Şimdi Ara

SAMSUNG 40B530 FULL HD LCD TV aldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
4.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar geçen hafta teknosadan 40b530 aldık ancak almadan önce çok fazla araştırma imkanımz olmadı internet alantım olmadığı için sadece teknosadaki diğer tvlerle kıyaslayıp ordakierin verdiği bilgier doğrulusunda aldık. ürün genel olarak hoş duruyor ancak orada usb girişi olduğu da söylenmişti fakat ben böyl bişi bulamadımaçıkçası bu konularda çok da bilgi saibi değilim. bu modelde usb nerede bulunur ve bu tv den en iyi şekilde naasıl fadalanabilirim? ayıca servis geldiğinde dv kamera kablosunu taktırmayı unutmuşum onuda nereye e nasıl takabilirim yardımcı olursanız sevinirim

SAMSUNG 40B530 FULL HD LCD TV

Ekran Boyutu : 40"
    Çözünürlük (piksel) : 1920 x 1080
    Kontrast Oranı : Yüksek Kontrast
    Hdmı Girişleri : 3 Adet

10 x 218,41 TL = 2.184,05 TL

Tek ödeme ya da
    Havale ile
    2.069,00 TL (KDV Dahil)

Sipariş Kodu : 110011057
    Ekran Boyutu : 40"
    Çözünürlük (piksel) : 1920 x 1080
    Kontrast Oranı : Yüksek Kontrast
    Hdmı Girişleri : 3 Adet
    Menşei : İthal
    Güç Tüketimi (w) : 130
    Programlanabilir Zamanlayıcı : Var
    Scart : Var
    Pal,secam Ve Ntsc Uyumluluğu : Var
    Çıkışlar : Ses Çıkışı
    Otomatik Ses Ayarı : Var
    Digital Comb Filter : Var
    Girişler 2 : USB, RF
    Ses Geliştirme : Dolby Digital Plus
    Digital Noise Reduction (dnr) : Var
    Ses Sistemi : SRS Trusurround HD
    Girişler 1 : Kompozit, Komponent, PC
    Ağırlık (kg) : 23
    Ekran Formatı : 16:9
    Garanti Süresi : 2 Yıl
    Güç Gereksinimi : 220 - 240 V, 50 / 60 Hz
    Model : 40B530
    Boyutlar(gxyxd) (mm) : 998 x 260 x 686
    Kulaklık Çıkışı : Var
    Kademeli Tarama : Var
    Parlamayı Önleyen Ekran : Var
    Picture İn Picture : Yok
    Tipi : Full HD
    Ses Çıkış Gücü(rms) (w) : 2 x 10
    Kutunun İçindekiler : Uzaktan Kumanda

• Merhaba ;

Öcelikle hayırlı olsun ....

Samsung 40B530 de Usb giriş terminali bulunmaz.

Bir üst modelinde Usb girişi var ve tek farkı Usb olması Samsung 40B550 modeli

Samsung 40B550

Full Hd
    High Kont.
    Usb girişi
    4 ms.
    Vga girişi ( bilgisayar bağlantısı için )
    3 Hdmi
    50 Hz.
    Clear PaneL

başlıca özellikleri
  • Merhaba

nurfgnur kardeş hayırlı olsun.Bu modelde diğer arkadaşın bahsettiği gibi usb giriş yok.Bir üst serilerinde B5 modellerinde var amcak cok muhim değil ondada video oynatmıyordu.Güle güle kullan deneyimlerini ürün hakkındaki fikirlerini paylaşırsan sevinirim
  • Arkadaşlar Samsung Almanya ile görüştüm. Bendeki 46B530 modelini ve seri numarasını verip teknik özelliklerini istedim;

Aynı şekilde B550 serisi için de aldım.Özellikler aşağıda:

B530 serisi;

Kontrast: 60.000:1
    Tepki süresi: 6ms
    16 Bit işlemci
    3HDMI, 1 Scart, 1 RCA, 1 Composit, 1 PC girişi (daha bir iki giriş var da kimse kullanmaz diye yazmıyorum.)
    Bence öenmli olan özellikler bunlar gerisi zrtık biraz oyuncak sınıfına giriyor.

B550 seisi;
    Kontrast: 70.000:1
    Tepki süresi: 6ms
    16Bit işlemci
    3HDMI, 2 Scart, 1 USB 2.0 (film oynatmaz diyorlar), 1 Composit, 1 PC

ben şahsen ilk önce bir televizyonda bu özellikleri bakarım.ve kararımı ona göre veririm.Sizi bilemem.Ama yukarıda arkaşlarımızın yazdıkalrı bazı özellikler yanlış.Onları düzeltiyim dedim.

B530 için:

46" alınca bir de bendeki eski 86 tüplü Sony'den sonra...dev gibi geldi.duvara astım ve ayarlarını yaptım. Ayarları ZOR. çok detay var ve adamı yoruyor.Kanal ayarları kanal sıralaması da kolay değil.Ama görüntisi bence standart'ın üstü.Bende digitürk+ ve teledünya var.Teledünya'yı direk TV üzerinden seyrediyorum Modül ile.Belki de kablo kullanmadığımdan, teledünyanın yayını çok daha kaliteli geliyor ekrana (dijital HD)
    şimdilik benden bu kadar.Eğer bir eksisini görürsem buraya yazarım.

• 46B530 un derinlik ölçüsü için garip değerler var ortalıkta, ölçüp söyliyebilir misiniz?
  • 40B530 'un ölçüleri 998x260x686mm bence güzel seçim senelerce kullanılacak bir model....
  • 100hz'e göre görüntü nasıl. sizce? 42B450 plazma düşünüyordum. Onu bırakıp bunu almaya değer mi ?
  • Salla plazmayı. Plazmalar tarihteki yerini yavasş yavaş almaya başladı. SD yayınlarda daha iyi olması daha uzun vadeli cihazlar olacagı anlamına gelmiyor.
  • arkdaşlar vga-vga bağlantı ile 1080 pixel görüntü alır mıyım bu modelde???
  • Bildigim kadarıyla vga-vga full hd yani 1080 desteklemiyor. 720p falan alırısn. 1080 icin hdmi şart.
  • hocam başka konuda iki arkadaş vga-vga dan full hd görüntü aldığından bahsetmiş başka konuda. Biri Nvidia GF 6120 ile diğeri de samsung 7 serisi LCD tv ye.
  • aybı tvden bende almıştım gerçi ben mediamarkttan gayet uygun bir fiyata aldım ama şunu söylemek istiyorum. bu tvde usb giriş var ancak taşınabilir takmayı denedim bir değişiklik olmadı. kullanım klavuzunda sadece servis yüklemeleri için kullanılır yazıyordu acaba yeni fiirmware ile usb den bişi izlemek mümkün olamaz mı
  • Abi al bi WD live kurtul.. Müthiş yaw 25 GB lık blue ray i takılmadan oynatıyor alet :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vincent Lord

Abi al bi WD live kurtul.. Müthiş yaw 25 GB lık blue ray i takılmadan oynatıyor alet :)))

25 GB Dediğin BD Videoda sağlam bitrate demek,bunu HTPC'de sorunsuz hal ederiz lakin doğru player ve codekler sayesinde...WD illa şart değil
  • Tabi yapabilirsiniz. şimdi çoğu bilgisayarın hdmi çıkışı var...
  • Arkadaşlar bende 40B530 aldım. Bu arada TV konusunda millet 100hz yada 200hz derdine düşmüş. Aldığım model 50Hz. Ve bomba gibi görüntü var, ayrıca hz konusunda karalar bağlayan arkadaşlara söylüyorum. Kaç tane yada hangi kanallar 200Hz yayın yapıyor ki? Yani yaşadığımız ülkeyi unutmayalım Tv alırken:) Zaten hepsi 100-200Hz yayın yapsa ne olurki? Sen 50Hz ile zaten izlerken aradaki o farkı anlamayacaksın. Bu kadar kasmayın derim. Herkese iyi günler..
  • bu güne kadar gayet memnun kaldığım televizyonumun bu gün görüntüsü gitti. ses var ama görüntü yok sebebini anlamadım. kanal numaraları filan da çıkmıyor. ne ypmam lazım.?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.