Şimdi Ara

Ruhsatı üzerime olan aracın plakasını değiştirmek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şuanda kullandığım ruhsatı kendi üzerime olan aracımın plakasını başka bir aracın üzerinde olan plakayla değiştirmek istiyorum 34 frt .. gibi plakayı buldum adamla anlaştım diyelim sonraki aşamalar ve maksimum gidebilecek rakamları bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi emniyette tanıdıklarım var gerekirse onlarıda devreye sokma şansım var?

• Trafik şubeden randevu alın
  • Noter satışı olmadan plaka değiştiremezsiniz. Alıcı kişinin istanbulda ikamet etmesi gerekiyor 34 plaka için. Aynı şekilde diğer araç da satış işlemi görecek ve onun düşen plakasını 3 ya da 6 ay boyunca boşa alacaklar. O süreçten sonra yeni bir araca takılabiliyor.

Tabi bu yasal süreç. Trafik şubeden yardımcı olabilecek birileri her türlü çözer zaman problemini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KuTuKoLaCI

Noter satışı olmadan plaka değiştiremezsiniz. Alıcı kişinin istanbulda ikamet etmesi gerekiyor 34 plaka için. Aynı şekilde diğer araç da satış işlemi görecek ve onun düşen plakasını 3 ya da 6 ay boyunca boşa alacaklar. O süreçten sonra yeni bir araca takılabiliyor.

Tabi bu yasal süreç. Trafik şubeden yardımcı olabilecek birileri her türlü çözer zaman problemini.

Teşekkürler hocam anladığım kadarıyla park süresi gerekiyo plaka için ama buda çözülmeyecek bişey değil tanıdık olduktan sonra sağolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: firataksahin

quote:

Noter satışı olmadan plaka değiştiremezsiniz. Alıcı kişinin istanbulda ikamet etmesi gerekiyor 34 plaka için. Aynı şekilde diğer araç da satış işlemi görecek ve onun düşen plakasını 3 ya da 6 ay boyunca boşa alacaklar. O süreçten sonra yeni bir araca takılabiliyor.

Teşekkürler hocam anladığım kadarıyla park süresi gerekiyo plaka için ama buda çözülmeyecek bişey değil tanıdık olduktan sonra sağolun

Tanıdığın varsa benimde aynı problemim var bi yardim et hocam :))

Kendi üzerime olan aracımı satacağim fakat plakayı vermek istemiyorum aynı plakayı başka aracima takicam acaba ne gibi bir yol izlemem lazım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: LaD_PLay_Boy

quote:

Orijinalden alıntı: firataksahin

quote:

Tanıdığın varsa benimde aynı problemim var bi yardim et hocam :))

Kendi üzerime olan aracımı satacağim fakat plakayı vermek istemiyorum aynı plakayı başka aracima takicam acaba ne gibi bir yol izlemem lazım ?

Tamamen anlattığınız işlemi yaptım hocam tanıdık falan sokmadım araya siz aracı satarken alan kişiyle anlaşıcaksınız plaka değişimi isteyecek sizin şuanki plakanız boşa çıkacak o plakayı kimseye vermemeleri için bağış adı altında bir miktar para veriyorsunuz ben yaklaşık 44 plaka için en başta plakayı alırken verdiğim 700 TL gibi bir para ödedim 2012 yılında şimdide birşey değiştiğini düşünmüyorum en güzeli gidip trafikte birisine danışmanız hocam :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.