Şimdi Ara

Router mi access point mi gerekiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben salondaki modemden kablosuz sinyal alıp dip taraftaki odadaki cihaz ile kablosuz ve kablolu dağıtım yapacağım. Bu cihaz router ile mi access point ile mi oluyor. Benim bildiğim router ama bi arkadaşım AP ile olur dedi kafam karıştı.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar hocam,

benim bildiğim range extender veya wifi repeater diye geçiyor. Ancak şu an üretilen çoğu routerlarda bunların hepsi içerisinde var. Yani ister router modunda kullanın, ister ap ister repeater modunda. Model olarak da bence yabancı sitelerden bakın. Örneğin ben de yakın bir zamanda Zyxel NBG6716 model router aldım. Kablosuz çekim gücünden memnun değilim. Yabancı sitelerden daha sonra kontrol ettiğimde, örneğin Tp-Link Archer C7 kablosuz performansı daha iyiymiş. (Kullanmadım sadece internetten okuduğum kadarıyla.)

Umarım faydalı olmuştur.

Hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OSİBAY -- 1 Kasım 2018; 16:28:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • OSİBAY O kullanıcısına yanıt
    c7 de repeater modu yok, ap var değil mi?
    https://www.tp-link.com/resources/simulator/emulator_c7v5/

TP-Link Wireless N Router WR841N Wisp modunda kullanılabilir.
    https://www.tp-link.com/resources/simulator/Emulator_TL-WR841NV14(EU)/index.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodos denizcisi -- 1 Kasım 2018; 17:22:55 >

• lodos denizcisi kullanıcısına yanıt
    Hocam evet router ve ap modu var. Wifi köprüleme olayı var. (WPS butonu ile.)

aslında arkadaşın dediği işi yapan bir model var. Tp-Link TL-WA850RE
    Buda güzel bir model.
    Hayırlı akşamlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.