Şimdi Ara

Ryzen 5 3600 - Ryzen Power Management

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. İlk defa konu açıyorum.
    Bilgisayarı son raddesine kadar kurcalamayı seven biriyim.
    Kısaca yazacağım.

Normalde R5 3600 3.6 Ghz ile çalışıyor fakat internetteki diğer konular/makalelerde güzel bir soğutucu/macun ve kaliteli bir PSU ile 4.3 Ghz'te çalıştıranlar da var.
    Ben işlemci üzerinde gelen stock cooler ile fazla zorlamamak adına 4.1 Ghz OC yapıp sabitledim. CPU voltunu da 1400mv 1375mv 1350mv 1300mv 1275mv olarak denedim fakat anlamadığım bir şekilde 4.1 Ghz olmasına rağmen cinebench r15 puanları olması gerekenden bayağı bir düşük çıktı. Daha sonra CPU voltu AUTO olarak değiştirdim ve SoC voltu da 1.150'ye ayarladım. Bu sefer 1577 skor yaptı, ki öncekilerde bu 1300'lerde geziyordu.

Neyse dün gece bi baktım, AMD chipset driver güncelleme var. İnternette de bu "ryzen power management" konusunda bir iki şey okumuştum lan yapayım dedim. Bu driverlar kurulup bilgisayar baştan başladığında control panel'deki power options bölümüne AMD Ryzen High Performance ve AMD Ryzen Balanced diye iki seçenek daha geldi. Bunlardan High Performance olanı uygulayıp bilgisayarı tekrar başlattım. Bilgisayar kendine gelince de bi Cinebench yapam dedim ve ne göreyim. Maksimumu 1577 aldığım multicore skoru 1617'ye; maksimum 188 aldığım singlecore skoru da 192'ye zıpladı.

Bu kadar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.