Şimdi Ara

Sadece Peugeot ile VW DONANIM SEVİYELERİNİ kıyaslamak isteyenler buraya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
0
Favori
7.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bu konu altında Alman Teknolojisi şöyle , Fransız Teknolojisi şöyle demek için gelenler yanlış yerde ilk başta onu söylemek istiyorum. Tüm arabaların sorunları olduğunu düşünürsek burada VW'de şu sorun var, Peugeot'ta şu sorun var diyeceklerde yanlış adresteler.

Burada sadece herkes arabasının Konfor, Güvenlik ve Donanımlarını ve arabasını Sıfır mı? Değilse kaç binde aldığını? Kaç model ve kaç TL'ye aldığını yazsın ve lütfen Alman Fransız konusu olmasın. En sondada Araçla Memnuniyetinizi bildirmek için Memnunum yada Memnun değilim deyin. Herkese iyi eğlenceleeerr... :D

•  Sadece Peugeot ile VW DONANIM SEVİYELERİNİ kıyaslamak isteyenler buraya  Sadece Peugeot ile VW DONANIM SEVİYELERİNİ kıyaslamak isteyenler buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hewes -- 4 Kasım 2011; 19:05:33 >

• Vw için Alman kalitesi ve prestiji muhabbeti başlar.

Fransızlar için "teneke" der bir arkadaş ve sözde eğlence başlar.
  • şu bir gerçektir ki 508, passattan daha konforlu ve başarılı bir modeldir.. bazı otomobil cahili insanlar pöjo ne öyle ya dandik teneke dese de bu böyledir. iki otomobil de gerçekten kaliteli ama 508 daha yeni olmasının getirdiği yan etkiler yani avantajlar sahibi. bunun yanında çok daha fazla donanıma sahip.. performans olarak muadili motorlar ile kıyaslama yaptğımızda da çok daha başarılı. passat'ın üzerinde bütün son teknoloji olarak gösterilen olaylar oldukça basit teknolojiler.. misal ön aracı görünce durma.. oradaki sensör algılıyor ve frene basıyor bundan ibaret. misal sesli park sensörünün otomatik duran versiyonu. bu kıyaslamayı passat ve 508 için yaptım. her ne kadar bazı insanlar cahilliklerinden vazgeçmeyip bunu inkar etse de '' peugeot bütün firmalar ile rekabet edebilecek seviyededir. PSA grup sınıfındaki en kaliteli otomobillerini üreten firmalardan birtanesidir... hem performans, hem konfor, hem dizayn olarak 508 derim.. dizayn olarak vw'nin kromajla bile çekici olmayan, kromajları kaldırdığınızda son derece itici duran özensiz tasarımlarından bahsetmiyorum bile.. sonuç olarak kalite olarak çok benzer firmalar ama peugeot birkere stili ile daha önde. kalite olarak iki firmanın araçları benzer kalitede fakat arada ufak tefek artı eksiler var. pöjo fransızmış vw almanmış gibi yorumlar ancak otomobil cahillerinin laflarıdır..

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 11 Kasım 2011; 23:11:47 >
  • Peugeot 5008 1.6 Turbo HDI 112hp 285 tork Premium Pack. 2010 yılında 2011 model olarak 61.000TL'ye en full'ünü aldım ve şuanda 2011 modellerin 2. el piyasası 65.000TL.

Aracımda

*ön cama yansıyan hız, cruise kontrol, hız sınırlandırıcı, önde ki araçla güvenli takip mesafesi bilgilerini ve uyarılarını yansıtan head-up sistemi,
    *7 kişilik bir araç, bagaj kısmına saklanan ekstra 2 koltuk,
    *EURONCAP 5 yıldız,
    *ESP,ABS,AFU,EBD,CBC,ASR güvenlik sistemleri,
    *17" alüminyum spor jantlar,
    *4 Lastiğin basıncını otomatik ölçen wireless teknolojisi,
    *Karartılmış araç camları,
    *7" 2 adet ön koltuk kafalıklarında ekran, multimedia sistemi ve 2 adet kablosuz bluetooth kulakılık ( Hepsi fabrika çıkışı orjinal )
    *Krom içerikli spor deri direksiyon,
    *yokuş kalkış sistemi,
    *Otomatik elektrikli park fren
    *Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası,
    *6 ileri otomatikleştirilmiş şanzıman,
    *Hız sınırlama ve sabitleme,
    *aynı zamanda vitesleri direksiyon arkasından müdahale edebilmek için F1 vites kolları,
    *2 araç araındaki park yeri mesafe ölçüm sistemi,
    *en önden en arkaya kadar panoramik cam tavan,
    *sürücü ve ön yolcu koltuğunda 7" ekranlar ve multimedia sistemi ve 2 adet orjinal bluetoothlu kulaklıklar,
    *2 adet servis masası,
    *Tam otomatik ve çift bölgeli klima,
    *Arka yolcu bölümünde bağımsız 2 adet klima havalandırma kanalları,
    *2.sıra ve 3.sıra orjinal cam perdeleri,
    *AUX ve usb girişi,
    *otomatik yanan farlar,
    *yağmur sensörü,
    *ön far yıkama sistemi,
    *Ön ve arka park sensörleri,
    *7 koltuktada emniyet kemeri bağlantı ikazı ve bağlantı durumu göstergesi
    *hıza duyarlı müzik sistemi ve direksiyon,
    *otomatik katlanan ve ısıtmalı yan aynalar,
    *2 adet soğutuculu buz dolabı,
    *Ön sisfarlar,
    *krom süslemeler,
    *frene ve gaza direksiyondan müdahale edebilme,
    *sıkışma önleyici camlar ,
    *4 cam otomatik,
    *anahtardan tek tuşla 4 camıda kapatabilme,
    *Immobilizer,
    *Sürücü ve yolcu koltuğu kol dayama,
    *Akustik - ses yalıtımlı - ön cam,
    *Arka koltuklar altında kapaklı taban eşya gözleri
    *4 kapınında altında yeri aydınlatmak için lambalar,
    *Yan aynalar altında yeri aydınlatmak için lambalar,
    *Yan aynalar altında sinyal lambaları,
    *Sürücü koltuğu altında sürgülü çekmece eşya gözü,
    *Viteste Spor kullanım modu tuşu,
    *Direksiyon altında eşya gözü,
    *Gece kullanımlarda ön konsolda vites üzerine yansıyan turuncu renkte led ışık,
    *2. Sıradaki koltuklar için birbirinden bağımsız sırtlığını dik konumdan yatık konuma alabilme,
    *Sürücü koltuğunda bel desteği,
    *2. Sırada ki koltuklar birbirinden bağımsız olarak ileri ve geri kaydırarak konumunu ayarlayabilme,
    *Ön far yıkama sistemi,
    *2 adet Zeminde bulunan eşya koyma gözleri,
    *3. Sırada oturanlar için tavanda bulunan 2 adet kitap okuma ışığı,
    *3. Sırada havalandırma kanalları,
    *Öndeki koltuk altlarında klima havalandırma kanalları,

Ve aracım 15.000'de bir bakımları oluyor. Daha yeni 15.000 bakımında Tüm filitreler ve motor yağı yani periyodik bakımı 182TL + KDV ve Maximum karta 2 ay ertelemeli, 5 ay teksitle yaptırttım.

• Donanımınızdaki *EURONCAP 5 yıldız dikkatimi çekmedi değil.
  • Teknik olarak gerisinde kaldığınız rakibizi araçlarınızın donanımı zenginleştirerek geçseniz neye yarar ?

Şahine zenon takıp astaraya rakip olamazsınız olsa olsa züğürt tesellisi olur size...
  • 2004 model B sınıfı bir araçta olması gerekenden fazlası. 8 air-bag, abs, yağmur-far sensörü, 4 disk fren, deri direksiyon, metal vites topuzu ve pedallar, Quiksilver özel döşeme.. aklıma gelenler..
  • 2011 model 308'imde C sınıfı en boş donanımı sadece bazı paketler var, ABS,AFU,4 DİSK FREN, ELEKTRO HİDROLİK DİREKSİYON, 4 ADET AİRBAG, 12 VOLT CIKIŞI, DERİ KOLTUK (ÖZEL İSTEK) DİREKSİYON KOLÇAK DERİ,YOL BİLGİSAYARI, TEK DOKUNUŞLA KAPANAN CAMLAR KİLİTLEME, AYNA ISITMALI VE İÇERİDEN KONTROL, PARK SENSÖRÜ, TEK SELEKTÖR İLE 5 DK DIŞARIYI FAR SİSTEMİNİN ÇALIŞMASI, TEK DOKUNUŞLA SİLECEKLERİMİN ÜST KONUMDA SABİTLENMESİ KONTAK KAPATTIKTAN SONRA COK İŞİME YARIYOR, İSOFİX BAĞLANTILARI, ARKA KOLTUKLARIMIN YATMASI (DÜZ ALAN OLUŞTURMASI COK İŞİME YARIYOR), VE MOTORUM EN COK SEVDİĞİM YANI :=) HATIRLADIKLARIM BU KADAR
  • 2008 model 207 1.6 hdi premium

aracımda
    6 adet hava yastığı
    elektro hidrolik direksiyon
    deri direksiyon
    abs
    afu
    esp
    ısıtmalı yan aynalar
    esp
    yol bilgisayarı
    far sensörü
    yağmur sensörü
    yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon

arabamdan oldukça memnunum yakıt tüketimi de iyi performansı da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyzade1978

Teknik olarak gerisinde kaldığınız rakibizi araçlarınızın donanımı zenginleştirerek geçseniz neye yarar ?

Şahine zenon takıp astaraya rakip olamazsınız olsa olsa züğürt tesellisi olur size...

Offf, teşbih güzel olmuş, tebrikler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfazeki

quote:

Teknik olarak gerisinde kaldığınız rakibizi araçlarınızın donanımı zenginleştirerek geçseniz neye yarar ?

Offf, teşbih güzel olmuş, tebrikler...

Şahin ve Astra görmesek yiyeceğiz zaten biz de.

Liseli tesellisi gibi bir şey bu.
  • Donanım seviyelerini ve fiyatını işin içine katmadan konuşacağım.

508'i genel anlamda Passat'tan daha başarılı buldum.

308 ile Golf'ün sürüş özellikleri, ses yalıtımı, konfor özellikleri çok benzer.
  • quote:

janjanla da bir yere kadar haklısın
  • peugeot 3008 sahibiyim ama BENCE 508 dışında vw modelleriyle boy ölçüşecek model yok peugeot ta dedigim gibi şahsi fikrim. vw de konfor güvenlik kalite
    peugeot da güvenlik donanımları iyi ve vw göre aynı güvenlik özelliklerindeki aractan çok daha ucuz . tabi 508 için ayrı bir parantez açmak gerekir mükemmel yapmışlar bmw ortak yapım diyorlardıda gerçekten öyle arabada tık yok 3008 ile aynı motor olmasına rağmen ondan çok seri sağdan soldan teypten gıcırtı vs ses yok . son olarak peugeot tan tekrar araba alacak olursam 508 dışında almam
  • 2000 model 306 sedan otomatik aracım var.Almadan önce 2 buçuk ay araba aradım.Otomatik araba aradığım için temiz,kazasız ve boyasız araba bakıyordum.Yani sorun çıkarmasın istiyordum.306 öncesinde Peugeot'ları hiç sevmezdim ve araba yapmayı bilmiyorlar derdim.Çok kez 206,207,307,308 ve 607(Patronum arabasıydı 1 yıl boyunca nerdeyse her gün uzun-kısa mesafe) kullanma şansım oldu.İçlerinde en kötü diyebileceğim 207 ve 307 idi.207'de anlamsız bi kalitesizlik ve düzensizlik vardı(belki bindiğim araçlardan dolayı).307'de ise kullandığım araçlarda elektronik problemleriyle çok karşılaştım.Arabamı 2.sahibinden aldım.İnternetten buldum ve arabaya ilk bakmaya gittiğimde tamam alacağım araba bu dedim.Aldığımda 70.000 km'de idi.En cezbedici tarafı bu oldu benim için.Benzinli kullanmıştı sahibi.Lpg sistemini ben taktırdım.4-5 kez uzun yolda(en uzunu 400 Km) kullanma fırsatım oldu ve ayda en az 1000 km yapıyorum şuanda.Haziran başında aldığım aracım bu güne kadar olması gereken bakımları dışında(z rotu,ön fren balataları,şanzuman yağı vs. değişimleri) sorun çıkarmadı.Otomatik vitesi her ne kadar 4 vites olsada vites geçişleri çok sessiz ve hissettirmiyor.Sonuç olarak ilk Peugoet aracım olmasına rağmen memnunum.Sadece bozuk yollarda döşemeden gelen tıkırdamalar canımı sıkıyor,çözemedim daha doğrusu baktıramadım.Konsolu sökmek gerekebilir dediler,bende söktürmek istemiyorum.Tıkırdasın diyorum.Zaten uzun yolda yapmıyor.Uzun yolda çok konforlu ve yol tutuşundan çok memnunum.Kışlık lastikleri taktırıcam yakında,havalar soğuyor malum.Çocukluğum Honda Accord'ların içinde geçti.79 modelinden 90 modeline kadar her kasasından alıp satmıştır babam.Bu nedenle Fransız araçlarına karşı her zaman ön yargılıydım ama 306 tam olmasada yendi ön yargımı.Vw konusuna gelirsek,bence abartılan ve haketmediği fiyatlarda olan arabalar üretiyor ve satıyor.2000 model Vw alabileceğim Polo tarzı araçlar var ve en kötüsü 16,17.000 Tl.306'yı 14.000 Tl'ye aldım ki temiz olduğu için bu fiyata aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhandincel1 -- 5 Kasım 2011; 13:37:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: akgolo

peugeot 3008 sahibiyim ama BENCE 508 dışında vw modelleriyle boy ölçüşecek model yok peugeot ta dedigim gibi şahsi fikrim. vw de konfor güvenlik kalite
    peugeot da güvenlik donanımları iyi ve vw göre aynı güvenlik özelliklerindeki aractan çok daha ucuz . tabi 508 için ayrı bir parantez açmak gerekir mükemmel yapmışlar bmw ortak yapım diyorlardıda gerçekten öyle arabada tık yok 3008 ile aynı motor olmasına rağmen ondan çok seri sağdan soldan teypten gıcırtı vs ses yok . son olarak peugeot tan tekrar araba alacak olursam 508 dışında almam

508, Bmw ile ortak yapim degil. Bmw, Mini'de Psa'nin thp motorlarini kullaniyor.
  • Peki donaım herşeymi comfortline golf mü dolu dolu 308 mi? Şahsen ben 2 aracada bindim GOLF ile 308 i kıyaslamam imkansız. GOLF kat be kat üstün 308 den . Kimse bana aksini savunmasın kendi gözlemim ve izlenimim sizin için nedir 2 aracı inceledinizmi bilmem ama bence böyle

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.