Şimdi Ara

RPM HDD ile SSD değişimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1. HP DV51010 serisi laptop a sahibim. eski bir cihaz olmasına rağmen özellikleri günümüzde geçerli bir cihaz olduğuna inanıyorum.

www.newegg.com
    HP Laptop Pavilion dv5-1010us Intel Core 2 Duo P7350 (2.00GHz) 4GB Memory 320GB HDD NVIDIA GeForce 9200M GS 15.4" Windows Vista Home Premium 64-bit - Newegg.com
    https://www.newegg.com/hp-pavilion-dv5-1010us/p/N82E16834147745

RPM harddisk çok kastığından ssd sata 3 takmak istiyorum.

1. Aynı slotlara sahip midir bu 2 haddisk? 2. sorum;
    2. Ssd sata 3 haddisk alsam işlem hızımda artış olur mu harddisk hızı anakart işlemci hızları vb uyumuna göre?
    3. SSd sata 3 taktıktan sonra öözel bir işlem gerekir mi windows kurmak için laptop a ? (Bios ayarı vb.)

Teşekkür ederim.

• 2007 model acer hala kullanıyorum ssd takınca takılmaları yavaşlamaları bir iki tık arttı elbette erişim süreleri filan uygulamalara tabiki değişti denemenizi tavsiye ederim çok uçmaz pc ama emeklemektense yürümek iyidir .Windows 7 var bende stabil oldugu için oyle bıraktım rufus ile win 7 yi usbye yazdırıın mbr formatında olsun bios la sıkıntı yaşamazsınız o zaman.

• SATA tipi 2.5inç ssd ile hdd aynı yapıda olur.Vida yerleri uyumludur.Laptop anakartı büyük bir ihtimalle intel ve sata2 hızındadır.Kaliteli bir SATA3 600mb/s SSD taksan 200~300 mb hız alırısn.

HDD çıkarıp SSD taksan bir miktar pc hızlanır ama işlemci günümüz işleri için çok yavaş kaldığı için bazı işlemlerde donma yapar.

Core 2 duo +8gb ram + SSD + G41 anakartlı başka bir masaüstü sistem var elimde oradan biliyorum.

• laptop dan beklentim. excel word ve nete girmesi. DOnma yapar derken hangi işlemlerden bahsediyorsunuz? Harddisk almama değer mi bu makine için?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.