Şimdi Ara

Rtx 2080 Düşük Fps sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    İşlemci kullanımı maximum %30 gpu da maximum %80 bu durumda darboğaz mı oluyor bilmediğim için soruyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ironman166 İ kullanıcısına yanıt
    Bu durum darboğaz oluyor evet. Bir de benim farkettiğim genelde özellikle oyunlarda mekan değişimlerinde ani fps düşüşleri genelde işlemci zayıflığını gösteriyor.

Eğer anakart bios işlemci hız bölümünün resimini buraya atarsanız. Ufak bir Oc için yardımcı olunur.

Ama bunlardan önce O.c ne kadar farkediyor onu görmek için Unigine Heaven ve Msi afterburner kurun anlık olarak Unigine Heaven Benchmark çalışırken gpu kullanımını görmek için.
  • Tamam akşam dediklerinizi denerim inşallah

• Legolas246 kullanıcısına yanıt
    Yani aslında açık konuşmak gerekirse hiç bugüne kadar overclock falan yapmadım bundan sonra da yapmam herhalde Çünkü dediğim gibi Euro Truck Simülatör 2 hariç bütün oyunlarda Allah'a şükür hiçbir problem yaşamadım diğer arkadaşların da belirttiği gibi optimizasyon sorunundan kaynaklı anlık FPS düşmesi oluyor Yine de çok teşekkür ederim herkese

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironman166 -- 11 Mart 2019; 10:44:25 >
  • DirectX 11 gelecek ETS'ye bakalım, saçma sorunlar düzelirse iyi olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironman166

monitör zaten 2560x1080 Ram 16 GB şuan dediğin parçalar ile değiştirecek durumum yok yani 6500 TL'lik bir kart nasıl oluyor da FPS düşmesi yaşatır? İşlemci %100 kullanımda değil ki yetersiz kalsın en fazla %30 kullanıma geliyor yani dediğin gibi dar boğaz olayı yok.
    Cpu kullanımını ne yazıkki forumdakiler dahil büyük çoğunluk çok yanlış biliyor.Cpu kullanımı %100 olmasa bile %30-50 lerde bile gpu cpu engeline takılır.Her oyun motoru çoklu çekirdek yapısını aynı şekilde kullanmaz.Kimi oyun motoru istersen 32 çekirdekli işlemcin olsun 1 çekirdeğe abanır başka oyun 2 çekirdek vb...Bu nedenle asıl kıstas herzaman single core gücüdür.Tabiki artık yavaş yavaş oyun motorları çoklu çekirdeğe tam destek vermeye başlayacaklardır.
  • Teşekkürler

• hocam dediğiniz doğru msi afterburner ile baktım cpu usage 50 60 fakat cpu1 2 3 4 vs. onlar 98 100 arası oyunlarda yani herhalde darboğaz oluyor :( ne yapacagımıda bilmiyorum sistemi yenilemeye gücümde yok hayırlısı olsun artık ne yapalım
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.