Şimdi Ara

RTX 3090 mı 4080 mi almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ASUS Rog Strix 3080ti kullanıyorum.
    Grafik tasarım ve oyun için kullanıyorum. Değiştirmek istiyorum.
    Hangisini almak daha mantıklı?
    İ7 9700 işlemci sorun çıkarmaz umarım.

• Ortalama %35 fark var buna mı değdi hocam gerçekten? %50 performans artışı olmadan kart değiştirmek hiç ama hiç mantıklı değil.
    Şimdiye kadar her kartım bir öncekinin iki katı gücündeydi, ona rağmen bile gerek var mıydı ya dediğim oldu. Ayrıca arkadaş kalsın madem demiş gelen yorumlar doğrultusunda siz de kafasını karıştırmaya çalışıyorsunuz gibi duruyor. Nedir bu tüketim çılgınlığı arkadaş.
  • İkisi de gereksiz 3080ti bozulmadığı sürece.

illa yükseltmek istiyorsanız 4090 alın veya hiç almayın.

• Aslında 3080ti hala daha iyi bir GPU. Sizi en az iki üç sene daha götürmesi lazım. 4090 harici sizi kesmez. Onda da işlemci darboğaz yaratabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 23 Ocak 2023; 14:58:42 >
  • yorumlara katılıyorum, 3080ti'dan geçilecek ekran kartı ancak 5080 (ya da o nesildeki isimlendirmesi) olabilir.
  • 3080ti'dan 4080'e geçiş muhakkak fark yaratır fakat arada ödediğiniz fiyat farkının karşılığını alabileceğiniz bir fark değil bu. Bu sebeple 4090'a geçiş daha mantıklı olur veya bir çok kişinin yaptığı üzere bu seriyi pas geçebilirsiniz.

• Herkes aynı yanıtı vermiş. O zaman satmamak en mantıklısı...
  • 3080 ti neredeyse 3090 gücünde bir kart, ikisi de gereksiz olur.
  • Rtx 3090'dan rtx 4080'e gectim eger bütçede sıkıntı yoksa kesinlikle değiyor.
  • Xef1ONYX kullanıcısına yanıt
    Ortalama %35 fark var buna mı değdi hocam gerçekten? %50 performans artışı olmadan kart değiştirmek hiç ama hiç mantıklı değil.
    Şimdiye kadar her kartım bir öncekinin iki katı gücündeydi, ona rağmen bile gerek var mıydı ya dediğim oldu. Ayrıca arkadaş kalsın madem demiş gelen yorumlar doğrultusunda siz de kafasını karıştırmaya çalışıyorsunuz gibi duruyor. Nedir bu tüketim çılgınlığı arkadaş.
  • ben 1660ti den 4080'e geçtim ışık tutulmuş tavşan gibi kaldım gördüklerime.   ama sizin böyle bir fark göreceğinizi sanmıyorum. Pas geçmeniz bencede en doğrusu olacaktır.

• vjdrsjejv kullanıcısına yanıt
    Alakası yok ben butce sıkıntı değilse dedim. Kimsenin kafasını karıştırma gibi bir niyetim yok kesinlikle. Yoksa aradaki fiyat farkı goz onune alinirsa zaten degmez 3080 12gb-3080ti ve 3090 2kda her turlu goturur uzun sure ama yok ben yeni teknolojileri severim kullanirim ayni zamanda da 4k hdr monitorum var raytracing istiyorum denilirse 4080 derim. Keske 7900xtx diyebilseydim ama guvenemiyorum bir turlu keske 6 serisindeki kaliteyi 7 serisinde de korusalardı.
  • Xef1ONYX kullanıcısına yanıt
    Bütçe sıkıntı olmasa bile tüketim çılgınlığına giriyor benim nezdimde, %35 fark için tüm o paranın yurtdışına çıkması zenginlerin istediğimi yaparım param var demesini haklı çıkarmıyor. Cari açık tüm zamanların rekor seviyesinde.
    400 fps cs go oynuyorum çıkıyorum oyundan Ps4'de 30 kare god of war ragnarok oynuyorum, hiçbir şeyim eksilmiyor.
    Göz düşük kareye de alışıyor yükseğe de, alıştıktan sonra da hepsi normal geliyor bunu bu kadar büyütmeye gerek yok. Hepimiz aynı oyunları oynuyoruz önemli olan oyunun kalitesi.
  • Kimse de dememiş. Elinizdeki cpu, 3080 Ti'ı tam anlamıyla besleyemez. Önce bir CPU almaya bakın. %1 ve ortalama fpslerinizi artırın. 40 serisi boş iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukrullex -- 23 Ocak 2023; 15:45:14 >
  • 3080’den 4080’e geçiş yaptım. Kendi adıma memnunum. Aradaki fiyat farkına değer mi, hayır.

3080ti dan 3090’a da geçmek bellek kullanımı yoğun bir yazılım kullanmıyorsanız size çok katkı sağlamayacaktır.
  • sukrullex kullanıcısına yanıt

Çok yerinde bir cevap. 40 serisi yerine DDR5 sisteme geçebilirsiniz.

Bana göre en f/p 5800x3d şu an için ama ileride illa DDR5'e geçicez.

6900xt ile 3440x1440 @144hz oynayamadığım oyun yok. Grafik tasarımı vs. ile işim yok.

• Ne çok bilgili insan var şu forumda  

• elinizdeki kart ile devam ediniz. işlemciniz 3080 ti bıle tam karşılamaz. 3080 ti ile 3090 arsında bellek dısı cok az fark var deymez. 4080 ise asırı guclı bir cpu o işlemci ile 4080 hayal . rt ve dlls 3 olarak 4080 arayı asırı acıyor. salt performans oalrak 3090 ıle 4080 arasında yuzde 20 oynuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 23 Ocak 2023; 16:46:44 >
  • Edmond_Dantes kullanıcısına yanıt
    4090 geçerseniz inanılmaz bir fark yaşarsınız hocam. Yalnız masraflar artar, yeni mb, cpu, psu, 4k 144 hz monitör gerekebilir muhtemelen.
    O kadar büyük boyutta masrafa girmek istemem derseniz elinizdeki kart 3080ti da çok kaliteli, onunla devam ederseniz de 3-4 sene üzmez.
  • İ7 9700k işlemci yerine ne almam lazım o zaman? Sistem imza da yazıyor. Tavsiye nedir?
  • Bütçe varsa, msi gaming carbon wifi z790 ddr5 mainboard + i9 13900k öneririm
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.