Şimdi Ara

Ryzen 3600 + (X GPU) + (Y CPU) + (Z RAM) = 7500 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir süredir Ryzen 3600 işlemci etrafında bir sistem kurmak istiyorum. Şimdilik aklımda şu parçalar var.

AMD Ryzen™ 5 3600
    Gigabyte X570-UD 4000MHz
    Sapphire Radeon RX5700 XT NITRO+ 8GB
    Kingston 16GB(2x8GB) DDR4 3200MHz HyperX Fury

OEM ürünlerden bir süredir uzağım. Parçalar konusunda önerilerinizi bekliyorum. Ryzen 3600'ü de öneri olarak değiştirebilirsiniz.

Soru: Geleceğe yönelik olarak X570 model almak doğru olur mu? Orta halli, daha ucuz bir b450m alıp 3-4 sene sonra x570+ryzen 4 geçmek daha mı mantıklı olur?

Edit: Oyun odaklı bir sistem almayı planlıyorum. Onun dışında render vb işlerim olmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kallig -- 11 Haziran 2020; 2:33:30 >

• Güzel sistem, AMD 3-4 yıl sonra yeni yapıya geçmiş olur, haliyle x570 de alsan o zaman pek anlamı kalmaz, çok kurclmam yada aşırı kurcalamam diyorsan iyi bir b450 alıp ilerde direk anakart ve işlemci değişimine gidebilirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ryzen 5 3600'ü biraz OC yapmak ve Ramler için XMP profili dışında çok uğraşacağımı sanmıyorum. Bu durumda nasıl bir B450 tavsiye edersiniz?
  • Kallig kullanıcısına yanıt
    Giris seviyede Gigabyte B450m S2H modelini alabilirsiniz. 700 liraya kadar bu modelden fark yaratacak kadar iyi bir anakart bulunmuyor. 700 lira civarina Asrock B450 Pro4 modeli var ama hemen uzerinde cok daha iyi VRM yapisina sahip MSI B450A Pro Max(m degil!!) modeli oldugu icin S2H'dan direkt A Pro MAX a ziplamanizi oneririm. Onun hemen uzerinde gorsel acidan farkli MSI B450 Gaming Plus bulunuyor, B450 icin en ideal anakart ise MSI B450 Tomahawk Max. Hem VRM yapisi, hem VRM sogutmasi hem de ozellikleri bakimindan cok iyi.

Ozetle kullanim profiliniz icin MSI'in saydigim modellerinden birisine yonelebilirsiniz, isinizi gorur. Ryzen 3600 ile birlikte islemci sogutucu da almanizi oneririm, ozellikle hiz asirtma dusunuyorsaniz kesinlikle gerekli, stabil kendi boost hizinda kullanirken de ek sogutucu performansa olumlu katki saglar.
  • CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Asus tuf b450 plus anakart nasıldır hocam? Tomahawk max yerine tercih edilebilir mi uzun ömür ve kalite açısından?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • isimsiz canlı İ kullanıcısına yanıt
    Uzun omur ve kalite acisindan Tomahawk Max tercih edilir zaten. Incelemelerini izleyebilirsiniz Tuf Plus'in, ortalama bir kart, bir olayi yok aslinda. B450 serisindeki en iyi VRM yapisi Tomahawk MAX'a ait, mukemmel bir reputasyonu ve kullanici kitlesi var, performans icin en cok tercih edilen board b450'ler icerisinde. Haricinde alacaginiz her kart isinizi gorur yine, sizin tercihiniz.
  • CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkür ederim tomahawk max ı tercih edeceğim.

• Katkılarınız ve yorumlarınız için teşekkür ediyorum.
    Rica ederim hocam elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. İyi günler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.