Şimdi Ara

Samsung 3D S27A950D S23A950D S23A750D S23A700D Kullananlar (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
9
Favori
62.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Technics

quote:

Orijinalden alıntı: Patronage

@Technics

Tamda monitörü alma düşüncesine ve kararına varmışken içime kurt düştü şimdi... ölü piksel olayı saçmalık sanayi bakanlığının yüzünden ne kadar ölü pikselli ürün varsa Türkiyeye gönderiyorlar sanırım teknoloji çöplüğü yaptılar TR'yi

Çok doğru bir yorum olmuş hocam,
    aynen söylediklerinize katılıyorum,
    gdolu sebzeler, bozuk ürünler, denetim yokluğundan bizlerin başına patlıyor malesef..
    Ürün için yapacağınız tek şey vatan dışında bir yerden şansınızı deneyebilirsiniz, 1 aylık monitörü izmirde 900e satıyor bir arkadaş, yani daha önceden gömüş olsaydım inanın direk kendisinden alırdım, en azından o görmüş denemiş, yok diyor, vatandan aldıklarınızda bunun garantisi yok, bir de öyle pis bir şey ki, ben böyle ölü pikseller görmedim, ilk monitörde yer değiştiren kuvvetli bir ölü piksel vardı, 3. monitörde direk karşıdan baktığınızda çok hafif görülen ama 30 derece herhangi bir açıdan baktığınızda ciddi parlayan bir ölü piksel vardı, bu sebeple satın alırken farkedememişim. Monitörü hala satın almak isteyenlere kusursuz bulurlarsa tavsiye ederim, onun dışında gerçekten beni yordu baya

Hocam teşekkürler uyarılarınız için ben almaktan vaz geçtim... Yozgat'ta yaşıyorum bulunduğum şehirde Vatan pc vs yok öyle sorunlar ile karşılaşırsam zaten benim için büyük sorun kargoydu bilmem neydi yüz yüze dert anlatacak kimsede yok yani en iyisi ben başka bir monitöre yöneleyim ne yazık ki 120hz monitör sayısı oldukça az...

saysak bir elin parmaklarını anca geçer,geçmez

Aslında benq XL 2420T almıştım ölü piksel çıkınca iade ettim 7gün dolmadan

VATAN'dan alayım diyorum tekrar ama görmeden de içime hiç sinmiyor..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TeufeL-07

quote:

quote:

Medal of honor warfighteri hala 3D oynayamıyorum. Mon setup yaptım. Nvidia da acer, monitorlerde samung olarak gözüküyor. Önce hiç aktif olmuyordu, sonra 1.0.0.2 updateyi yükledikten sonra , oyunun menüleri 3D olarak başlıyor ancak oyuna başlar başlamaz donuyor. 3D kapalı girip , oyun açılınca aktif ettim , yine dondu . Whql , beta, eskisi yenisi , tüm nvidia sürücülerini denedim hiçbirinde sorun düzelmedi. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürederim.

Ekran kartınız nedir? sürücüleri driver cleaner tarzında bir yazılımla tamamen kaldırıp temiz biçimde kurulması önemli,
    moh'u 3d aktif bugün denedim ama 3d çok güzel delmediği için kapattım, benim atladığım bir nokta yoksa eğer çok bir şey kaçırmıyorsunuz, şansınızı zorlamayabilirsiniz,

şu ana kadar gördüğüm en iyi 3d oyunlar batman ve Lara Croft and the Guardian of Light. birazda tdu2

cod, bf3, ghost recon future soldier, crysis tarzı fpsleri 3d için ben çok yetersiz buldum,

bu arada monitörün 3d performansı kesinlikle çok iyi, doğru medyayı seçmek önemli, doğru ayarlarla gerçekten gayet güzel görüntü elde ediliyor,

yalnız bu 3d olayı şuan sadece nesnelerin size olan uzaklığını ayırt etmenizi sağlıyor, o nesnelere hacim vermiyor, bir kutu düşünün perspektif olarak algılayabiliyorsunuz derinliği ama şöyleki esas olan size yakın olan yüzey ile size uzak olan yüzeyin gözünüzde konumlanması, kutunun yan yüzeyinin derinlik algısı yok.. bu benim gözlemim elbette

Ekran kartım Gtx 590 . En az 4 defa temiz kurulumla , beta , whql olarak ayrı ayrı güncel sürücüler denedim ama yinede olmuyor . Oyun açılınca donuyor. Neyse fazlada önemi kalmadı zaten.

Bende fps oyunlarının 3D lerini çok yetersiz buluyorum ancak moh wf ın 3D sinin muhteşem olduğunu söylemiş bir kaç arkadaş. Bende merak etmiştim . Ama diğer fps lerden farkı olmadığını söylüyorsan gerek yok. Zaten oyunu bitirdim :D

Bende batman serisi , jast cause 2, la noire , mafia 2 , tdu 1 ve 2 (1 daha güzel 3D ) , The witcher 2 , alan wake 1 ve 2 , ve tüm fps leri 3D denedim. Hepsinin içinde öyle bir 3D si olan varki , denemediysen mutlaka dene derim ki bu oyun max payne 3. 3D ilk çıktığında bir hayal vardı hatırlarmısınız bilmem. Mermiler sağımızdan solumuzdan geçmiyecekse , 3d gereksiz derdik. Max payne 3 te mermiler resmen sağımızdan solumuzdan geçiyor. Tabi nvidia 3D vision kullanıyorsan. Derinliği 0 yapıp , yakınsamayı şaşı görme sınırına kadar yükselterek oynamalısın bahsettiğim gibi algılaman için. Alan wake 1 keza öyle . Oyunda birşeyleri tutmaya çalışmaktan konsantre olamıyorsun :) Derinlik anlamındada insanı oyunun atmosferina sokma anlamında , o şehirdeymiş hissine kapılma anlamındada en iyi 3D the witcher 2 dedir. Mutlaka 3D oynanması gereken oyunlar bunlar. Yardımcı olmaya çalıştığın içinde çok teşekkürederim.

Ben teşekkür ederim değerli yorumun için,

Oyunun kitlenmesi normal değil, ama bitirdiysen eğer uğraşma bencede hiç,

Bu sene çıkan fps leri ben beğenmedim zaten genel olarak pek, MOH biraz daha iyi grafik olarak diğerlerinden (GR FS'den sonra ama oda fps değil demiştik seninli hatırlarsan ;) onda da 3d öğeleri çok zayıf geldi bana dediğim gibi. Max Payne önerin aklımda sıradakileri bitirince ona ayrı bir biçimde bakıcam mutlaka. Önerdiğin diğer oyun isimlerini de aldım. Onun dışında eğer sağlam medayalar denk gelirse, 3d demolar olabilir, belgeseller olabilir, legal olanları paylaşalım buradan. en azından isimlerini :)

Sağlam 3d filmde çok az şuan. İnanıyorumki 1-2 sene içerisinde çok daha güzel medyalarımız olacak mutlaka.

Hitman absoluteyi denedinmi 3D olarak ? Bende oda 3D açılmıyor. Acaba farklı bir programmı denesem tridef gibi. Sonuçta oyuna amd destek veriyor. Gıcıklık yapmış olabilir nvidia 3D vision açılmasın gibilerden . Gerçi nvidia nın sitesindeki sürücü güncellemelerinde hitman absolute için 3D yi vasat olarak değerlendirmişler . Hiç uğraşmasammı diye düşünüyorum , daha sonra alan vake 1 içinde vasat demişler ancak inanılmaz bir 3D si var. Gelde güven.

• Şimdi tridef ile 3D oynamayı denedim . Allahım tam bi rezillik. Nvidia 3D Vision ile 3D oynamayan arkadaşlar hiç uğraşmasın tridef rezalet.
  • quote:

quote:

quote:

@Technics

Tamda monitörü alma düşüncesine ve kararına varmışken içime kurt düştü şimdi... ölü piksel olayı saçmalık sanayi bakanlığının yüzünden ne kadar ölü pikselli ürün varsa Türkiyeye gönderiyorlar sanırım teknoloji çöplüğü yaptılar TR'yi

Çok doğru bir yorum olmuş hocam,
    aynen söylediklerinize katılıyorum,
    gdolu sebzeler, bozuk ürünler, denetim yokluğundan bizlerin başına patlıyor malesef..
    Ürün için yapacağınız tek şey vatan dışında bir yerden şansınızı deneyebilirsiniz, 1 aylık monitörü izmirde 900e satıyor bir arkadaş, yani daha önceden gömüş olsaydım inanın direk kendisinden alırdım, en azından o görmüş denemiş, yok diyor, vatandan aldıklarınızda bunun garantisi yok, bir de öyle pis bir şey ki, ben böyle ölü pikseller görmedim, ilk monitörde yer değiştiren kuvvetli bir ölü piksel vardı, 3. monitörde direk karşıdan baktığınızda çok hafif görülen ama 30 derece herhangi bir açıdan baktığınızda ciddi parlayan bir ölü piksel vardı, bu sebeple satın alırken farkedememişim. Monitörü hala satın almak isteyenlere kusursuz bulurlarsa tavsiye ederim, onun dışında gerçekten beni yordu baya

Hocam teşekkürler uyarılarınız için ben almaktan vaz geçtim... Yozgat'ta yaşıyorum bulunduğum şehirde Vatan pc vs yok öyle sorunlar ile karşılaşırsam zaten benim için büyük sorun kargoydu bilmem neydi yüz yüze dert anlatacak kimsede yok yani en iyisi ben başka bir monitöre yöneleyim ne yazık ki 120hz monitör sayısı oldukça az...

saysak bir elin parmaklarını anca geçer,geçmez

Aslında benq XL 2420T almıştım ölü piksel çıkınca iade ettim 7gün dolmadan

VATAN'dan alayım diyorum tekrar ama görmeden de içime hiç sinmiyor..

Ne demek hocam, az para değil sonuçta, Hp'nin bir monitörünü gördüm vatanda 27", meğersem komple bilgisayarmış, bayıldım malzeme kalitesine ve görüntüsüne, o haliyle 4.700 tl idi, tek monitör olsa alınırdı direk, gerçektende başarılı bir aletti, onun dışında acer'ın monitörlerini öneririm size,

• quote:

Hitman absoluteyi denedinmi 3D olarak ? Bende oda 3D açılmıyor. Acaba farklı bir programmı denesem tridef gibi. Sonuçta oyuna amd destek veriyor. Gıcıklık yapmış olabilir nvidia 3D vision açılmasın gibilerden . Gerçi nvidia nın sitesindeki sürücü güncellemelerinde hitman absolute için 3D yi vasat olarak değerlendirmişler . Hiç uğraşmasammı diye düşünüyorum , daha sonra alan vake 1 içinde vasat demişler ancak inanılmaz bir 3D si var. Gelde güven.

Denemedim ama sen dedin diye bugün indirdim, yarına eğer vaktim olursa deneyip sana sonucunu iletirim, Hitman serisini ilkinden beri iyi bilirim, benzer motorlar kullanıldıysa ihtimal vermiyorum pek iyi olacağına. Tridef'e gelirsek bazı oyunları oradan yüklüyorum, nvidia nın daha fazla desteklediği oyun var Tridef'e göre, artık nasıl oluyorsa, görüntü kalitesi olarak pek bir farklılık göremedim. kullanım alışkanlıklarına göre 2sinden birisi tercih edilebilir, alternatifli olması bu olayın aslında bence bizim için bir şans.

• quote:

Şimdi tridef ile 3D oynamayı denedim . Allahım tam bi rezillik. Nvidia 3D Vision ile 3D oynamayan arkadaşlar hiç uğraşmasın tridef rezalet.

Arkadaşa katılıyorum.dün bir arkadaş için bimeks de HP nin yeni çıkan 23" 3D 2311 Gt monütörüne baktık."tridef 3d" programı ile çalışıyordu.denemek için cod black ops oyununu yükledik. görüntü rezalet."FPR" gözlük olmasına rağmen görüntüde sağlı sollu titreşimleri net gördük.monitörün ayarları ile uğraşarak 3D görüntüyü netleştirmeye çalıştık sonunda 3D görüntüsünü düzelttik. Fakat bu görüntü ile nvıdıanın yanından geçemez.Birde monitörde 2D den 3D ye geçiş tuşu yok.Fakat şuda bir gerçek alacağınız monitör (23" veya 27") mutlaka 120 Hz olmalı.
    60Hz lik monitörle çok zor.

• Arkadaşlar filmi 3 boyutlu seyretmek istiyorsanız monitörün 3D olması yetmiyor ayrıca 3D li film olması gerekiyor.yoksa normal bir filmi 3D monitörde 3 boyutlu olarak seyredemezsiniz .Ben bunu defalarca denedim.saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalazar

quote:

Şimdi tridef ile 3D oynamayı denedim . Allahım tam bi rezillik. Nvidia 3D Vision ile 3D oynamayan arkadaşlar hiç uğraşmasın tridef rezalet.

Arkadaşa katılıyorum.dün bir arkadaş için bimeks de HP nin yeni çıkan 23" 3D 2311 Gt monütörüne baktık."tridef 3d" programı ile çalışıyordu.denemek için cod black ops oyununu yükledik. görüntü rezalet."FPR" gözlük olmasına rağmen görüntüde sağlı sollu titreşimleri net gördük.monitörün ayarları ile uğraşarak 3D görüntüyü netleştirmeye çalıştık sonunda 3D görüntüsünü düzelttik. Fakat bu görüntü ile nvıdıanın yanından geçemez.Birde monitörde 2D den 3D ye geçiş tuşu yok.Fakat şuda bir gerçek alacağınız monitör (23" veya 27") mutlaka 120 Hz olmalı.

çok isabetli bir seçim olmamış cod, 3d si başarılı bir oyunda test etseniz daha iyi olurdu, cod şuan çok zayıf herhangi bir 3d test sonucu çıkartmak için

• quote:

quote:

quote:

çok isabetli bir seçim olmamış cod, 3d si başarılı bir oyunda test etseniz daha iyi olurdu, cod şuan çok zayıf herhangi bir 3d test sonucu çıkartmak için

Kardeş yanılıyorsun. bu oyunu oynayan biri olarak yazdım ve Steroskopik 3D uyumlu oyunlarda "Cod Black ops" oyununa mükemmel diyor. resimde de görüyorsundur.zaten bu oynadığım oyunu çok güzel 3D görüntü verdiği için seçtim.

Samsung 3D S27A950D S23A950D S23A750D S23A700D Kullananlar

• quote:

Kardeş yanılıyorsun. bu oyunu oynayan biri olarak yazdım ve Steroskopik 3D uyumlu oyunlarda "Cod Black ops" oyununa mükemmel diyor. resimde de görüyorsundur.zaten bu oynadığım oyunu çok güzel 3D görüntü verdiği için seçtim.

Oynadıysan tamam ozaman, ben zaten bo2 zannetmiştim, 1i denemedim yorum yapamam bu yüzden, o "mükemmel" "iyi" gibi yorumlara pek güvenmemenizi tavsiye ederim yalnız, çünkü bu yorumlar son kullanıcıların geri bildirimlerinden oluşuyor, ve 3d olayı henüz pek bilinmediği için millet en ufak bir boyutlandırmayı muhteşem olarak yorumlandırabiliyor, buda bazen oradaki yorumların tersiyle karşılaşmamıza sebep oluyor. bu arada tavsiyen üzerine imkan olursa bo1 i deniycem mutlaka.

• quote:

quote:

Oynadıysan tamam ozaman, ben zaten bo2 zannetmiştim, 1i denemedim yorum yapamam bu yüzden, o "mükemmel" "iyi" gibi yorumlara pek güvenmemenizi tavsiye ederim yalnız, çünkü bu yorumlar son kullanıcıların geri bildirimlerinden oluşuyor, ve 3d olayı henüz pek bilinmediği için millet en ufak bir boyutlandırmayı muhteşem olarak yorumlandırabiliyor, buda bazen oradaki yorumların tersiyle karşılaşmamıza sebep oluyor. bu arada tavsiyen üzerine imkan olursa bo1 i deniycem mutlaka.

Çok da güzel olur.Cod Black Ops 3D ' si çok iyi.

• quote:

quote:

quote:

Çok da güzel olur.Cod Black Ops 3D ' si çok iyi.

Black ops 1 i bende 3D oynadım. Gerçekten piyasadaki tek başarılı 3D oynanabilen fps diyebilirim. Fps lerde şöyle bir sorun var . 3D yi arttırdığımız zaman , aim çift oluyor ve şaşı görmemize sebep oluyor. Nvidia lazer aimi açtığımızda oda 2 tane oluyor. Bunu ayarlasalar fps lerdede çok iyi işler başarabilirler. Battlefield 3 de bu durum söz konusu değil , zaten 3D den eser yok :D

• quote:

Bu monütörde her şey var ve heryere yakışıyor.

bu monitör 23 mü yoksa 27 mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: agaydemir

quote:

Bu monütörde her şey var ve heryere yakışıyor.

bu monitör 23 mü yoksa 27 mi?

27"
  • merhaba
    S23A750D modeli 2D de 120Hz mi veriyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: agaydemir

merhaba
    S23A750D modeli 2D de 120Hz mi veriyor?

Evet burdan bakabilirsin.http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-s23a700d-23-2ms-dvihdmi-3d-120hz-wide-screen-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd57013&categoryId=3002879
  • S23A950D modeli Türkiye ye geldi mi?
  • ben aldım kullanıyorum deli bir monütör monütörde bir sürü özellik var ben bunu almadan önce aslında asus un 27inc lik 3d monütörünü almayı düşünüyordum fakat asus u görünce fiktimi 90 derece döndürdüm tam bir rezalet samsungun yanında renkler okadar pasif ve solukki sanki 1500 tl ye monütör almıyacağızda 200 tl lik bir monütörde olan renk edası ile bana bakıyordu.tabiki samsung 950 ds yi aldım ve keyfime baktım :D :D :D
  • quote:

kısaca samsung S27A950 maceramı aktarayım yeni monitör almak isteyenlere,

Vatan bilgisayardan gidip bir adet aldım, ölü piksel olduğunu farkedip geri iade edip 2. sini aldım, sensor arızasından otürü geri götürdüğümde tasarımsal en büyük problemi olan power tuşunun yanında ki sensore basan yetkili servis elemanı monitörü kullanılamaz hale getirdi, olayın geçtiği yerde kamera bulunmadığı için suç benim üzerime atıldı, samsunga gönderildi ürün, kullanıcı hatası veya değişim kararı beklendi 1 hafta, sonrasında değişim kararı çıkınca vatana gidip 3. monitörümü aldım, ölü piksel çıkınca bölüm yetkilileriyle görüştüm, zaten çok samimi olduk gide gele, ürünün stoklarında kalmadığını, ve bu seride benim dışımda da iadeye getiren çok fazla kişi olduğı için bu ürünün bu serisi için artık alım yapılmayacağı söylendi, izmir içinde 3 mağaza dolaştıktan sonra balçova mağazasına gidip kalan tek teşhir ürününü yeni açıldığı ve üzerinde jelatini korunmuş olduğu için teslim almak zorunda kaldım, eve geldiğimde 4. monitörümde de ölü piksel görünce bunu bu şekilde kullanmaya karar verdim, 4. ölü piksel sanıyorum geçti, bakmak istemiyorum oraya sinirim bozuluyor çok fena.

onun dışında görüntü kalitesidir, vs sidir güzel hatta süper. power tuşunun yanına konan sensor hayatımda görmediğim saçmalıkta bir tasarım skandalıdır. şu sebeple dokunmatik tuşlar monitör bekleme modunda değilde kapalı ise farkedilemiyor, evet powerın üzerinde bir sembol var ama sensor daha büyük olduğu için ilk dikkatini çeken şey insanın sensor, sizin bildiğinizi herkes bilmek zorunda da olmadığı içinde o tuşa kazara basacak bir yakınınız olursa eğer geçmiş olsun demekten başka bir seçeneğiniz yok.

Monitör açık tüm tuşlar aydınlatma ile hayet görülür vaziyette

Monitör kapalı, ilk dikkat çeken En sağda bulunan yuvarlak sensor, hani 27" monitörde koya koya power'ın yanına sensoru hangi akıllı tasarımcı koydu, bunu hangi üretim müdürü onayladı tebrik ediyorum kendilerini buradan. Samsung bu monitörlerin devam serisinde adım gibi eminim o sensorun yerini değiştirecektir. buraya yazıyorum..

Sizde de hiç şans yokmuş Ben İnternet üzerinden 5 ay kadar önce kampanyasında vatan dan aldım geldiği gün denedim hiç sorun görmedim (ölü piksel testini özellikle hemen yapmıştım.)mesajınızı okuyunca başıma gelseydi sizin gibi uğraşmam gidip gelmem imkansızdı kesin elimde kalırdı ürün. Geçmiş olsun.

• Kardeş bende varım beni de ekleyin yeni gördüm :)

S27A950DS kullanıcısıyım .1 yıldır kullanıyorum hiç bir sorun yok ve verdiğiniz fiyata değiyor .
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.