Şimdi Ara

Rötuş Boya Uygulama Tekniği?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İnternette çok aradım ama rötuş konusunda tüm bilgilerin net bir şekilde bir arada olduğu bir konu bulamadım. Güncel bir rehber olması amacıyla aklıma gelen soruları en genel haliyle aşağıya yazdım. Bilen arkadaşların da yardımıyla faydalı bir konu olur umarım.

-Rötuşun hangi durumlarda uygulanması mantıklıdır?
    -Rötuş boya uygulamasının en doğru tekniği nedir?
    -Rötuş boyasına sertleştirici katmak gerekir mi?
    -Uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken püf noktalari nelerdir?
    -Sonradan boyanmış parçaya rötuş uygularken dikkat edilmesi gereken bir farklılık var mıdır?
    -Uygulama sırasında boya fazlalılığını ve taşmaları temizlemek için hangi solüsyon kullanılmalıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Setsa -- 14 Şubat 2021; 16:14:1 >

• YouTube da dünya kadar video var.

• cormen kullanıcısına yanıt
    Youtube'taki dunya kadar videoda dunya kadar birbirinden farklı bilgi var. Eline kamerayi alan video cekmis. Kimisi solvent kullanma zimpara yap diyor kimisi solventsiz duzgun olmaz diyor. Kimisi sertlestirici katmadan tutmaz diyor kimisi metalik boyaya sertlestirici olmaz diyor. Hangi bilgi dogru belli degil. Örnekleri cogaltabilirim...
  • Setsa kullanıcısına yanıt

Tamam

• çok düşünme boyacıdan boya koduna göre bir miktar al, kürdan ucu ya da en ince fırça ile bölgeye yavaş yavaş uygula yeter. taş izi ufak tefek tırnağa takılmayan çizikleri gizler

• boya konusunda canınız sıkılabilir, sonuçlar umduğunuz gibi olmaya bilir.. bir de bu işler 20 - 50 lirayla başlar şunu yapiyim bunu ediyim derken malzemelere dünya kadar para vermiş olursunuz. uzmanına gitmek çoğu zaman daha kârlı oluyor.

• Rötuş hangi ustalıkla yapılırsa yapılsın mutlaka kendini belli ediyor. Hele fırça izinden kaçış yok. Metalik boya ise zaten vernik olaya girdiği için tam şekilde sırıtıyor. Paneli lokal veya komple boyamak dışında kesin çözüm yok görsel açıdan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ufak bir delik olsa dahi fırçaya bolca sür boyayı, iince sürünce çirkin görünüyor. ve tek seferde sür, üzerinde 1-2 defa gezdirirsen yine çirkin bir görüntü oluşuyor.

• anyhill kullanıcısına yanıt
    Evet ayni fikirdeyim. Ben de boyle uyguluyorum. Fircaya boyayi bol alip tek seferde doldurabilmek gerekiyor. O zaman puruzsuz oluyor. Sonra solvent ile yavas yavas fazlaligi alip yuzeyi esitledikten sonra pasta cila. Oranin boyandigini bilmeyen direkt gormez.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.