Şimdi Ara

Router ile Modemi ayırmayı düşünüyorum Yardım gerekli ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkaşlar öncelikle merhaba. Wifi ethernet paylaşım ve dağıtıcı konularında orta derecede bilgim var.

Elimde td-w8960n router özellikli 4 port modemim mevcut.

ben bu modemden:

1 tane masaüstü bilgisayar
    2 adet smart tv
    1 adet dvr kayıt cihazı
    1 adet uydu alıcısı
    1 adet nas hdd sunucu
    1 adet laptop

besliyorum. tabiki 2 adet dağıtıcı ile beraber.

fotoğrafta da şekillendirdim.TÜm bağlantılar şekildeki gibi.
     Router ile Modemi ayırmayı düşünüyorum Yardım gerekli ?

şimdi önce çalışma prensiplerini anlatayım.

2 tv de zaman zaman nas sunucu içerisindeki film müzik ve resimlere erişim yapıyor.
    laptop sürekli ağ üzerinde veri alış verişi yapıyor. Film olarak özellikle. (masaüstü ve hdd için)
    dvr kayıt cihazı görüntüyü gerektiğinde ağda izlemek isteyene yolluyor.
    nas sunucu zaten sürekli hem internetten download ediyor hemde filmleri ağa paylaştırıyor.

Kısacası ağ üzerinde sürekli olan bir trafik sözkonusu ve bu sistem 7 gün 24 saat çalışıyor. yani elektrik kesilmediği sürece.

Benim derdime gelecek olursak.Galiba adı modem şişmesi olarak adlandırılıyor.Tam bilmiyorum.ağda ve internette aksamalar yavaşlıklar oluyor.Modemi kapatıp açtığımda düzeliyor.

Ben modem ile routeri ayırmak istiyorum.Gerekli mi yoksa ayırsam da aynı mı olur.
    bana bu kilitlenme için yardımcı olabilir misiniz ?

ben 7 gün 24 saat devrede kalacak şişmeyecek ağda yavaşlama yaptırmayacak.bir sistem arayışı içindeyim.

Bu kadar cihaz aynı anda internete girerse internet tabikii yavaşlar demeyin.Onuda denedim kilitlenme başladığında diğer tüm cihazların internet alışverişini kessemde aynı oluyor. Zaten sadece internet değil ağ da yavaşlıyor.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Not: ilerleyen günlerde sisteme ip kamera da ekleyeceğim ve bu kamera 2 mp 1080p olucak.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.