX

arkadaşlar ikisi arasında kaldım teknik olarak benzer görünüyolar kontrast hariç, evde kullancam digiturk ve dvd için
    yardım edersinz memnun olrum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h2e -- 15 Nisan 2008; 17:56:20 >

• Arkadaşım ,bende aynı durumda kaldım ve N87 de karar kıldım ,karar vermeden evvel istanbuldaki büyük iki servisini aradım, iç yapısının aynı olduğunu ,major farkın m87 de parlak ekran ve bunun neticesi kontrast oranının 15000 olduğunu belirtti, parlak ekran kullanılacak ortama göre hiç önemsiz veya çok önemli olabiliyor , ben tüplü televizyonda en çok yansıma sorunu yüzünden sıkıntılıydım ve bu sebeble mat ekrana sahip olan N87 de karar kıldım .
  • Şunu unutmayın, parlak ekrandaki siyah tonlaması mat olana göre çok çok daha başarılı ve gerçekçi oluyor. LCD TV lerde siyah renk gösterim kalitesinin sorunlu oldugu göze alınırsa parlak ekran olan eğerki karşısında bir pencere olmayacak ve evin aydınlatması içine düşmeyecek şekilde ayarlanırsa kesinlikle çok daha iyi olur...Keşke tüm LCD lerde bu secenek olsa direk parlak ekran alırdım...
  • 40m87 kontrast ve süper clear panelden dolayı görüntü süper dir.Ekran Parlaklığına gelince izlerken insan farkına varmıyor bile ancak güneş ekrana direkt olarak vuruyorsa o zaman rahatsız edebilir.Özellikle 40m87 de piyasada radikal düşüşler yaşanıyor.40f86 bile iyice düşmüş durumda
    fiyat analiz sitelerine bakıp en ucuz fiyatı bulabilirsin.Örnek bir kaçtane site yazdım.

1-www.kac-lira.com
    2-www.fiyatara.com
  • kesinlikle 40M87BD birkere alınıyor bu cihazlar o yüzden birazdaha iyi bir cihaz almak çok daha mantıklı
  • 40M87BD
  • cevap imzamda

tabii ki M serisi.

sebebi arkadaşlar belirtmiş. siyahlar çok gerçekçi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pegasusxx1975 -- 17 Nisan 2008; 14:12:28 >
  • Bir ay içinde 2 adet 46N87BDX 1 adet 40M87BD kurdum ve bolca kurcaladım. N serisi ile M serisi arasında hemen hemen herşey farklı.

1- M sersinin görüntü işlemcisi daha kaliteli
    2- M serisi superblack ekrana sahip inanılmaz siyah seviyesi var.(Bu güne kadar rastladığım en mükemmel siyah)
    3- işine yararmı bilmiyorum ama sesi daha güzel.
    4- kesinlikle en sorunlu renk olan kırmızıyı M serisi çok daha iyi veriyor (N serisinde biraz portakala çalıyor)

Gelelim kötü yanlarına.
    1-Gündüz vakti seyredilecekse kesinlikle N serisi Işık gücünü daha iyi kullanıyor ve yansıma yapmıyor.
    2-gece vakti üzerine ışık vurursa M serisi yansıma yapıyor büyü bozuluyor.
    3-PS3 kullanılacaksa pek bir fark yok aralarında ikisi de güzel gösteriyor.
    4-M serisinin siyah ekranı çok başarılı ama karanlık sahnelerdeki gölge detaylarını kaybediyor.Bu detayları yakalamak için brightnessı açıyorsunuz ve parlak sahnelerde gözlerinizi yorabiliyor.

Bu deneyimlerim umarım faydalı olur.

Işık kontrollü bir odada kullanılacaksa dışarıdan günışığı içeridende lambaların ışığı direkt olarak üzerine vurmayacaksa M serisi bence 40 inçlik bir ekranda 400 YTL'lik bir farkı hak eder.
    quote:

Orjinalden alıntı: h2e

samsung LE40M87BD
    samsung LE40N87BDX

arkadaşlar ikisi arasında kaldım teknik olarak benzer görünüyolar kontrast hariç, evde kullancam digiturk ve dvd için
    yardım edersinz memnun olrum...

• Öncelikle satıcıların aralarında hiçbir fark yok demelerini ciddiye almayın...istanbul bilişimden birine 40z3030 toshibayı sordum..ellerinde toshiba olmadığını söylediler...size m87 verelim aynı dedi ve birazda ikna için kontrastının daha üstün olduğunu söyledi..tamam kontrast iyide ne alaka bu iki tv...bana soracak olursan aralarında 500 ytlden daha fazla fark varsa n87 al derim..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.