Şimdi Ara

s40 motor arıza ikaz lambası hk.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
2.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugün yeni aldığım Volvo S40 1.8 otomatik 2001 model arabama Zavoli marka tüp taktırdım basta sorun olmadı amma akşam bir ikaz lambası yandı baktım kitapçıktan motor elektrik arızası (Fault in engine electronic system) diyor.

Bu arada takan ustayı aradım o lamba yanar sorun değil oksijen karışımı benzine ayarlı olduğu için yanıyor şeklinde bana anlamsız gelen bir yanıt verdi.

Tekrar ayarmi yapilmasi gerek bilgisi ya da bu şekilde bir tecrübesi olan var mı?

Herkese iyi bayramlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi öfete -- 5 Kasım 2011; 23:03:02 >

• evet, lpg-hava karışım oranlarının değiştirilmesi gerekli, lpgli arabalarda arıza ışığı yanacak diye bir şart yok.. arabanız şu anda fakir - yada zengin karışımda çalışıyor. iyi bayramlar
  • Bilgi için teşekkürler.

Biraz daha karıştırdım sanırım haklısınız bir çok yerde aynı şekilde bilgiler var. İnce ayar ile sönüyormuş ikaz lambası.

Benimki sanırım zengin karışım yakıyor çünkü 40 kuruş civarı yakıyor şehir içi şu an:)

Bir de tüp taktıktan sonra aracın havalandırması/fanı bozuldu. Daha doğrusu araç sogukken çalışıyor bir süre sonra kendiliğinden son kademeye alıyor kapatıp açmayı denerseniz hiç üflemiyor. Sanki aracın/motorun ısınması ile arasında bir ilişki var amma bulamadım nedir?

Bozuk olsa hiç üflemez ama başta üflüyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.