Şimdi Ara

S4 i9500 Imei Atimi ve Karsilasilan Sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhabaYaklaşık 2 ay önce yurtdışından S4 i9500 aldım. Türkiye'ye getirdikten sonra 115 tl açma parasının olduğunu duydum ve bir tanıdığımın imei atalım ucuza gelsin aklına uyarak bir telefoncuda imei attırdım. İmeiyi atmışlar fakat telefondan ne mesaj atabiliyorum nede arama yapabiliyorum. Ağda kayıtlı değil diyor. Telefoncuya götürdüm ve imeiyi geri getirdiler fakat yine ağda kayıtlı değil diyor. Biraz araştırdıktan sonra i9500 e imei atılamadığını duydum. Fakat atan telefoncu bunu bilmiyor. Adama telefonu götürdüm ve biz hallederiz gibi baştan savma cümlelerle beni oyaladı. Telefon 15 gün onda kaldı fakat bir çözüm bulamadı ve bizi oyalamaya hala devam ediyor. Şimdi değerli arkadaşlarım bunun bildiğiniz herhangi bir çözümü ? (Pasaport kaydı yaptırsam bile açılmayacakmış.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 9500 a imei atılıyor dostum bende vardı imei attırıp sorunsuz kullandım. o telefoncu yapamamıştır heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ImaginePerest

9500 a imei atılıyor dostum bende vardı imei attırıp sorunsuz kullandım. o telefoncu yapamamıştır heralde.

Benim ne yapmam gerekiyor bir bilgin var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: DirtyDingy

quote:

Orijinalden alıntı: ImaginePerest

9500 a imei atılıyor dostum bende vardı imei attırıp sorunsuz kullandım. o telefoncu yapamamıştır heralde.

Benim ne yapmam gerekiyor bir bilgin var mı ?

iyi bilen başka telefoncuya durumu anlat tekrar imei atsın

• Senin yapman gereken işin ehli bir telefoncuya , daha doğrusu rom , root , box işleriyle uğraşan telefoncuya gidip imei attırmak , şu anda s4 9500'a imei - efs repair bst dongle veya octopus box ile yapılıyor .
    @DirtyDingy
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurArc

Senin yapman gereken işin ehli bir telefoncuya , daha doğrusu rom , root , box işleriyle uğraşan telefoncuya gidip imei attırmak , şu anda s4 9500'a imei - efs repair bst dongle veya octopus box ile yapılıyor .
    @DirtyDingy

Bu telefoncu herif programın geldiğini ama elde etmenin zaman alacağını söylüyor doğru mudur ?
  • DirtyDingy kullanıcısına yanıt
    Dogrudur zamanla diger boxlara gelcektir , o masraf yapmayim bekleyim benim boxa gelsin diyor , cünkü bst boxı nerden baksan 400 - 500tl . Bekle biraz veya baska sehirlerde bu boxlara sahip telefoncular var onlara gönder , yapsınlar.
  • quote:

Dogrudur zamanla diger boxlara gelcektir , o masraf yapmayim bekleyim benim boxa gelsin diyor , cünkü bst boxı nerden baksan 400 - 500tl . Bekle biraz veya baska sehirlerde bu boxlara sahip telefoncular var onlara gönder , yapsınlar.

Ne kadar sürede gelir boxa 1 hafta falan mı yoksa daha mı uzun
  • DirtyDingy kullanıcısına yanıt
    Onu bilemem artık normalde bir iki haftaya yaymaları lazım ama belli de olmuyor takip etceksin , haftaya git tekrar telefoncuya şansını dene.
  • quote:

quote:

Senin yapman gereken işin ehli bir telefoncuya , daha doğrusu rom , root , box işleriyle uğraşan telefoncuya gidip imei attırmak , şu anda s4 9500'a imei - efs repair bst dongle veya octopus box ile yapılıyor .
    @DirtyDingy

Bu telefoncu herif programın geldiğini ama elde etmenin zaman alacağını söylüyor doğru mudur ?

ne kadar süreceğini sor telefoncuya ve verdiği süreyi aşarsa kesinlikle taviz gösterme al paranı telefonunu daha işin ehli bi yere git eski telefonuma rom atarken çökerttim 3 ay telefoncuda kaldı ha kullanmadığım bi telefondu sıkıntı olmadı benim için ama bazen o kadar karaktersiz insanlara denk geliyorsun ki kesinlikle taviz vermemek lazım haftaya gel çarşamba gel o gün gel bu gün gel sonu gelmez

• arkadaşlar s4 yapıyoruz bilginize
  • arkadaşlar s4 olarak iki adet cihaz vardır biri i9505 dir işlem yapmak mümkündür sorunsuzca kullanılır diğeri ise i9500 dür geçici olarak yapılır orginal 9500 imeili atılır kayıt dışı olduğu tespit edilir kapanır tekrar imeil atılır 30 gün kulanım mümkündür kalıcı olarak hiç bir box da yapmak mümkün değildir
  • quote:

Öncelikle merhabaYaklaşık 2 ay önce yurtdışından S4 i9500 aldım. Türkiye'ye getirdikten sonra 115 tl açma parasının olduğunu duydum ve bir tanıdığımın imei atalım ucuza gelsin aklına uyarak bir telefoncuda imei attırdım. İmeiyi atmışlar fakat telefondan ne mesaj atabiliyorum nede arama yapabiliyorum. Ağda kayıtlı değil diyor. Telefoncuya götürdüm ve imeiyi geri getirdiler fakat yine ağda kayıtlı değil diyor. Biraz araştırdıktan sonra i9500 e imei atılamadığını duydum. Fakat atan telefoncu bunu bilmiyor. Adama telefonu götürdüm ve biz hallederiz gibi baştan savma cümlelerle beni oyaladı. Telefon 15 gün onda kaldı fakat bir çözüm bulamadı ve bizi oyalamaya hala devam ediyor. Şimdi değerli arkadaşlarım bunun bildiğiniz herhangi bir çözümü ? (Pasaport kaydı yaptırsam bile açılmayacakmış.)

istanbulda ise sirkecide doğubank iş hanına bak bi istersen

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.