Şimdi Ara

RX 5700 xt corsair cx600w bronz psu yeterlimi???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sistemim budur arkadaşlar bu sisteme MSI RX 5700 XT MECH OC 256 Bit GDDR6 8 GB almayı düşünüyorum. https://www.akakce.com/ekran-karti/en-ucuz-msi-rx-5700-xt-mech-oc-256-bit-gddr6-8-gb-fiyati,530509685.html
    en uygun olarak bu fiyatı bulabildim önerebiliceğiniz bu fiyatta veya bu fiyata yakın başka bir kart tavsiyeniz varmı.Bu kartı
    alıp sisteme taksam psu yetersiz kalırmı?

CPU: Intel Core i5-6500
    GPU: Nvidia GTX 760
    SSD: SanDisk U110 128GB
    HDD: Samsung HD502HI 500GB
    HDD: WD Blue 2.5" 500GB
    RAM: Kingston HyperX DDR4 2800 C14 2x8GB -
    MBD: MSI Z170-A PRO (MS-7971)
    PSU: Corsair CP-9020048-EU CX Serisi CX600 600W 80+ Bronze PSU

NOT: Aynı sorunu Kasa/Güç kaynağı bölümünede yazdım 20 saattir 1 cevap bile gelmedi oaradaki konum silinebilir...

• Yeterlidir. Yazdığınız psu oldukça kaliteli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

Yeterlidir. Yazdığınız psu oldukça kaliteli.
    https://www.gpucheck.com/tr-try/gpu-benchmark-graphics-card-comparison-chart

buradan kafama göre bi seçim yaptım ama sorunları olduğu söyleniyor wattman hatası vermesinden çekiniyorum birazda bu karttan farklı bir kar nvidia veya amd tarafında tavsiyeniz olurmu acaba???
  • Msi rx 5700 xt gaming x ryzen 5 2600X ile kullanmak dayım bu psu

Corsair Builder Series VS650 650W PSU CP-9020172-EUhttps://www.hepsiburada.com/corsair-builder-series-vs650-650w-psu-cp-9020172-eu-p-HBV00000BZJOZ?magaza=Weblegelsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deswaaa

Msi rx 5700 xt gaming x ryzen 5 2600X ile kullanmak dayım bu psu

Corsair Builder Series VS650 650W PSU CP-9020172-EUhttps://www.hepsiburada.com/corsair-builder-series-vs650-650w-psu-cp-9020172-eu-p-HBV00000BZJOZ?magaza=Weblegelsin
    işlemcim yük altında 95 w çektiğini biliyorum amd işlemciler daha fazla çekiyormuş yani acaba sıkıntı olurmu onu bilebilmek istiyorum sıkıntı olmamasından belki aynı sistem(upd ile birlikte) aynı sitemi kulanan olabilir büyük ihtimal kullanan arkadaşlar varsa eğer onlardan değerlendirme yapanlar tavsiye verecek olanalar vardır az para değil 3k para vericem tavsiye kaert öneriside alabilirim bu sisteme arkadaşlar

• Amd resmi sitesinde 5700xt için önerine güç kaynağı 600w ama ğüç kaynakları yıllar geçtikçe verimlilikleri düştüğü için bir ihtimal işlemci ve ekran kartı yükte iken sorun olabilir. Bu arada 1080p oyunlarda i5 6500 ile 5700xt darboğaz yaratır.
  • Bende de aynı ekran kartı var ben olsam psu için daha yüksek bütçe ayrırdım. 8 ve 6 pin girişi var. Çok güçlü fakat soğutucusu ufak kullanırken fps limiti koyuyorum pubg de ki full yükte çalışmasın bakır borusu nerdeyse elimi yakacak derecede sıcak. Çok enerji çektiği belli. 700 wattan aşağı inmeyin derim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Gardiyan-

Amd resmi sitesinde 5700xt için önerine güç kaynağı 600w ama ğüç kaynakları yıllar geçtikçe verimlilikleri düştüğü için bir ihtimal işlemci ve ekran kartı yükte iken sorun olabilir. Bu arada 1080p oyunlarda i5 6500 ile 5700xt darboğaz yaratır.
    Yanlış anlaşılma olmasın amd referans tasarım için tavsiye edilen güç ile diğer firmaların tavsiyeleri arasında fark var.
    5700xt lerin frekansları çok farklı çektikleri güç de farklı. Aşağıda arkadaş incelemiş. Üretici sitenin sitesine girip ordan tavsiye edilen güc miktarını kontrol etmek gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rerererara -- 17 Haziran 2020; 23:52:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rerererara

Yanlış anlaşılma olmasın amd referans tasarım için tavsiye edilen güç ile diğer firmaların tavsiyeleri arasında fark var.
    5700xt lerin frekansları çok farklı çektikleri güç de farklı. Aşağıda arkadaş incelemiş. Üretici sitenin sitesine girip ordan tavsiye edilen güc miktarını kontrol etmek gerekiyor

Alıntıları Göster
    Yanlış bilgi vermiyorum. Amd sitesinde yazan önerilen 600w olduğu konu sahibi arkadaşın güç kaynağı 600w ve zamanla kullanıma bağlı olarak verimliliği düşer ve azda olsa sorun yaşama ihtimali olur diye belittim. Kaldı ki bir çok kişi 600w güç kaynağı ile 5700xt kullanıyor. Konu sahibi arkadaş alır dener sorun sıkıntı yaşarsa gider güç kaynağını değiştirir. Günümüz koşullarında güç kaynakları maalesef yüksek fiyatlara satılıyor ekstra masraf yapmak istemez kimse.

• quote:

Orijinalden alıntı: rerererara

Bu mesaj silindi.
    Sizin eklediğiniz resim sanırım üreticilerin sayfalarındaki değerler. Benim paylaştığım görsel ve link amd resmi sayfası.
    https://www.amd.com/en/products/graphics/amd-radeon-rx-5700-xt

RX 5700 xt corsair cx600w bronz psu yeterlimi???

Üreticiler biraz fazla güç değerleri belirtmişler önerilen olarak sitelerinde. Örnek olarak ;

Sapphire rx 5700xt nitro plus modeli resmi sitesinde minimum 600w, önerilen 650w olarak belirtilmiş.
    https://www.sapphiretech.com/en/consumer/nitro-radeon-rx-5700-xt-8g-gddr6

Msi rx 5700 xt mech oc modeli resmi sitesinde önerilen güç kaynağı olarak 750w belirtilmiş.
    https://www.msi.com/Graphics-card/Radeon-RX-5700-XT-MECH-OC/Specification

Kısacası üreticiler kendilerine göre belirlemiş önerilen güç kaynağı durumunu. Bu yüzden amd resmi sitesindeki önerilen güç kaynağı değeri daha doğru geliyor. (minimum 600w olmak zorunda)

• -Gardiyan- kullanıcısına yanıt
    çok açıklayıcı oldu...600 watt en düşük güç harcayan amd referans tasarım için tavsiye edilmiş. Diğer markalar daha fazla istemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rerererara -- 17 Haziran 2020; 23:44:29 >
  • Kullanacak olduktan sonra psu yeterli gelir, ekstra voltaj oc vs. İşlerine gşrmezseniz ama, psu sorunsuz çalışıyorsa kullanın yeni alınacaksa kaliteli bir ürün almaya gayret edin. Birde ekran kartı daki mech tercihinin sebebi nedir? Neden daha iyi bir model değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Duvardan 300w anca asılırsın kasanla. Her türlü yeterli gelir.

• Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Ekran kartlarıyla ilgili pek bilgim yok sitelerden bilgi edinmeye calışıyorum bir ekran kartının 7-8 tane ayrı modeli veya çeşiti var bu model kötümü veya daha iyisi hangisi mech i düşünmemin nedeni fiyatından dolayı 3500 bütcem var ve psu almayı düşünmüyorum zamanımda cx600 corsair psumu 130 tl bir fiyata almıştım hatta update yaparım belki diye yüksek wattlı almıştım ama şuanda yetmiycek sanırım birde kafamda alternatif olarak rx 2060 super modeli var

• brokengineer kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi işlemcim 95w güç çekiyor ekran kartıda yani 5700 xt de 225w banada yeterli gibi geliyor güç hesaplama sitelerindende hesaplama yaptırdım kasa içindeki parçaları girip çıkan sonuç 525w gibi bir sonuç çıktı zaten oyunlarda fps sabiit 60 fps kilitli oynuyorum rdr 2 bu sistemde 5700xt veya rtx 2060 super ile high 1080 60 fps versin yeterlidir

• quote:

Orijinalden alıntı: -Gardiyan-

Amd resmi sitesinde 5700xt için önerine güç kaynağı 600w ama ğüç kaynakları yıllar geçtikçe verimlilikleri düştüğü için bir ihtimal işlemci ve ekran kartı yükte iken sorun olabilir. Bu arada 1080p oyunlarda i5 6500 ile 5700xt darboğaz yaratır.
    neye dayanarak dar boğaz yapacağını düşündünüz ben 4 aydır i7 4790k + Sapphire Pulse 5700xt kullanıyorum şuana kadar sorun yaşamadım. tabiki bu oyundan oyuna değişir eğer bildiğiniz örnekler varsa arkadaş gösterin yoksa kafasını karıştırmayın bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: azt06

Dediğim gibi işlemcim 95w güç çekiyor ekran kartıda yani 5700 xt de 225w banada yeterli gibi geliyor güç hesaplama sitelerindende hesaplama yaptırdım kasa içindeki parçaları girip çıkan sonuç 525w gibi bir sonuç çıktı zaten oyunlarda fps sabiit 60 fps kilitli oynuyorum rdr 2 bu sistemde 5700xt veya rtx 2060 super ile high 1080 60 fps versin yeterlidir
    dostum dediğin gibi bende baktım yaklaşık 500 watt gibi bir değer çıkıyor. Seasonic sitesi
    5700xt kullanan biri olarak msi mesh sürümü genel olarak tavsiye edilmeyen bir sürümüdür. sorunlu olduğu söyleniyor.uygun fiyat arıyorsan benim de kullandığım Sapphire Pulse de uygun fiyatlı. sıcaklık değerleri söyleyecek olursam dying light ta %99 da çalışırken ortalama 75-76 derece fan sayına ve kasanın hava sirkülasyonuna göre değişir tabi ki bu. önceden gürültü oluyor diye tek fan + egzoz fanı varken 81-82 görüyordu 2. fanı+ egzoz fanı ile şimdi 5-6 derece düştü 75-76 şuan

• quote:

Orijinalden alıntı: 19yusuf05

neye dayanarak dar boğaz yapacağını düşündünüz ben 4 aydır i7 4790k + Sapphire Pulse 5700xt kullanıyorum şuana kadar sorun yaşamadım. tabiki bu oyundan oyuna değişir eğer bildiğiniz örnekler varsa arkadaş gösterin yoksa kafasını karıştırmayın bence.

Alıntıları Göster
    Sizin kullandığınız işlemci 4 çekirdek 8 iş parçacığı olan ht teknolojili bir işlemci olduğu için sorun yaşamıyorsunuz yada oynadığınız oyunlarda size hissettirmiyor. i5 6500 4 çekirdek 4 iş parçacığı ve ht olmadığı için günümüz oyunlarında 1080p ayarlarda darboğaz yaratır. İnternet de arama yaparsanız eğer video ve kullanıcı yorumlarını görebilirsiniz. Örnek olarak yabacı forumlardan bir örneği altta bırakıyorum i5 6500 ve rx 5700xt kullanan biri darboğaz olduğunu anlatmış.
    https://forums.tomshardware.com/threads/how-much-is-my-i5-6500-really-holding-me-back.3526323/

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.