Şimdi Ara

Rx470 nitro+ için garanti para iadesi önerdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Teknolojipazar'dan yaklaşık bir yıl önce 840TL ye aldığım Rx470 bilgisayara kurulumunu yaptıktan sonra bilgisayar kendi kendine kapanmaya başlamıştı gpu temp lerine sürekli göz atıyordum oyun oynarken 60-70 dereceler üstüne çıkmıyordu.

Aylar sonra world of warcraft oynarken bilgisayar tekrar kapandı power tuşuna bastım ama görüntü gelmedi ekran kartının çalışmadığını farkettim. Ne denediysem sonuç vermedi garantiye yolladım ve şimdi Teknolojipazar bana 840 lira iade yapmayı talep ediyor başka şans yok diyor, sapphire para iadesi yapılmasını söyledi diyor.

Sorun ise sizin de bildiğiniz gibi ekran kartının şu anki piyasası 840TL değil. Hem aldığımda dolar 3TL civarındaydı hem de mining dolayısıyla stoklar tükendi.

Böyle bir şey yapmaya hakları var mı yani aldığımdaki TL fiyatına bana iade yapmaları doğru mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apaty123 -- 21 Eylül 2017; 13:28:47 >

• Ellerinde aynı kart veya üst model yoksa iade yaparlar.

O parayı elınca da 1050ti alacalsınız büyük ihtimalle.

Geçmiş olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı Performans Değerinde Kart Vermek Zorundalar Vermezlerse Tüketici Hakem Heyetine Gidin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çetooooo -- 22 Eylül 2017; 4:58:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öyle şey olmaz, mutlaka itiraz edin.
  • iadede fatura bedeli verilir ama iyi niyetli olsalar 570 vermeleri gerekirdi ama 2000 lira olunca kart safir de karsilamadiysa o yuzden baska yol yok diyorlardir.yerine nvidia istesen bir ton fark cikarirlar denildigi gibi 1050 ti alirsin o da 470'ten sonra biraz yavas gelir.
  • Selamlar, işi yokuşa sürüyorlar. Benimde 480 1-2 hafta önce pert oldu ve inatla kartı vermediler. Üstüne ekleyip 1070 almak zorunda kaldım.

Tüketici hakem heyeti ile sorunu çözebilirsiniz ama en az 1 aydan 6 aya kadar çözüm süresi bekler.
  • Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler.

Biraz araştırma yaptım aldığım zamandaki dolar fiyatına iade mümkün değilmiş böyle bir yasa yokmuş. Ama duyduğuma göre tamir edilen elektronik ürünün değişimi durumunda aynı ürünün bulunmamasında üst model gönderimi yapılması gerekiyormuş. Sitelerinde RX470 yok ama RX570 mevcut. Bu durumla ilgili -üst model gönderimi- bir yasa var mı ben bulamadım.
  • normal de yurt dışında böyle durumlarda aynı kartdan yoksa bir üst modeli gönderiyorlar tr'de olunca iş farklı oluyor herneyse işi tüketici mahkemesine kadar götürebilirsin uğraşmak gerek sadece ben olsam para iadesini alıp biraz üstüne ekler 1060 alırım 470'den kat be kat daha güçlü bir kart
  • quote:

Orijinalden alıntı: apaty123

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler.

Biraz araştırma yaptım aldığım zamandaki dolar fiyatına iade mümkün değilmiş böyle bir yasa yokmuş. Ama duyduğuma göre tamir edilen elektronik ürünün değişimi durumunda aynı ürünün bulunmamasında üst model gönderimi yapılması gerekiyormuş. Sitelerinde RX470 yok ama RX570 mevcut. Bu durumla ilgili -üst model gönderimi- bir yasa var mı ben bulamadım.

Öyle bir yasa var. Resmigazete de yayaınlamış bir yasa.

Şayet ellerinde aynı bellek boyutuna sahip RX 570 var ise değiştirmek zorundalar. Ancak ellerinde aynı bellek boyutuna sahip bir ekran kartı yoksa farklı bir model diye bunun açığını bulup değiştirmiyoruz diyerek para iadesinde diretiyorlar.
  • Telefondaki müşteri hizmetleri benim yetkim yok diyor para iadesinde diretiyor. Mail attım teknolojipazar'a tusoder.org.tr ve sikayetvar.com da şikayet oluşturdum bakalım nasıl sonuçlanacak.
  • quote:

Telefondaki müşteri hizmetleri benim yetkim yok diyor para iadesinde diretiyor. Mail attım teknolojipazar'a tusoder.org.tr ve sikayetvar.com da şikayet oluşturdum bakalım nasıl sonuçlanacak.

sizin sahip olduğunuz 8GB'lık versiyonu ve onların elindeki 4GB'lık versiyonu ise teknik olarak değiştiremezler. Yasa da böyle bir boşluk bulmuşlar.

örneğin RX 470 4GB'nız var ve arızalandı. Aldığınız şirkette, dağıtımcıda RX 570 8GB var. Teknik olarak bu üst model muadil değil. RX 570 4GB muadil bir kart.

Eğer böyle bir durumla karşı karşıyaysanız sonucunda bir şey elde edemezsiniz, ne yazık ki.
  • Sorun yok benimki 4 gb ve sitede stokta olan rx 570 de 4gb

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rx470 nitro+ için garanti para iadesi önerdi

En son bu şekilde bir dönüş aldım en azından kur maduriyetini -tam olarak karşılamasalarda- azalttılar. Ne yapalım hiç yoktan iyidir, kabul edeceğim sanırım.
  • quote:

Rx470 nitro+ için garanti para iadesi önerdi

En son bu şekilde bir dönüş aldım en azından kur maduriyetini -tam olarak karşılamasalarda- azalttılar. Ne yapalım hiç yoktan iyidir, kabul edeceğim sanırım.

Bence daha fazla zorlama kabul et. Biraz olsun kur maduriyetinide düzeltmişler.Tüketici hakem heyetine gidip te çok uzun süre beklemektense iade ücretini alıp üstüne bir miktar para ekleyip iyi bir kart alabilirsin.Teknoloji sitelerindeki indirimleri takip edersen güzel bir kart düşürebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SakuraiTomoki -- 25 Eylül 2017; 23:23:51 >

• Hocam 570 iste. Değişim talebi veya para iadesi alıcının kararına kalmış bir şey. İşi yokuşa sürerlerse THH başvurun. E-devlet üzerinden de başvurabilirsiniz artık. 570 vermeleri gerek.
  • İade ve ya değişim kararını satın aldığınız mağaza değil ürünün resmi teknik servisi verir. Teknik servis te ürün firması ile iletişimi sonucunda karar verir. Bu sebepten siz mağazayı boş yere şikayet etmişsiniz. Ama yine de mağaza size 840 TL. yerine 950 TL. geri ödeme yapmayı teklif etmiş. Bu iyi bir şey. Normalde iade kararı çıktığında fatura tutarı ne ise onu verirler. Daha yüksek fiyatlı bir ürün istediğiniz takdirde aradaki farkı karşılamanız lazım.

Muadil kart konusuna gelir isek; uğraşırım diyorsanız ürünün firması hakkında şikayette bulunun. Fakat bu süreçler biraz uzun. Zamanınız yoksa 950 TL'yi kabul edin. Üzerine de kendiniz ekleyip Gtx 1060 6Gb alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 26 Eylül 2017; 6:38:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üzerine para ekle 1060 al geç 470 ve 570 den daha performanslı ve daha verimli bir kart

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.