Şimdi Ara

SAATLER (1140. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29.530
Cevap
104
Favori
3.880.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11381139114011411142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben Casio Protrek (PRG) 500T-7 serisini almayı düşünüyorum, yorumlarınız nelerdir acaba? Lakin yeni çıkan 510T-7'yi satan bir yer bulamadım.

Türkiye'de 900-1000 TL arası satılıyor. Katar'da 700 Tl'ye buldum. 91 Model eski Casio Protrek'imde sıcaklık, barometre ve yükseklik ölçme özelliklerini sık sık kullanmıştım.

Lakin class görünen bu fiyat aralığında başka saatler varsa onlarıda tavsiye ederseniz sevinirim, malum Casio iş için, diğer öneriniz sosyal hayat için olacak :)

http://www.casio-intl.com/wat/protrek/

http://www.casio-intl.com/wat/watch_detail/?m=PRG-500T-7&n=1053

http://www.skywatches.com.sg/reviews/casio-protrek-tough-solar-triple-sensor-watch-prg-500-1-prg500-1974.htm

SAATLER

• quote:

Orijinalden alıntı: SudKaiDo

bir Vostok'un şu modeli hoşmuş

http://cgi.ebay.com/Automatik-Vostok-Europe-GAZ-14-Limousine-NH25-5654140-/320713948975?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uhren_Armbanduhren&hash=item4aac0a7f2f#ht_2850wt_698

Vostok Europe'un bu modelini alabiliyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

• beyler seiko 5 military kullanan var mı? geri kalma problemi filan var diyorlar. çok ciddi boyutlarda mı? saat nasıl kullanışlı mı? yorumlasanız biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackbruce

beyler seiko 5 military kullanan var mı? geri kalma problemi filan var diyorlar. çok ciddi boyutlarda mı? saat nasıl kullanışlı mı? yorumlasanız biraz.

seiko 5 serisinde günlük maksimum 40 saniye ileri yada geri gitme üreticinin verdiği sınır. normalde ort 10 saniye civarı sapma yapar(şanslıysanız 2-3 sn de olabilir),
    yalnız sapmaya çok takılmayın,mekanik saate iyi bakarsanız pilli saatlerden daha uzun ömürlüdür

ancak; çok hareket gerektiren ,saatin darbe alma ihtimali çok olanbir işiniz varsa mekanik saat kullanışlı olmaz pilli saat uygun olur,ama masa başı yada fiziksel aktivitesi az bir işiniz varsa saati sorunsuz kullanırsınız
  • babama almıştım 3 sene oldu belkide öyle ciddi bir geri kalma problemi olmadı hiç
  • öncelikle herkese selam. 1-2 senedir konu dışını takip ederim ama bu sayfaya daha dün ilk defa rastladım. saatlere merakı olan bir insanım. keşke daha önce görseydim bu konuyu. 3 gün önce kibar şık ve kaliteli bir saat almak amacıyla tissot t-classic desire aldım http://www.griffinjewellers.co.uk/tissot%20037%20front.JPG

ancak bu saat tabiri caizse beni kesmedi. bir tanede nispeten biraz daha gösterişli( bu kelimeyi yanlış kullanmış olabilirim) bir saat almak istiyorum.
    aradığım özellikler otomatik olması, japon, isviçre ve rus ( bu sayfa sayesinde vostok saat markasınıda öğrenmiş olduk sağolun ) malı olması, kadranın içinden makinanın hareketlerinin gözükmesidir... onun dışında tarihi gösterirse iyi olur. az kalsın bütçeyi unutuyordum vermek istediğim tavan fiyat 700tldir (etiket fiyatı değilde pazarlıkla indirelecek fiyat 700 dür )
    teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TexasRanger -- 18 Haziran 2011; 15:42:49 >

• hdturk,
    saatiniz hayırlı olsun.. ilk otomatik saat için de çok güzel saat.. hiç kolunuzdan çıkarmak istemeyeceksiniz..
  • Teşekkür ederim. Gerçekten eve kuş almak gibi bir duyguymuş otomatik saat :) Canlı gibi. Pilli saatlere bakıyorum 400-500 TL gibi rakamlarda olanlar bile (ucuz olmamasına rağmen) basit geliyor şimdi.

quote:

Orijinalden alıntı: vervito

hdturk,
    saatiniz hayırlı olsun.. ilk otomatik saat için de çok güzel saat.. hiç kolunuzdan çıkarmak istemeyeceksiniz..
  • arkadaşlar bu otomatik seiko 5 leri istanbulda görüp deneyebileceğimiz bir yer var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbank

quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

Bu saate 250 lira vermezdim. Net bilgim yok ama Çin makine kullanıldığını düşünüyorum. Amaç uzun dönem dayanacak bir saat almaksa Seiko ve diğer Japonlara yönelmenizi tavsiye ederim.

+1

Merhabalar,

bu linkteki saat nasıldır ? orjinal midir? Fiyat diğer birçok siteye göre hesaplı , görüşlerinizi rica ediyorum, teşekkürler

http://www.amazon.com/Bulova-98A112-Automatic-Mechanical-Black/dp/B002WJIQBM/ref=sr_1_7?s=watches&ie=UTF8&qid=1308424426&sr=1-7

$279.95

Watch Information
    Brand Name: Bulova
    Model number: 98A112
    Part Number: 98A112
    Item Shape: square
    Dial window material type: Mineral
    Display Type: analog
    Clasp: Buckle
    Metal stamp: no-metal-stamp
    Case material: stainless-steel
    Case diameter: 42 millimeters
    Case Thickness: 7 millimeters
    Band material: Leather
    Band length: mens
    Band Color: black
    Dial color: black
    Bezel material: Titanium
    Bezel Function: stationary
    Special Features: luminous
    item-weight: 12 Ounces
    Movement: japanese-automatic
    Water resistant depth: 330 Feet
    Warranty Type: Contact seller of record

SAATLER

SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hozburun -- 18 Haziran 2011; 22:32:41 >

• arkadaşlar bugün aldım.Seiko chronograph snac13p.450 tl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hozburun

quote:

Orijinalden alıntı: burbank

quote:

Bu saate 250 lira vermezdim. Net bilgim yok ama Çin makine kullanıldığını düşünüyorum. Amaç uzun dönem dayanacak bir saat almaksa Seiko ve diğer Japonlara yönelmenizi tavsiye ederim.

+1

Merhabalar,

bu linkteki saat nasıldır ? orjinal midir? Fiyat diğer birçok siteye göre hesaplı , görüşlerinizi rica ediyorum, teşekkürler

http://www.amazon.com/Bulova-98A112-Automatic-Mechanical-Black/dp/B002WJIQBM/ref=sr_1_7?s=watches&ie=UTF8&qid=1308424426&sr=1-7

$279.95

Watch Information
    Brand Name: Bulova
    Model number: 98A112
    Part Number: 98A112
    Item Shape: square
    Dial window material type: Mineral
    Display Type: analog
    Clasp: Buckle
    Metal stamp: no-metal-stamp
    Case material: stainless-steel
    Case diameter: 42 millimeters
    Case Thickness: 7 millimeters
    Band material: Leather
    Band length: mens
    Band Color: black
    Dial color: black
    Bezel material: Titanium
    Bezel Function: stationary
    Special Features: luminous
    item-weight: 12 Ounces
    Movement: japanese-automatic
    Water resistant depth: 330 Feet
    Warranty Type: Contact seller of record

SAATLER

SAATLER

Orjinalmı bilemem ama gerçekten çok şık bir saat içim gitti

• quote:

Orijinalden alıntı: AlaturkaMavzer

Arkadaşlar şu saati almayı düşünüyorum. Sizce nasıl ?

SAATLER

Modelin adı ve fiyatı nedir çok beğendim açıkcası umarım lise öğrencisinin alacak kadar uygun bir fiyatı vardır.
  • Saatin modelini buldum Casio MTD-1066B-1A2VDF.Faakt aşağıda mavi rengide güzelmiş fiyatı 150 lira saatin sizce mavi renk mi kırmızı renk mi iyi ? Bir de giyeceğin kıyafetlede saatin uyumlu olması gerekir bana göre mavi kırmızıya göre daha mı uyumlu olur acaba ?

Edit:burada fiyat 120 lira ama alısverissaatinde 150 lira arkadaşlar neden öyle ki ?

SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FedericoAlvarez -- 19 Haziran 2011; 18:51:59 >

• Biliyorsunuz bir süreden beri yeni aldığım Rolex Daytona'yı kullanıyorum. Günlük kullanım için almıştım ve bu amaçla kullanıyorum. İlk izlenimler olarak, daha önce kullandığım Omega De Ville'e göre biraz daha ağır ve bileği dolduruyor, bununla beraber çok fazla dikkati çekmiyor ki bundan da çok memnun kaldım. Sadece çok yakından bakanların dikkatini çekiyor bir de bizim Filipinli hemşirelerin dikkatini çekti.. Kullanmaya başladığım gün ayarlamıştım o zamandan beri herhangibir aksama, ileri-geri kalma olmadı. Buradaki standart nedir doğrusu bilemiyorum.

Aklıma takılan bir soru, gazetelerde pek olmamakla beraber, İstanbul'da bu saat ile dolaşmak sorun teşkil edermi? daha doğrusu arka sokaklara girmediğim takdirde de hedef olurmuyum?

Birkaç da yeni foto ekleyeyim..

Teşekkürler

SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

• Çakması bol olduğundan ve çoğu kişi tarafından çakma zannedileceğinden sorun teşkil etmez,İstanbul sokaklarına rahat rahat gezebilirsiniz.
  • Yaklaşık 1 saattir vostok marka saatlere bakıyorum Ebay 'dan şöyle ucuz yollu bir otomatik alacağım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: de-ka

Çakması bol olduğundan ve çoğu kişi tarafından çakma zannedileceğinden sorun teşkil etmez,İstanbul sokaklarına rahat rahat gezebilirsiniz.

Bu iyi haber teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

quote:

Çakması bol olduğundan ve çoğu kişi tarafından çakma zannedileceğinden sorun teşkil etmez,İstanbul sokaklarına rahat rahat gezebilirsiniz.

Karşınızdaki insana saatinizin gerçek bir Rolex olduğuna inandırmak oldukça zor, tecrübeyle sabittir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

quote:

Karşınızdaki insana saatinizin gerçek bir Rolex olduğuna inandırmak oldukça zor, tecrübeyle sabittir.

Bu daha da iyi haber, bu aralar Leica forumunda sık sık güvenlik sorunları konuşuluyor hatta 27 Mayıs'ta Napoli'de bir turist Rolex saati için tartaklanmış, kafa travması sonucu bitkisel hayata girmiş, bu sebeple bende de biraz kuşkular oluştu... İstanbul'da bazı konularda Napoli'yi pek aratmaz..

Gerçi İtalya eskiden de İstanbul'dan daha farklıydı, 1991 yılında tek başıma turist olarak gittiğimde sürekli yanıma gelip saat kaç diye italyanca sorup, saate kendileri bakmışlardı. Bende de ucuz bir Tissot vardı, hiçbiri ilgilenmedi.. Orada saat merakı daha fazla...

• 
Sayfa: önceki 11381139114011411142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.