Şimdi Ara

Ryzen 5 7500F Isınma Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, 1 ay önce sinerji bilgisayardan ryzen 5 7500F model cpu'ya sahip bir hazır kasa satın almıştım. Tam olarak ne zaman başladı, en başından beri var mıydı bilmiyorum ama cpu sıcaklıkları oyundayken çok yükseldiğini fark ettim. Test ettiğimde testin ilk 1 dakikasından itibaren 95 dereceye çıkıp sabitleniyordu. İşlemci soğutucu olarak stok amd soğutucusunu kullanıyorum sinerji bilgisayar durumun normal olduğunu beğenmiyorsam sıvı soğutma takmam gerektiğini söylediler. Ryzen 5 7500F Isınma Problemi  Sizce bu sıcaklıklar normal midir? Soğutucuyu kaldırıp bakmadım ama bu kadar yüksek sıcaklıklara hızlı bir şekilde çıkması acaba termal macun mu sürülmedi sorusunu aklıma getiriyor ancak çok donanım işlerinden anlamadığım için bakamadım açıkçası. Yardımınızı bekliyorum.

Ryzen 5 7500F Isınma Problemi

• stok fan yetersiz 7500f için ,boyle bi sogutucu alabilirsin ,sıvı sogutucuya gerek yok.
    https://www.akakce.com/islemci-sogutucu/en-ucuz-deepcool-ag400-wh-argb-fiyati,454229195.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n201 -- 24 Ocak 2024; 19:50:24 >
  • Doğru ama internette yapılan testlerde stok soğutucu ile max yükte 75-80 derece aldıklarını görüyorum. Bende ise 95 derece sabit duruyor 30sn geçmeden. Uzun vadede işlemciye zarar verebilecek bir durum gibi duruyor. Acaba termal macunu kontrol etmeli miyim sizce?

• Öyle bir işlemciye neden stok fan takıyorsunuz?
  • Açıkçası hazır kasa aldığım için denenip yeterli bulunduğunu düşünmüştüm. Ki anlayamadığım internette stok fan ile test yapanlar maksimum yükte 70 80 derece görürken ben neden 95 96 derece görüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.