Şimdi Ara

samsung 40c7000 - 40c7700

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
7.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haftasonu kutup aş nin ankamall mağazasında 40c7000 modelini beğendim sipariş verdim dün tv yi getirdiler kurup gittiler. servis gittikten sonra dikaktimi çekti model 40 c7700. samsung türkiye sayfasında bu model yok.. kullanım kitapçığığa türkçe değil. FAturada 40c 7 serisisi diye geçiyor. 7000 iele 7700 arasında ne fark var ? itiraz edeyimmi bilgilendirirseniz sevinirim.

• C7000 resmi ithalat tarafından getiriliyor. C7700 modelini sadece paralel ithalatçılar getirtiyor. C7700 de DVB-S tuner var , yani uydu yayınlarını uydu alıcı olmadan alır. Sadece çanak antenden gelen kabloyu tvye bağlamanız yeterli. Diğer özellikleri aynıdır. Sizin tvde çana lantenden gelen kabloyu girmek için giriş var mı? Lnb In yazan bir giriş olması lazım.

Eğer tvyi aldığınız yer resmi ithalat ürünleri satıyorsa işin içinde bir iş var, size neden paralel ithalat ürünü vermişler onu öğrenin. Paralel ithalat ürününü çaktırmadan resmi ithalat fiyatına satıp tanıdık , servise kurdurmuşlarsa işin içinde daha da büyük oyun var. Bu durumda Samsung müşteri hizmelerini arayıp firmanın yaptığı hileyi haberdar edin.
  • c7000 4300 tl idi hafta sonu kampanyası var dediler 3500 e indi dediler bende samsung garantili olduğundan fiyatta uygun geldiğinden aldım. ankamall da samsung mağazasından. Biraz önce aradım firmayı elimizde o an c7700 vardır onun için onu yollamıştır arkadaşlar dediler. Bende bunun paralelel ithalat ürünü olduğunu samsungun resmi sitesinde bu ürünün olmadığını söyledim. Biz her türlü malımızın arkasındayız dedi konuştuğum kişi. Aldığım firma kutup a.ş sağlam bir firma daha önce de alışverişlerim oldu ama satarken neden bunu belirtmeden satıyorlar. samsun a şikayet edicem..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi King of Kings -- 15 Aralık 2010; 19:19:52 >
  • Size servis için gelen personel tvyi aldığınız yerin çalışanlarımıydı? Daha doğrusu size servis kurulum raporu vermiş olmaları lazım. Orada samsung mu yazıyor ve model olarak C7700 mu yoksa C7000 mi göstermişler. Eğer resmi samsung servisine kurulum yaptırdılarsa ikinci bir suç var.

Biz her türlü malımızın arkasındayız gibi laflara itibar etmeyin. Yarın size sattıkları tvyi ithal eden yerde sıkıntı olursa size oratada bırakırlar. Forumda başka bir arkadaşımıza yine samsung bayisi el altından paralel tv satmıştı. Sonra bayi ile konuşunca tvyi değiştirdiler. Sonrasında samsung merkeze şikayet edecekti ama sonrasını yazmadığı için ne oldu bilmiyorum.

Samsung merkezi aradığınızda da " bayiden tv aldım ama sizin ürününüz olduğundan şüpheliyim" deyin ki telefonda biraz da satan yerden araştırmak ve bilgi edinmek zorunda kalsınlar. Tüm bilgileri sizden alıp şikayetinizi değerlendireceğiz diye konuyu kapatmasınlar. Bayiyi arayıp bilgi edinince sizi mecburen ararlar ve siz de neler olduğunu bir derece anlarsınız

Bu arada 40C7700 tvnin paralel ürün peşin satış fiyatı 2650 civarı , bir de oradan fazla para kazanmışlar.

• C7000 işini fazlasıyla görecektir ama c7700 deki dahili hd tuner de unutulmamalı tabikide bunu kullanıcaksan yararlı birşey.

c7700 deki dahili uydu alıcısında çunki kanal sıralaması yapılamıyor .. eğer çanaktan gelen kabloyu bağlayıp uydu yayını ızlemıceksen

bence gereksiz bir özellikle dahili uydu alıcısı.

ama ortada bi düzembazlık var o ayrı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender123

Size servis için gelen personel tvyi aldığınız yerin çalışanlarımıydı? Daha doğrusu size servis kurulum raporu vermiş olmaları lazım. Orada samsung mu yazıyor ve model olarak C7700 mu yoksa C7000 mi göstermişler. Eğer resmi samsung servisine kurulum yaptırdılarsa ikinci bir suç var.

Biz her türlü malımızın arkasındayız gibi laflara itibar etmeyin. Yarın size sattıkları tvyi ithal eden yerde sıkıntı olursa size oratada bırakırlar. Forumda başka bir arkadaşımıza yine samsung bayisi el altından paralel tv satmıştı. Sonra bayi ile konuşunca tvyi değiştirdiler. Sonrasında samsung merkeze şikayet edecekti ama sonrasını yazmadığı için ne oldu bilmiyorum.

Samsung merkezi aradığınızda da " bayiden tv aldım ama sizin ürününüz olduğundan şüpheliyim" deyin ki telefonda biraz da satan yerden araştırmak ve bilgi edinmek zorunda kalsınlar. Tüm bilgileri sizden alıp şikayetinizi değerlendireceğiz diye konuyu kapatmasınlar. Bayiyi arayıp bilgi edinince sizi mecburen ararlar ve siz de neler olduğunu bir derece anlarsınız

Bu arada 40C7700 tvnin paralel ürün peşin satış fiyatı 2650 civarı , bir de oradan fazla para kazanmışlar.

Faturada samsung c7 serisi olarak geçiyor. Tv yi servis getirip kurdu ama sanırım kendi servisleriydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: NBS27

C7000 işini fazlasıyla görecektir ama c7700 deki dahili hd tuner de unutulmamalı tabikide bunu kullanıcaksan yararlı birşey.

c7700 deki dahili uydu alıcısında çunki kanal sıralaması yapılamıyor .. eğer çanaktan gelen kabloyu bağlayıp uydu yayını ızlemıceksen

bence gereksiz bir özellikle dahili uydu alıcısı.

ama ortada bi düzembazlık var o ayrı

D smart kullanıyorum. kartını tv ye takıp bir deneyecem eğer hd kanalları izleyebiliyorsam bu özellik işime yarayacak. Birde sorum olacak. kanal geçişlerinde ekran karardığında veya film izlerken 16:9 formatında aşağı ve yukarıda ki siyah bölümlerde arka ışık sızması oluyor. Dört koşesinde de arka ışık sızması belli oluyor. bu normal mi yoksa hatamıdır?

• dsmart denemedım ama desteklemeyecektir kart işini , sonyler destekler... ışık sızması sorunu hiç denk gelmedi cihazın panelde bir sorun olabilir kardeşim..
  • Tv'yi kullanmak yerine iade etmeyi düşünün. Ankamall Kutup Samsung'un garantili ürünlerini satıyor. Belki Anadolu grubu ile Samsung bağını kopartınca Kutup ta mal alamıyor olabilir. Ancak adını kullanıp bu tip Türkiye'ye resmi ithalat olmayan malı satıyorsa önce mağazada yetkili biri ile konuşun. Bir markanın bayisi yurda farklı yollardan gelen mal satmamalı. Satıyorsa hem haksız kazanç, hem de tüketiciyi yanıltma vardır. Kutu içeriğinden Türkçe katalog çıkmaması bile tüketici haklarına aykırıdır. Üstelik arkadaşların dediği gibi aldığınız fiyat resmi stoklu mal fiyatı ise Ankara Ticaret Odasına da şikayette bulunabilirsiniz.

Saygılarımla.
  • evet dün akşam firma yetkilisi ile görüştüm. Ben samsung mağazasından samsung garantili mal almak için alışveriş yaptım beni yanılttınız ben samsung garantili bir ürün istiyorum dedim. Bu gün dönüş yapacak olumlu yaklaştı. Eğer değişim yapılmazsa gerekli yerlere şikayetlerimi yapacağım.
  • bence değişim istemek yerine, elindeki ürüne samsung türkiyeden garanti istemeyi dene.
    çünkü 7700 modeli 7000 den daha iyi. ben özellikle 7700 aldım.
    dahili hd uydu alıcı için, "gereksiz" diye yorum yapan arkadaşada sadece "allah akıl versin" diyorum.
    bende d-smart var, d-smart'ı takıp izlediğimdeki görüntü ile televizyonun kendi uydusunun görüntüsü arasında çok bariz kalite farkı var. üstelik dahili receiverin ses kalitesi harikulade. geçen gün fox'ta kolpaçino adlı filmi verdiler. abartısız söylüyorum resmen hd kalitesinde izledim filmi. sanırım filmin çekimi kaliteli kameralarla yapılmış.
    vel hasıl 7700 her türlü avantaj, değiştirmeyin bence.
    ayrıca trt hd'nin ücretsiz yayın yaptığını beliritirim.
    birde kanal sıralaması yapılamıyor diyen arkadaşada biraz araştırmasını tavsiye ederim. ben televizyonun kanal sıralamasını usb den bilgisayara attım. bilgisayarda kanalları d-smart gibi sıralayıp televizyona geri yükledim ve mükemmel sonuç verdi.

• C7000 veya C7700 sahibi olan arkadaşlar tvlerinde clouding ne seviyede var mı bunu kontrol edebilirler mi?
  • kanal geçişlerinde ve siyah ekranlarda arka ışık 15 ve üzeri bir değerdeyse rahatsız edici boyutta oluyor. köşelerden sızan ve genişleyerek ekran ortasına yayılan bir ışık. 16:9 formatında film izlerken de 4 köşeden bı ışık belirgin oluyor. ama renk ayarlarını parlak yapmazsanız göze batmıyor. Ama yinede insanın kafasını meşgul eden bir konu. Bu bütün c7 serisinde böylemidir?
  • samsunglardan hangi seriyi tavsiye ediyorsunuz?
  • Dün aksam Ankara Acity Bimeks'te Samsung UE 40C 7700 3D 200 Hz LED TVyi ben de gördüm ve çok hosuma gitti. Görüntüdeki kalite yaninda duran onlarca TVnin arasindan hemen ve kolayca fark ediliyordu. Samsungun bu modelini TR'ye yalniz paralel ithalar yapan firmalarin getirmesinin yaninda Bimeksin bu ürüne koydugu fiyat 3450 TL idi ama Bimeks 5 yil garanti veriyor. Siz bu TVyi nereden aldiniz? Bu sekilde paralel ithalattan gelen bi ürünü tavsiye eder misiniz?
  • Forumdaki arkadaşlar kusura bakmasınlar, ama olan oldu. Az önce iyice acıkmış midemin eyşimelerine dayanamayıp yanına iki de yumurta kırıp kafayı peynir ekmeknen yidim. Öfff pek de acıkmışım bee.. Evet buldum, buldum, en iyisi hala CRT !!
  • Harika bir led tv herkese tavsiye ederim ben 3000 tl verdim ama değer diye düşünüyorum.
  • bende c7700 kullanmaya yeni başladım. Yeni yeni çözmeye çalışıyorum. Sizlere sorum show tv kanalının sesi her açtığımda tanımsız geliyor türkçe secince ses geliyor neden olabilir. Ayrıca ağ ayarlarını yaparken otomatik olarak ip alamıyor. Elle girdiğim değerlerde 192.168.1.5 255.255.255.0 192.168.1.1 DNS 192.168.1.1 ancak bir türlü ağ geçidi pingini geçemedim muhtemel yorumlarınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkanyur

bende c7700 kullanmaya yeni başladım. Yeni yeni çözmeye çalışıyorum. Sizlere sorum show tv kanalının sesi her açtığımda tanımsız geliyor türkçe secince ses geliyor neden olabilir. Ayrıca ağ ayarlarını yaparken otomatik olarak ip alamıyor. Elle girdiğim değerlerde 192.168.1.5 255.255.255.0 192.168.1.1 DNS 192.168.1.1 ancak bir türlü ağ geçidi pingini geçemedim muhtemel yorumlarınızı bekliyorum

Bende bu tür sorunlar hiç olmadı yazılımla alakalı olabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

TV yi ilk aldığımda show tv de aynı sorun bende de vardı, TV yi her açıp kapattığımda ses olarak alem fm geliyordu, zaman içinde sorun kayboldu. TV nin yazılımı bu soruna açıyor muhtemelen. çünkü o gün bugün tv de tek değişen yazılım

dahili uydu tuner çok güzel bir özellik, tek kumanda ile her şey kontrol altında. ben özellikle 8790 aldım. o kablo bu kablo diye düşünmeden, lnb den gelen kabloyu takıyorsunuz, bir de dsmart CAM, 5 net görüntü.
    ben bu paralel ithalat, samsung garantisi olayına pek önem vermiyorum. yeni bir tartışmada başlatmak istemiyorum, BENce önemli değil, bariz fiyat farkı var. 3 tane TV eskittim, projeksiyon, plazma, LCD, hiç biri arıza yapmadı.

d smart bende de var ancak dsmartın kendi reciverindan izliyoum. yayın kalitesi çok fark ediyor. tv ye nasıl takabilirim. Sen nasıl yapıyorsun merak ettim

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.