Şimdi Ara

SAF ANDROID SAÇMALIĞI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
13.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    saçma bir yorum ve yine bir lg g2 kullanıcıs. hiç şaşmaz...

resmen bilinç altımda lg g2 kullananlar hakkında düşünceler oluştu. bu kadar mahalle ağzı konuşmak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: revision

saçma bir yorum ve yine bir lg g2 kullanıcıs. hiç şaşmaz...

resmen bilinç altımda lg g2 kullananlar hakkında düşünceler oluştu. bu kadar mahalle ağzı konuşmak...

Kardeş sen sudokuya yönel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • revision kullanıcısına yanıt
    Bende sana şunu diyeyim iphone telefonlar 1gb ram ile akıp gidiyor motorola neden gitmesin ayrica özelliklere göre güncelleme gelmez şunu da aklinjza sokun 3gb ram li telefonlar gelmeye başladı yani hangisi 3gb ramin 3 unu de kullaniyor? Kullanamaz zaten bataryayi su gibi içer motorola güncelleme de hata yapmadığı sürece önü açık kardeşim s4 kullaniyorum dediğin gibi 2gb rami var ama ne oluyor kasiyor kardesim sadece touchwiz değil her türlü 1-0 geri samsung un ve diğer firmalarin politikasi bu 2 güncelleme verir keser veya önem vermez göstermelik verir geçer her şey ayni kalır ben de mecbur rom kuruyorum eğer böyle konular acilcaksa iphone alin oturun android gibi üstü açık sisteminiz var kullanmiyorsunuz.

• system_25 kullanıcısına yanıt
    şu lg g2 kitlesi...
  • İşlem birimleri Stock Android'e göre inşa edilir. Bunun için Stock Android her zaman bir adım öndedir. HTC Sense'de bu konuda iyidir.
  • KüfürbazHaydoo kullanıcısına yanıt
    Söylediklerin tamamen hatalı

1- Iphone 1gb ramle akar çünkü IOS adında olağanüstü stabil bir işletim sistemine sahip. Iphone'u örnek gösterip, ne var canım Moto G de 1gb'yle akar demek teknolojiye aykırı bir yorum olmuş. Android ile IOS'u mu karşılaştırıyorsun? 1gb ram Android için yetersiz. Google'ın yayınladığı Android 5.0 için gereken optimal gereksinimlerde bile 2gb ram yazıyor, kendileri kabul ediyor, siz savunun :)

2- Bana ne Samsung'dan? HTC, Sony arayüzü gayet akıcı. Asus Zenfone'ların da aynen öyle. Asus Zenfone 4-5-6 çıktığından bari defalarca güncelleme aldı, 5.0'ı ise en erken alması planlanan cihazlardan birisi. Üstelik bu yıl çıkmasına rağmen geçen yılın aleti Moto G'den daha ucuz. ve moto g 1.2ghz 1gb ram iken Asus Zenfone 1.6ghz 2gb. Kamera vs. de de zenfone üstün ama bahsetmeye gerek yok. Bu forumda öyle bir cahillik var ki, Zenfone yerine moto g çöpünü önerenler çıkıyor, eh bu da insanı güldürüyor. Moto G çağın gerisinde kalmış telefondur, 2015 yılına gelirken hala bu çöpün önerilmesi mantıksız.

3- Ayrıca şu "yağ gibi akıyor" cümlesini kurmayın artık. Sistemin stabilitesi yağ gibi akması değil, verimli çalışmasıdır. Sana gelen Samsung'a da rom at Touchwiz gitsin, o da "yağ gibi akar". Neden? Çünkü boş bir arayüz her zaman daha az ram yer. Kısaca, stock android telefonların tek artısı olan "boş arayüz" istenirse diğer telefonlara da uygulanabilir.

• Gençler o zaman neyi tartışıyorsunuz, yapın bir sürüm aslanlar gibi distribute edin. XDA'da neler neler var. Siz de bir ucundan tutun isterseniz.

1 GB RAM yetmez olayına gelince.

1 GB android için yeterlidir. Hatta Galaxy Ace 4, hem de Touchwiz ile , 512 RAM'li.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_4-6479.php

Misal, Samsung T210 tablet 4.1.2'de 1 Gb RAM'de sürüm sürüm sürünürken geçtiğimiz günlerde 4.4.2 aldı. Gayet de başarılı oldu.

Eğer 1 GB RAM'li cihaz sizi memnun etmiyorsa gidin 2 ya da 3 Gb RAM'li modelleri alın.

Android'in RAM allocation mekanizması halen istenilen optimizasyonda değil. Çünkü cihaz gam'ı çok geniş.

iOS da işlemci belli, ram belli, yonga seti belli, ekran belli.

Ama android tarafında neredeyse sonsuz olasılık var.

Bu demek değil ki iOS kötü, ama iOS bu konuda avantajlı.

• quote:

Evet, uzun zaman önce saf android diye bir tabir çıktı ve yazılımdan zerre anlamayan tipler bu saf android'in normal sisteme göre çok farklı olduğunu zannetmekte.

Saf Android demek, cep telefonunda, temel android arayüzü kullanılması ve herhangi bir ekstra uygulama yüklenmemiş bir şekilde gelmesi demektir. Yani 20-30mb ram harcayan bir arayüz ve yine 20-30mb bellek harcayan 3-5 uygulama dışında saf android ile diğer modifiye androidlerin bir farkı yok. Üstelik saf android diye örneğin nexus alıp, stock arayüzü beğenmeyip, tema yüklediğinizde yine aynı mantığa gelecektir.

Sistem yapısı gereği, 1-2 yıl içerisinde her android şişer ve kasmaya başlar. Ram miktarının yüksek olması, telefona geçen süre boyunca çok fazla uygulama yüklenmemiş olması (silseniz de fayda etmez) ve yüksek hızlı çekirdekler bu şişme sürecini yavaşlatır ama asla durduramaz. Saf da olsa "kirli" de olsa her android bir gün kasacak.

Bu nedenle stock android kullanan nexus 5, moto g gibi telefonların diğerlerinden üstün olduğunu zannetmeyin.

Aynı işlemci, hız ve rame sahip nexus 5 ve lg g2, benchmark testlerinde her zaman başbaşa gider, hatta testlerin çoğunluğunda lg g2 daha üstte çıkar.

Evet, Touchwiz arayüzü nedeniyle, Samsung telefonlar genellikle daha çok kasar, ancak bu kasma sadece arayüzde gerçekleşir, uygulama çalıştırma veya internete etki etmez. Sony ve HTC arayüzleri ise stock android'e yakın olacak bir şekilde hızlı ve temizdir.

Bitirirken bir not:

1.2ghz 1gb ram Moto G adı verilen geçen yıl çıkmış çöp telefonu sırf stock android kullanıyor diye 1.6ghz 2gb ram Asus Zenfone'dan üstün görenler olabiliyor. Onlara gülüp geçiyoruz. Yine aynı paraya alınabilen, Nexus 5 ve Lg G2 arasından sırf stock android olduğu için nexus 5 almanın saçma olduğunu anlamışsınızdır umarım (not LG G2'yi de önermiyorum, sadece örnek verdim).

Bilmeden yazmanın da bu kadarı olsa gerek. Saf android 1-2 yıl sonra kasma yapmaz koç. Saf androidin özelliği de budur rami yormadan yongayı en güzel şekilde kullanmak. Hepsi bir gün kasacak fakat saf android diğer androidlerden sonra kasacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: SirPhilosophy

quote:

Evet, uzun zaman önce saf android diye bir tabir çıktı ve yazılımdan zerre anlamayan tipler bu saf android'in normal sisteme göre çok farklı olduğunu zannetmekte.

Saf Android demek, cep telefonunda, temel android arayüzü kullanılması ve herhangi bir ekstra uygulama yüklenmemiş bir şekilde gelmesi demektir. Yani 20-30mb ram harcayan bir arayüz ve yine 20-30mb bellek harcayan 3-5 uygulama dışında saf android ile diğer modifiye androidlerin bir farkı yok. Üstelik saf android diye örneğin nexus alıp, stock arayüzü beğenmeyip, tema yüklediğinizde yine aynı mantığa gelecektir.

Sistem yapısı gereği, 1-2 yıl içerisinde her android şişer ve kasmaya başlar. Ram miktarının yüksek olması, telefona geçen süre boyunca çok fazla uygulama yüklenmemiş olması (silseniz de fayda etmez) ve yüksek hızlı çekirdekler bu şişme sürecini yavaşlatır ama asla durduramaz. Saf da olsa "kirli" de olsa her android bir gün kasacak.

Bu nedenle stock android kullanan nexus 5, moto g gibi telefonların diğerlerinden üstün olduğunu zannetmeyin.

Aynı işlemci, hız ve rame sahip nexus 5 ve lg g2, benchmark testlerinde her zaman başbaşa gider, hatta testlerin çoğunluğunda lg g2 daha üstte çıkar.

Evet, Touchwiz arayüzü nedeniyle, Samsung telefonlar genellikle daha çok kasar, ancak bu kasma sadece arayüzde gerçekleşir, uygulama çalıştırma veya internete etki etmez. Sony ve HTC arayüzleri ise stock android'e yakın olacak bir şekilde hızlı ve temizdir.

Bitirirken bir not:

1.2ghz 1gb ram Moto G adı verilen geçen yıl çıkmış çöp telefonu sırf stock android kullanıyor diye 1.6ghz 2gb ram Asus Zenfone'dan üstün görenler olabiliyor. Onlara gülüp geçiyoruz. Yine aynı paraya alınabilen, Nexus 5 ve Lg G2 arasından sırf stock android olduğu için nexus 5 almanın saçma olduğunu anlamışsınızdır umarım (not LG G2'yi de önermiyorum, sadece örnek verdim).

Bilmeden yazmanın da bu kadarı olsa gerek. Saf android 1-2 yıl sonra kasma yapmaz koç. Saf androidin özelliği de budur rami yormadan yongayı en güzel şekilde kullanmak. Hepsi bir gün kasacak fakat saf android diğer androidlerden sonra kasacak.

öncelikle düzgün konuş, gerçek seviyeni belli etme. cümlelerin sonuna "koç" ekini koyunca bir şey mi başardığını sanıyorsun?

bir elde moto g, bir elde xperia z2, senin iddana göre moto g 3-4-5 yıl kasmaz, xperia z2 ise 1 yıl sonunda hemen kasar, çünkü stock android değil?

bu kadar uçmana gerek yok.

• Konuyu açan arkadaş amacın ne?
    Zaten yaptığın saçmalık Nexus 5 ve G2 karşılaştırman.İkiside müthiş donanımlı,sen kalkmış arayüz muhabbeti yapıyosun,ulan zaten Snapdragon 800 var ikisindede,gerisi tercih meselesi.
    8 aydır Moto G kullanıyorum,gram kasma yok zibilyon tane oyun yüklendi,sen hala ghz bak.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aspilicueta24

Konuyu açan arkadaş amacın ne?
    Zaten yaptığın saçmalık Nexus 5 ve G2 karşılaştırman.İkiside müthiş donanımlı,sen kalkmış arayüz muhabbeti yapıyosun,ulan zaten Snapdragon 800 var ikisindede,gerisi tercih meselesi.
    8 aydır Moto G kullanıyorum,gram kasma yok zibilyon tane oyun yüklendi,sen hala ghz bak.

Arkadaşım boşver bunun ne bok yaptığı belli amacı buraya gelip Sony'yi övmek. Para verecekler buna belli. Troll..

Ya tamam Sony'de benim büyük marka denilen markaladardan en beğendiğim 3 firmadan biri,Htc,Apple,Sony gelir benim için sırası yok
    Ama bu saçmalık nedir ona anlam veremiyorum.İstersen videosunu atayım arkadaşım.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşım boşver bunun ne bok yaptığı belli amacı buraya gelip Sony'yi övmek. Para verecekler buna belli. Troll..

Ya tamam Sony'de benim büyük marka denilen markaladardan en beğendiğim 3 firmadan biri,Htc,Apple,Sony gelir benim için sırası yok
    Ama bu saçmalık nedir ona anlam veremiyorum.İstersen videosunu atayım arkadaşım.

Uğraşmaya değmez

• revision kullanıcısına yanıt
    9 aya yakindir moto g kullanıyorum kastigini falan görmedim ne dondugunu KitKat la beraber arayüz olmadığı 1gb RAM yetiyor kaldı ki bu telefon google motorola ortak yapimi Aç moto g ana başlığını ac bak moto g den pişman olan yok denecek ka

• SirPhilosophy kullanıcısına yanıt
    700 tllik moto g çöpünü savunmak için yırtınmandan belli kimin fakir olduğu KOÇ. Ayrıca velev ki fakir olalım, ee? Fakirliği ayıp gören KOÇ seni KOÇ.
  • skywalker06 kullanıcısına yanıt
    Ben de bir yıldır HTC ONE kullanıyorum, kastığını görmedim. E napalım şimdi?

LG G2, Nexus 5'den iyidir diyince gereken savunma nexus 5 kasmıyor ama yaww mı olmalı?

Moto g 1.2ghzli 1gb ramli android kullanan geçen yılın cihazı olmasına rağmen hala 700-800 tl bandında, 5mp kameralı bir çöp. çok stock android meraklısı varsa, 1.6ghz 2gb ram 13mp kamera zenfone alır, gider rom atar, stock android... kısaca moto g bu saatten sonra mantıksız, boşuna savunmayın.
  • quote:

quote:

Okuman var mı senin? Küfür etmekle ancak seviyeni belli ediyorsun. Boş boş hakaret edip kendini rezil edeceğine, ilk yazıya git de bak Sony mi savunmuşum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revision -- 29 Kasım 2014; 11:08:46 >
  • Aspilicueta24 kullanıcısına yanıt
    Sony falan savunduğum yok. Konunun ilk mesajına gidip oku bi ne demişim. Saf android meraklısı saf insanlara uyma, konuyu açma sebebim stock android'in abartıldığı kadar olmadığı. Yani bir bilgilendirme başlığı bu, ama beş para etmez ergen fanboylar gelip hakaret ediyor. O kadar işsizler ki moto g'yi eleştirince, adamlar ailesine küfür ettik sanıp, hakaret etmeye başlıyor. Bunların ailesine, arkadaşlarına falan Allah sabır versin.

Ayrıca htc one kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revision -- 29 Kasım 2014; 11:07:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavzerturk

ben şimdi z3comp alsam 1 yıl sonra kasmaya başlasa format atsam işe yaramaz mı ?

3 sene öncesinin yorumları dillere pelesenk olmuş aynı şekilde devam ediyor. Kasmaz hocam Z3C bir sene sonra. 720p dünya donanım başmışlar cihaza nasıl kassın. Hatta şöyle diyeyim en uzun ömürlü cihazdır android tarafında şu an. Ha bir de arayüz tarafında kasmalara değineceğim. Konunun açılış amacının bir tarafı pek tabi IOS stabilite kavramına dayanıyor. Tamam 1.4ghz 1 gig sistemle kasmıyor, her şey harika çalışıyor da arkadaşım bir düşün android bir sistemde yapabildiklerinin onda birini yapabiliyor musun? Özellikle samsung note serisinde kullanabileceğin özellikleri. Bir touchwiz kasıyor tutturulmuş ağızlarda sakız gibi. Ne ara bu kadar manyak hale geldik milisaniyelik takılmalar oramıza buramıza batıyor. Telefonu sadece programları aç kapa olarak kullanacaksan IOS gibisi yok zaten. İlk ona portlanıyor her şey, buna da tamam. Ya her şey kusursuz orada. İnkâr eden yok. Ama aldığı telefonu limitlerinde kullanan "power user"lara hitap etmiyor.

Saf android de tamamen yalan bir kavram. Bu konudaki paylaşıma katılıyorum. g2 ile nexus5 aynı fiyata satıldı bizim ülkemizde akıl alır gibi değil. Saf olanlar saf android diye aynı fiyattan aldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Salma

quote:

Orijinalden alıntı: mavzerturk

ben şimdi z3comp alsam 1 yıl sonra kasmaya başlasa format atsam işe yaramaz mı ?

3 sene öncesinin yorumları dillere pelesenk olmuş aynı şekilde devam ediyor. Kasmaz hocam Z3C bir sene sonra. 720p dünya donanım başmışlar cihaza nasıl kassın. Hatta şöyle diyeyim en uzun ömürlü cihazdır android tarafında şu an. Ha bir de arayüz tarafında kasmalara değineceğim. Konunun açılış amacının bir tarafı pek tabi IOS stabilite kavramına dayanıyor. Tamam 1.4ghz 1 gig sistemle kasmıyor, her şey harika çalışıyor da arkadaşım bir düşün android bir sistemde yapabildiklerinin onda birini yapabiliyor musun? Özellikle samsung note serisinde kullanabileceğin özellikleri. Bir touchwiz kasıyor tutturulmuş ağızlarda sakız gibi. Ne ara bu kadar manyak hale geldik milisaniyelik takılmalar oramıza buramıza batıyor. Telefonu sadece programları aç kapa olarak kullanacaksan IOS gibisi yok zaten. İlk ona portlanıyor her şey, buna da tamam. Ya her şey kusursuz orada. İnkâr eden yok. Ama aldığı telefonu limitlerinde kullanan "power user"lara hitap etmiyor.

Saf android de tamamen yalan bir kavram. Bu konudaki paylaşıma katılıyorum. g2 ile nexus5 aynı fiyata satıldı bizim ülkemizde akıl alır gibi değil. Saf olanlar saf android diye aynı fiyattan aldı.

Dogru

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Saracen

Adam icerlemis beyler

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.