Şimdi Ara

Sadece 20:15 - 23.15 arası 300 - 400 ms ping sorunu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
1.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • aynen 233 oldu şu an. değişen bir şey yok boşa heveslenmişim :)
  • bu ulke de

derler yaa "bundan bı b.k olmaz"

işte durum bundan ıbaret

verdıgın dılekceyı kım sallayacak

hadı dıyelım Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme bakanlığına dılekce verdın
    adamlar ugrastılar ISP e gonderdıler
    pekı oradakıler sallayacak mı

hadı dıyelım ISP onem verdı
    1 adam gonderdı evıne kontrol ıcın o sallayacak mı ısını yanı gorevını

hakkımızı aramak ıcın yaptıgımız su cabalar yuzunden artık yorulduk
    ve bunlarla ugrastıgımız ıcın
    artık yaratıcı bırseyler cıkaramaz olduk
    kımı netı yuzunde gunlerce aylarca ugrasıyor

bu ugras yerıne ısıne gucune yada ne bıleyım bos zamanı olup kendını mutlu edecek seylerle ılgılense daha faydalı olmazmı bu ınsan

servera uzakmısız yok hattınız bunu desteklıyor

kafa basmıyor kı adamlarda

orta cagdan kalma donanımla uzaya cıkmaya calısıyoruz ıste
    nekadar cıkılırsa artık
    zıpla dur

keyfım ıcın pc topluyorum 10bın tl verıp ama bu devırde net yuzunde pc bana bakıyor ben pc e

allahın dagındada degılız yanı ıstanbulun gobegındeyız

alt yapı sıfır hızmet sıfır
    ama ucretlendırme masallah

• iyi diyorsun doğru dediklerin ama hiç bir şey yapmadan müşteri hizmetlerini arayıp modem açıp kapatmaktan iyidir. Bakanlık olmadı bimer o da olmadı mahkeme o da olmadı aihm hak aramaya devam her zaman.
  • Küçük bir hort
    Sorun çözülmüş gibi görünüyor, bende değerler dün normaldi, bugünde normal görünüyor.
  • Evet, ben de fark ettim dün de normaldi şimdi de normal.
  • bende dün bir ara 150lere çıktı, şu an da 90 civarlarında seyrediyor.
    umarım düzelmiştir
  • Bugün hiç ping'im 90 üzerine çıkmadı normal bir eu ts'sinde.

Sonunda düzgün bir gün be.
  • Boşuna uğraşmayın arkadaşlar. Bu arkadaşlarda hizmet böyle... Malesef tekel kaldığı müddetçe de böyle olacak. Ne zaman devlet %50 bütçe ayırır ve der ki "Eyyy... ISS'ler! Gelin %50 bütçeniz benden... Geri kalanı siz tamamlayın da ortak bir altyapı çekin, herkes aynı altyapıdan hizmet versin, bakım ve sorumluluk da sizlere ait..." deyip ortak bir altyapı oluşturur, piyasaya girer 10-15 firma, anca o zaman vatandaş adam gibi internet hizmeti kullanır...

Zaten son zamanlarda dikkat ederseniz reklam yoğunlukları arttı. Ne zaman müşteri kaybetmeye başlasalar reklamlar artıveriyor. O reklama ve sanatçılara yatırdıkları paranın 10'da 1'ini altyapıya yatırsalar millet cümbür cemaat ağzına geleni söylemez firmaları hakkında... Zaten birleştirme kararı aldılar yakında telefon ve internete tek fatura gelecekmiş. Malum telefon firmalarının adı altında birleşiyormuş. (Bana sorarsanız bu arkadaşlar artık cortungen şıtrayze...)

Bende de son 2 aydır hızda gezinme mevcut. Özellikle prime time denilen saatlerde belli günlerde tekrar ediyor. Defalarca aradım kaç defa sözüm ona kontrol ettiler, çözüm bulamadılar. (Defalarca santralinizde şu saat aralığı yoğunluk var, kontrol edin, gerekirse port açın dememe rağmen... Gerçi açılsa da düşük maliyetli bakır kablolar yükü ne kadar taşır o da var tabi... :) ) Çevrede yeni binalar yapılıyor, hatta yeni abone eklendikçe vatandaş bayram ediyor... Yeni bina in altyapı yatırımı out yani... :)

Akşam bir saatten sonra biraz rahatlıyor, sonra düzeliyor. Mesela dün çok iyiydi. Videolar v.s. her şey yükleniyordu, bugün hız geziniyor, sayfalar yavaş açılıyor. Bir gün iyi, bir gün kötü... Mesela geçen gün de PING vardı. İnanın ki sinyalizasyonunuzda sorun yoksa bence hiç kurcalatmayın, daha beter ediyorlar yapacağız diye... En azından ertesi güne düzeliyor hatlar boşalınca... Zaten akşam bir saatten sonra bu tip sorunlar ile karşılaşıyorsanız altyapıdaki yetersizlikten kaynaklanıyor demektir. (Zaten IP değiştiğinizde de göreceksiniz ki bu saatlerde dönüp dolaşan IP'ler de aynı IP'ler oluyor...) Bir kurcalatırsanız vay halinize... Çık işin içinden... Parazitti, sinyaldi derken defalarca kavga sonucu ancak çözüm elde edebiliyorsunuz. (Tabi arada parazitsiz veya paraziti az giriş bulamayınca saha dolabından sizin girişinize çöküp başkasını oraya yerleştirmeleri de var tabi... Saha dolaplarının halinden hiç bahsetmiyorum bile... Ağaca bağlananı mı ararsınız, tel dolanıp tutturulanı mı ararsınız... :) Malesef koca firmanın 3-5 kuruş için müşteri memnuniyeti politikası bu!)

Teknik elemanları da ya bilgisiz ya da bildikleri halde altyapıya gireceklerini anladıklarından ellerini sürmüyorlar. Tek çözümünüz PING durumunda Telekom Genel Merkezine dilekçe verip durumu detaylıca izah etmek ya da bir şekilde genel merkezdeki müdürlerine ulaşıp verip veriştireceksiniz ki müdür fırçalasın, tırsıdan yapsınlar. :) (Tabi önce konu hakkında bilen birine danışarak detaylıca durumun neden kaynaklandığını veya kaynaklanabileceğini öğrenmek...)

Müşteri hizmetlerini hiç zahmet edip aramayın. Splitter-kablo-modem bermuda şeytan üçgenindeki kayıp vakalarından biri de siz olursunuz. :) Olmadı bol bol DNS değiştrirsiniz. :) O da olmazsa bilgisayara format, yeni modem gibi hezimet cevaplarla karşılaşırsınız ki neticede hep kusurlu taraf siz olursunuz. Bu arkadaşlarda hiçbir zaman sorun olmaz, melektir bu arkadaşlar... Töbe haşa... :)

Tabi son olarak sözleşme mevzusu var. "Biz size minimum 0.70 taahhüt ediyoruz." maddesi de zaten bunun için var. E KADAR furyası yani... Yetersiz altyapının mazereti yani... 5 kuruş altyapıya yatırım yok, müşteriyi önce yağla balla sonra 0.70'i daya... Ulan hız bile kota dolunca 3 megabite düşerken bu neyin kafası? Defter haline gelen sözleşmeden bahsetmiyorum bile... Fiyatlar da her sene artıyor maaşallah! Sorarsan 16 megabitmiş artık? Pardon pardon? 16 KB/SN OLMASIN O? Bir de o 16 Megabit'i kaç kişiye verebiliyorlarmış sormak da lazım ucuz maliyetli bakır kabloyla ve parazitli hatla tabi...

Alternatifleri araştırın. Bölgenize yakın başka bir firmanın santrali varsa onu kullanın. En azından kablolama Telekom olsa da PING sorunu yaşamazsınız... Tabi yine önce kullanana da danışın tabi...

Bu arada saat akşamın 10'u internet hala cacık! YUH!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antipatik Adam -- 20 Kasım 2015; 22:25:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Antipatik Adam

Boşuna uğraşmayın arkadaşlar. Bu arkadaşlarda hizmet böyle... Malesef tekel kaldığı müddetçe de böyle olacak. Ne zaman devlet %50 bütçe ayırır ve der ki "Eyyy... ISS'ler! Gelin %50 bütçeniz benden... Geri kalanı siz tamamlayın da ortak bir altyapı çekin, herkes aynı altyapıdan hizmet versin, bakım ve sorumluluk da sizlere ait..." deyip ortak bir altyapı oluşturur, piyasaya girer 10-15 firma, anca o zaman vatandaş adam gibi internet hizmeti kullanır...

Zaten son zamanlarda dikkat ederseniz reklam yoğunlukları arttı. Ne zaman müşteri kaybetmeye başlasalar reklamlar artıveriyor. O reklama ve sanatçılara yatırdıkları paranın 10'da 1'ini altyapıya yatırsalar millet cümbür cemaat ağzına geleni söylemez firmaları hakkında... Zaten birleştirme kararı aldılar yakında telefon ve internete tek fatura gelecekmiş. Malum telefon firmalarının adı altında birleşiyormuş. (Bana sorarsanız bu arkadaşlar artık cortungen şıtrayze...)

Bende de son 2 aydır hızda gezinme mevcut. Özellikle prime time denilen saatlerde belli günlerde tekrar ediyor. Defalarca aradım kaç defa sözüm ona kontrol ettiler, çözüm bulamadılar. (Defalarca santralinizde şu saat aralığı yoğunluk var, kontrol edin, gerekirse port açın dememe rağmen... Gerçi açılsa da düşük maliyetli bakır kablolar yükü ne kadar taşır o da var tabi... :) ) Çevrede yeni binalar yapılıyor, hatta yeni abone eklendikçe vatandaş bayram ediyor... Yeni bina in altyapı yatırımı out yani... :)

Akşam bir saatten sonra biraz rahatlıyor, sonra düzeliyor. Mesela dün çok iyiydi. Videolar v.s. her şey yükleniyordu, bugün hız geziniyor, sayfalar yavaş açılıyor. Bir gün iyi, bir gün kötü... Mesela geçen gün de PING vardı. İnanın ki sinyalizasyonunuzda sorun yoksa bence hiç kurcalatmayın, daha beter ediyorlar yapacağız diye... En azından ertesi güne düzeliyor hatlar boşalınca... Zaten akşam bir saatten sonra bu tip sorunlar ile karşılaşıyorsanız altyapıdaki yetersizlikten kaynaklanıyor demektir. (Zaten IP değiştiğinizde de göreceksiniz ki bu saatlerde dönüp dolaşan IP'ler de aynı IP'ler oluyor...) Bir kurcalatırsanız vay halinize... Çık işin içinden... Parazitti, sinyaldi derken defalarca kavga sonucu ancak çözüm elde edebiliyorsunuz. (Tabi arada parazitsiz veya paraziti az giriş bulamayınca saha dolabından sizin girişinize çöküp başkasını oraya yerleştirmeleri de var tabi... Saha dolaplarının halinden hiç bahsetmiyorum bile... Ağaca bağlananı mı ararsınız, tel dolanıp tutturulanı mı ararsınız... :) Malesef koca firmanın 3-5 kuruş için müşteri memnuniyeti politikası bu!)

Teknik elemanları da ya bilgisiz ya da bildikleri halde altyapıya gireceklerini anladıklarından ellerini sürmüyorlar. Tek çözümünüz PING durumunda Telekom Genel Merkezine dilekçe verip durumu detaylıca izah etmek ya da bir şekilde genel merkezdeki müdürlerine ulaşıp verip veriştireceksiniz ki müdür fırçalasın, tırsıdan yapsınlar. :) (Tabi önce konu hakkında bilen birine danışarak detaylıca durumun neden kaynaklandığını veya kaynaklanabileceğini öğrenmek...)

Müşteri hizmetlerini hiç zahmet edip aramayın. Splitter-kablo-modem bermuda şeytan üçgenindeki kayıp vakalarından biri de siz olursunuz. :) Olmadı bol bol DNS değiştrirsiniz. :) O da olmazsa bilgisayara format, yeni modem gibi hezimet cevaplarla karşılaşırsınız ki neticede hep kusurlu taraf siz olursunuz. Bu arkadaşlarda hiçbir zaman sorun olmaz, melektir bu arkadaşlar... Töbe haşa... :)

Tabi son olarak sözleşme mevzusu var. "Biz size minimum 0.70 taahhüt ediyoruz." maddesi de zaten bunun için var. E KADAR furyası yani... Yetersiz altyapının mazereti yani... 5 kuruş altyapıya yatırım yok, müşteriyi önce yağla balla sonra 0.70'i daya... Ulan hız bile kota dolunca 3 megabite düşerken bu neyin kafası? Defter haline gelen sözleşmeden bahsetmiyorum bile...

Alternatifleri araştırın. Bölgenize yakın başka bir firmanın santrali varsa onu kullanın. En azından kablolama Telekom olsa da PING sorunu yaşamazsınız... Tabi yine önce kullanana da danışın tabi...

Bu arada saat akşamın 10'u internet hala cacık! YUH!

Yazdıklarınıza katılıyorum fakat benim sorunum çözülmüş durumda, dün ve bugün 90 ms ping'i geçmedi normal bir eu teamspeak 3'ünde.

İyi akşamlar.

• dun gece elektrık hatlarında calısma vardı bulundugum semt ve ıstanbulda bır kac semtın elektrıgı kesıldı

bende ups oldugunda (essek kadar ups olsada essek kadarda monıtor var max 1 saat ama ben ups ın alarmının otmesıyle uyandım)
    bır kontrol edeyım dedım netı
    pıng surelerı muthesem hız super
    ses sonda renkte sonda alll ..... koyayım (CMYLMZ)

aklıma gelmedı uyku sersemlıgınden SS almak

trafolara kedı fılan mı soksak dıger ılcelerdekı
  • ping 200 den inmiyor
  • 3 gundur sorunum yok cok mutluyum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim bu hafta pingler düzeldi artık stabil ancak akk sonrası 3 Mb/s düşen hız ile internette gezinmek mümükün değil ! önceden böyle değildi akk sonrası düşen hız ile filmde izler,internette sorunsuz hızlı bir gezinti yapabilirdim ama şimdi aşırı yavaş test yapıyorum 3 mb/s diyor ama gerçekten kesinlikle 3 Mb/s değil bu hız 800 kb felandır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 25 Kasım 2015; 3:50:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Benim bu hafta pingler düzeldi artık stabil ancak akk sonrası 3 Mb/s düşen hız ile internette gezinmek mümükün değil ! önceden böyle değildi akk sonrası düşen hız ile filmde izler,internette sorunsuz hızlı bir gezinti yapabilirdim ama şimdi aşırı yavaş test yapıyorum 3 mb/s diyor ama gerçekten kesinlikle 3 Mb/s değil bu hız 800 kb felandır

Verdikleri 3 mbit hıza bile göz koyuyor bu ttnet denen lanet firma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 25 Kasım 2015; 4:04:58 >
  • Katılıyorum. AKK sonrası bu aralar bir sorun var. Bende de aynı problem. Normalde 3 megabit bağlantıyla hd formatta videoların rahat izlenebilmesi lazım ama 360p bile ne mümkün!

Malum firma ile kahrolmak MÜMKÜNLÜDE MÜMKÜN!

Bu seneki fiyatları da 80 TL yaparlar artık. 73 TL sözleşmesiz ödüyoruz. Artık SÖZDE SINIRSIZ ya 77 ya da 80 TL! (Minimum...)

Birkaç ayda bir fatura son ödeme tarihi de habersiz kayıveriyor geriye doğru... :@

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antipatik Adam -- 1 Aralık 2015; 21:12:56 >
  • Bende 10 dakika öncesi itibariyle tekrar baÅŸladı bu lanet sorun...

2 hafta rahat ettik hemen tekrar başladılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: InsideR

bu ulke de

derler yaa "bundan bı b.k olmaz"

işte durum bundan ıbaret

verdıgın dılekceyı kım sallayacak

hadı dıyelım Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme bakanlığına dılekce verdın
    adamlar ugrastılar ISP e gonderdıler
    pekı oradakıler sallayacak mı

hadı dıyelım ISP onem verdı
    1 adam gonderdı evıne kontrol ıcın o sallayacak mı ısını yanı gorevını

hakkımızı aramak ıcın yaptıgımız su cabalar yuzunden artık yorulduk
    ve bunlarla ugrastıgımız ıcın
    artık yaratıcı bırseyler cıkaramaz olduk
    kımı netı yuzunde gunlerce aylarca ugrasıyor

bu ugras yerıne ısıne gucune yada ne bıleyım bos zamanı olup kendını mutlu edecek seylerle ılgılense daha faydalı olmazmı bu ınsan

servera uzakmısız yok hattınız bunu desteklıyor

kafa basmıyor kı adamlarda

orta cagdan kalma donanımla uzaya cıkmaya calısıyoruz ıste
    nekadar cıkılırsa artık
    zıpla dur

keyfım ıcın pc topluyorum 10bın tl verıp ama bu devırde net yuzunde pc bana bakıyor ben pc e

allahın dagındada degılız yanı ıstanbulun gobegındeyız

alt yapı sıfır hızmet sıfır
    ama ucretlendırme masallah

%100 haklısın ne diyeyim...

Böyle ülke böyle hizmet...

Ülkemizde insanlar bırak interneti bilgisayarın B'sini bilmiyor, bilgisayarın düğmesine basmaya korkan adam oturup facebook'a giriyor, üstüne bir de gidip akıllı telefon alıyor. Bu ülkede "Çocuğu Koruma" bahanesiyle devlet eliyle sansür uygulanıp, verilmesi gerekli eğitimler olan bilişim ve bilgi güvenliği, bilgisayar ve internet eğitimi okullarda verilmedikçe (ama tarafsız ve herkesin hakkına saygı duyacak şekilde adil bir eğitim...) bu ülkedeki ne internet hizmetlerinden ne de altyapıdan bir cacık beklemeyin. (Ki beklemeyin...)

Adam düğmeye basmayı bilmediği bilgisayar için aldığı internet hizmetinin ne anlasın 8 megabitin alması gereken SNR marjından, mesafe değerinden, sinyalinden, parazitinden, saha dolabından, kaliteli-kalitesiz kablosundan... Herkes sen ben gibi olsa zaman bu adamlar bu hizmeti satacak adam bulamaz, ÇATIR ÇATIR KALİTELİ BİR ALTYAPI OLUŞTURURLAR.

GERÇİ İNSANIMIZDA DA BİLİNÇ YOK Kİ... İNSANLIK DIŞIYIZ! SOKAKTA GÖRDÜĞÜ DOLABI TEKMELEYENDEN, LEVYE SOKANDAN, TEKMEYELİP YIKANDAN, ÇÖP BİDONU ZANNEDİP İÇİNE ÇÖP TIKANDAN (ŞAKA DEĞİL, BİR YERDE GÖZÜMLE GÖRÜP UYARDIM VE KAPATTIM!) NE HAYIR GELSİN Kİ AĞACA BAĞLAYAN, TEL DOLAYIP TUTTURAN, KAPATAN TELEKOM YETKİLİSİNDEN NE GELSİN? :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.