Şimdi Ara

Ryzen Performanslari Hakkinda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oncelikle su ana kadar yayinlanan testler islemciler cikinca bir miktara degisebilir.

Bunun disinda benim gordugum sonuclara gore AMD kendini iyi gelistirmis. Sikinti su ki genel kullanim ve oyun icin tercih edilen 7600K 7700k serilerine cok bir rakip goremedim. Daha cok intelin fahis fiyata sattigi (rakibi olmadigi icin tabi) 6-8-10 cekirdekli 6800K 6900K 6950K gibi modellere uygun fiyatli rakip cikmis gibi.

310 dolara 7700K yerine 1700 alabilecegiz mesela (cunku 1700X 1800X pahali), 8 cekirdek ve ustu isteyen uygulamalarda muhtelemen daha iyi performans aliriz ama 4 cekirdege kadar kullanan uygulamalarada sanki 7700K'nin gerisinde kalacak gibi.

Bazi testlere bakiyorum (http://wccftech.com/amd-ryzen-7-1700x-389-8-core-cpu-benchmarks-leaked/) 1700X cok iyi duruyor, 6900K'nin filan hep onunde ama zaten AMD cok cekirdekte fiyatina gore gayet iyi performans veriyordu. Ama tablolarda ilginc bir sekilde 8350 7700K ile basa bas. Ama biz neden o zaman 130 dolara 8350 almayip iki katindan fazla paraya kiyip 1 hatta 2 model oceki 4790K 6700K aldik?

Ayrica, kendimce bir tablo yapmistim islemcilerin tek ve cok cekirdek performanlari ve performans-fiyat oranlarini gosteren. Cok cekirdekte AMD eskiden de gayet basariliymis gercekten. PAssmark'tan almistim bu skorlari. Fiyatlarda en ucuz bulabildigim fiyatlar. Gecen black friday'de biraz inmisti islemci fiyatlari ama hepsi guncel olmayabilir tabi.

Benim gibi 7600K-7700K serilerini almayi dusunen arkadaslar varsa, siz ne dusunuyorsunuz?

Ryzen Performanslari Hakkinda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suslu76 -- 11 Şubat 2017; 22:29:3 >

• Ben fiyatlardan uzak kalmışım baya. Bu fiyatlardan i5 falan alınmaz. i5 6600k-7600k ya yetişen ve aşırı pahalı olmayan ryzen varsa alınız derim ben, yoksa bu fahiş fiyatlardan ne işlemci alınır ne pc toplanır.
  • Bunları konuşmak için bence erken, tam anlamıyla çıktıktan sonra oyunlarda görmek lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.