Şimdi Ara

Salon ve Oda Arasında Taşınabilir Bilgisayar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Zaman zaman ''keşke laptop alsaydım.'' diye hayıflanıyordum. Zira yazın genellikle odam çok sıcak olduğundan balkonda oturuyorum, ya da TV izleyeceğim zaman salona geçmek zorunda kalıyorum. Ama TV izlerken dahi bir yandan bilgisayarla uğraşmak daha iyi oluyor, oturup sadece TV izlerken sıkılıyorum. ''Laptop alsaydım içerde rahat rahat gezebilirdim'' diye hayıflanmaktan sıkıldım, bu sebeple desktop PC'mi basit bir şekilde salon, balkon (balkona salondan çıkılıyor) ve oda arasında taşıma fikri geldi aklıma.

Şöyle düşündüm, ancak hiçbir şey araştırmadan, sadece ilk aklıma geleni uygulamayı düşündüm. Belki de mümkün değildir.

Öncelikle ihtiyacım olan bir takım kablosuz klavye-mouse seti. Bunların özelliklerini bilmiyorum. Şayet TV kumandası gibi karşıda bir göz olup, onu görerek çalışıyorlarsa işe yaramayacak. Ancak frekans ile çalışıyor, ya da ne bileyim, bluetooth teknolojisi bunlarda da kullanılıyorsa, o zaman benim işime yarar.

Bunu halledersem eğer, yani frekans ile çalışıyorsa, en arka odadan en ön odaya kadar çekerse ve pilleri TV kumandaları kadar uzun süre kullanılabiliyorsa -kısaca pil masrafı azsa- bir adım atmış bulunurum.

Diğer ihtiyacım olan ise bir adet monitör için güç kablosu, bir adet bağlantı kablosu. Kısaca internette bir iki siteye göz attığımda 5 metre görüntüyü aktaracak kablo bulabildim. Benim ihtiyacım olan kablo çok daha uzun olmalı. 15 metre ya da daha fazla. Bunu bulabilir miyim? Bulamazsam istediğim uzunlukta yapabilecek bir yer var mı (İstanbul Avrupa Yakası'nda olursa iyi olur)? Bunu da halledersek geriye güç kablosu kalır. Güç kablosunu da uzun bulamazsam bile, yaptırabilirim. O pek sorun olmaz.

Eğer bunları halledebilirsem, amacıma ulaşacağım. Klavyemi, mouseumu ve LCD monitörümü alıp salona/balkona geçebileceğim rahatça. Hoparlör gerekmeyecek. Sadece internet kullanacağım çünkü. Zaten müziği Hi-Fi sistemim ile dinliyorum. Eğer çok gerekirse bir 2+1 alıp, uzun kablo takıp onu da salona alabilirim, ama gerekmeyecek.

Sizden bu konu hakkında yorum bekliyorum. Yapılabilir mi? Bu kadar mesafede çalışan kablosuz klavye-mouse seti var mı? En önemlisi çok uzun monitör kablosu yapılabilir mi?

50-60 YTL ayırabilirim bu iş için. Yeterli olmazsa daha da fazla olabilir tabi.

Şayet bunların hiçbirisi olmazsa, son çare olarak kasanın altına tekerlek takacağım, üzerine de MDF monte edip klavye, mouse ve monitörü buraya sabitleyeceğim. Modemi de kablosuza çevirip, seyyar PC yapacağım. Sonra ver elini mutfak, balkon, salon...

• televizyonu al pcnin yanına ondan sonra ver elini istanbul
  • Aklıma gelen yöntem ekran kartının tv-çıkışından kablo uzatabilirsin balkon/mutfak gittğin yere 37 ekran tv olabılır ona bağlayıp kablosuz klavye-mouse yanına alabilirsin.İstersen tv bağlantısınıda kablosuz göruntu aktarım cihazlarıyla yapabilirsin ama 15 metre mesafe az değil sanki?Umarım bişeyler yaratabilmişimdir kolay gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: Anıl_35

Aklıma gelen yöntem ekran kartının tv-çıkışından kablo uzatabilirsin balkon/mutfak gittğin yere 37 ekran tv olabılır ona bağlayıp kablosuz klavye-mouse yanına alabilirsin.İstersen tv bağlantısınıda kablosuz göruntu aktarım cihazlarıyla yapabilirsin ama 15 metre mesafe az değil sanki?Umarım bişeyler yaratabilmişimdir kolay gelsin

Kablosuz setler burnunun dibinden zor çekiyor
  • Problem televizyondan ziyade, sıcak. Balkonda daha zevkli oluyor, daha evvel laptop ile denedim. Ayrıca bildiğim kadarıyla TV out ile TV'ye bağlayınca görüntü çok kötü oluyor. Alternatifleri bekliyorum arkadaşlar. Yoksa MDF kestirmeye gideceğim haftaya
  • quote:

Orjinalden alıntı: SERCAN_MTB

Merhaba arkadaşlar. Zaman zaman ''keşke laptop alsaydım.'' diye hayıflanıyordum. Zira yazın genellikle odam çok sıcak olduğundan balkonda oturuyorum, ya da TV izleyeceğim zaman salona geçmek zorunda kalıyorum. Ama TV izlerken dahi bir yandan bilgisayarla uğraşmak daha iyi oluyor, oturup sadece TV izlerken sıkılıyorum. ''Laptop alsaydım içerde rahat rahat gezebilirdim'' diye hayıflanmaktan sıkıldım, bu sebeple desktop PC'mi basit bir şekilde salon, balkon (balkona salondan çıkılıyor) ve oda arasında taşıma fikri geldi aklıma.

Şöyle düşündüm, ancak hiçbir şey araştırmadan, sadece ilk aklıma geleni uygulamayı düşündüm. Belki de mümkün değildir.

Öncelikle ihtiyacım olan bir takım kablosuz klavye-mouse seti. Bunların özelliklerini bilmiyorum. Şayet TV kumandası gibi karşıda bir göz olup, onu görerek çalışıyorlarsa işe yaramayacak. Ancak frekans ile çalışıyor, ya da ne bileyim, bluetooth teknolojisi bunlarda da kullanılıyorsa, o zaman benim işime yarar.

Bunu halledersem eğer, yani frekans ile çalışıyorsa, en arka odadan en ön odaya kadar çekerse ve pilleri TV kumandaları kadar uzun süre kullanılabiliyorsa -kısaca pil masrafı azsa- bir adım atmış bulunurum.

Diğer ihtiyacım olan ise bir adet monitör için güç kablosu, bir adet bağlantı kablosu. Kısaca internette bir iki siteye göz attığımda 5 metre görüntüyü aktaracak kablo bulabildim. Benim ihtiyacım olan kablo çok daha uzun olmalı. 15 metre ya da daha fazla. Bunu bulabilir miyim? Bulamazsam istediğim uzunlukta yapabilecek bir yer var mı (İstanbul Avrupa Yakası'nda olursa iyi olur)? Bunu da halledersek geriye güç kablosu kalır. Güç kablosunu da uzun bulamazsam bile, yaptırabilirim. O pek sorun olmaz.

Eğer bunları halledebilirsem, amacıma ulaşacağım. Klavyemi, mouseumu ve LCD monitörümü alıp salona/balkona geçebileceğim rahatça. Hoparlör gerekmeyecek. Sadece internet kullanacağım çünkü. Zaten müziği Hi-Fi sistemim ile dinliyorum. Eğer çok gerekirse bir 2+1 alıp, uzun kablo takıp onu da salona alabilirim, ama gerekmeyecek.

Sizden bu konu hakkında yorum bekliyorum. Yapılabilir mi? Bu kadar mesafede çalışan kablosuz klavye-mouse seti var mı? En önemlisi çok uzun monitör kablosu yapılabilir mi?

50-60 YTL ayırabilirim bu iş için. Yeterli olmazsa daha da fazla olabilir tabi.

Şayet bunların hiçbirisi olmazsa, son çare olarak kasanın altına tekerlek takacağım, üzerine de MDF monte edip klavye, mouse ve monitörü buraya sabitleyeceğim. Modemi de kablosuza çevirip, seyyar PC yapacağım. Sonra ver elini mutfak, balkon, salon...

Aynı senin düşündüğünü bende düşündüm bence en güzeli bir laptop alacağım

• Bir arkadaşım ses çıkardığı için kasasını kilere koymuştu.
    Monitör, klavye, mouse hatta hoparlörleride odasında duruyordu. Kiler daireye girişte solda odası evin diğer ucundaydı. Yani nerden baksan 15-20 metre vardı.
    Monitör kablosunu, klavye ve mouse kablosunu uzatmış. Nasıl yaptı şuan bilmiyorum ama bilgisayarını öyle kullanıyordu. Yani yapmak istediğin şey mümkün...
    Tek sorun bilgisayara cd takacağı zaman epey bi yol tepiyordu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: supremum

Bir arkadaşım ses çıkardığı için kasasını kilere koymuştu.
    Monitör, klavye, mouse hatta hoparlörleride odasında duruyordu. Kiler daireye girişte solda odası evin diğer ucundaydı. Yani nerden baksan 15-20 metre vardı.
    Monitör kablosunu, klavye ve mouse kablosunu uzatmış. Nasıl yaptı şuan bilmiyorum ama bilgisayarını öyle kullanıyordu. Yani yapmak istediğin şey mümkün...
    Tek sorun bilgisayara cd takacağı zaman epey bi yol tepiyordu.

kileremiiyiki balkona koymamış

• kablosuz klavye mouse set ler okadat mesafeden cekmez. bluetooth klavye mouse setine gelincede sadece bluettoth mouse 50$+kdv gibi rakamlardan başlıyor yanlış hatırlamıyorsam.. gerisini set olunca sen düsün. kabloya gelince rahatlıkla bulabilirsin 15 mt ve üzeri ancak 15mt lik bir monitör kablo 30$+kdv gibi bir rakama mal oluyor bunları bu şekilde uygulamaya koyarsan seyyar pc olabilir. :)
  • Teşekkür ediyorum arkadaşlar. Bu iş bluetooth mouse ve klavye setleri ucuzlayıncaya kalacak desenize
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.