Şimdi Ara

Root Garanti Bozarmı _????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
19.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • samsung galaxy ace s5830i root yapsam sonradan telefonda bir arıza çıksa donanımsal veya yazılımsal unroot yapabilirsem bozukken veya yapamasam garantide bu telefon rootlu illegal program diye geri yollarlarmı

• illegal is yaptigin icin iceri bile atarlar adami. hic bulasma bu islere

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Root olayı garantiyi bozar. Nasıl bozar? Eğer rootlu bi halde telefonunuzu hoparlöründen ses gelmiyor diye garantiye yollarsanız garanti dışı kalırsınız. Ama telefon bozuldu hiç açılmaz oldu ve rootluydu garantiye yolladınız. Bi sorun olmaz. Çünkü adamlarda telefonu açabilmek için sıfırdan kurulum yapmak durumundalar bu da rootu siler. Bildiğim kadarıyla Ace'te S2 ve sonrası modellerdeki gibi download mode sayacı yok. Eğer donanımsal bir sıkıntın olurda yollamak istersen stock bir romu yüklemen rootu kaldıracaktır. Sıkıntı kalmaz. Yazılımsal da cihaz garantiye gönderilmez ;)

Rootu yapıp ne yapacaksınız? Ne işinize yarayacak? Bari Custom Rom yükleyin performans artışı vs gibi imkanlardan yararlanmış olun.
  • diyelimki hoparlörüm bozuldu rootluydu bunu unroot yaptım anlarlarmı root yaptığımı jig sayacına bakarlarmı ?
  • up ben de yapacagim galiba hicbir 3d oyunu kaldirmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan05

up ben de yapacagim galiba hicbir 3d oyunu kaldirmiyor

root yapmanız oyunların açılmasını sağlamaz.
  • quote:

Oyunla alakası yok rootun.

Peki Root Yetkisini Aldığımda Ne Olacak ?

Root yetkisini eline alan kullanıcı, cihaz üzerindeki herşeyi kontrol edebilir. Aşağıya tek tek sıralıyorum.

-Telefonunuza ya da tabletinize, özelleştirilmiş ROM kurabilirsiniz.

-Telefonunuzun titreşim ayarları, ekran ayarları, işlemci hızı, gizli dosyaları, ses şiddeti ayarı, flaş ışığı yükseltmesi, kamera yazılımları gibi her türlü noktasını özelleştirebilirsiniz.

-Cihazınızı Root ettiğinizde, Market'teki Root'lu programları kullanabilirsiniz. Ekran görüntüsü almak ve ekranın videosunu çekmek gibi yüzlerce Root'lu programı kullanabilirsiniz.

-Düşük hafızalı bir telefonunuz var. O telefondaki hafıza kartını, A2SD EXT yaparak, programların oraya yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Hatta başka scriptler ile beraber telefonun dahili hafızası ile ext bölümün hafızasını birleştirebilirsiniz.7

alıntı.

• quote:

Orijinalden alıntı: -ÜmitsizAdam-

quote:

root yapmanız oyunların açılmasını sağlamaz.

5830i için özel root var 3d oyunları kaldırması icin
  • Root garantiyi bozar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • root yapmak istiyorum fakat telefonun hızını düşürür mü
  • El cevap:

Her ne kadar millet korkutulsa da rootlamak cihazı garanti kapsamından çıkartmaz.

Bilgisayar alıyoruz, üzerinde windows yüklü. Administator hesabını etkinleştirdik veya başka bir admin hesabı ekledik. Bilgisayar garanti dışı mı kalır? Elbette HAYIR!

Peki bilgisayara Ubuntu veya Pardus kurduk, Bilgisayar garanti dışı mı kalır? Elbette HAYIR!

Parasını verip satın aldığım kendi cihazımda "yönetici hakkım" olmayacak! Ne kadar güzel değil mi?

Bakın bu kounda Avrupa ne diyor:
    Europe

The Free Software Foundation Europe argues that it is legal to root or flash any device. According to the European Directive 1999/44/CE, replacing the original operating system with another does not void the statutory warranty that covers the hardware of the device for two years unless the seller can prove that the modification caused the defect 
    http://fsfe.org/freesoftware/legal/flashingdevices.en.html

Android sistemli cihazınızı ROOTlamak Android işletim sistemi yerine başka bir işletim sistemi kurmak(mesela Ubuntu) CİHAZI GARANTİ KAPSAMINDAN ÇIKARTMAZ! Şunun, bunun firmaların vs'nin iddiaları geçersizdir. Kanunda böyle bir şey yok!

Tüketiciyi koruma kanunu >www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.4077.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: arda4

El cevap:

Her ne kadar millet korkutulsa da rootlamak cihazı garanti kapsamından çıkartmaz.

Bilgisayar alıyoruz, üzerinde windows yüklü. Administator hesabını etkinleştirdik veya başka bir admin hesabı ekledik. Bilgisayar garanti dışı mı kalır? Elbette HAYIR!

Peki bilgisayara Ubuntu veya Pardus kurduk, Bilgisayar garanti dışı mı kalır? Elbette HAYIR!

Parasını verip satın aldığım kendi cihazımda "yönetici hakkım" olmayacak! Ne kadar güzel değil mi?

Bakın bu kounda Avrupa ne diyor:
    Europe

The Free Software Foundation Europe argues that it is legal to root or flash any device. According to the European Directive 1999/44/CE, replacing the original operating system with another does not void the statutory warranty that covers the hardware of the device for two years unless the seller can prove that the modification caused the defect 
    http://fsfe.org/freesoftware/legal/flashingdevices.en.html

Android sistemli cihazınızı ROOTlamak Android işletim sistemi yerine başka bir işletim sistemi kurmak(mesela Ubuntu) CİHAZI GARANTİ KAPSAMINDAN ÇIKARTMAZ! Şunun, bunun firmaların vs'nin iddiaları geçersizdir. Kanunda böyle bir şey yok!

Tüketiciyi koruma kanunu >www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.4077.pdf

bu iyi oldu cihazı hemen rootluyorum:)), saol var ol

• Şimdi karşı çıkan arkadaşlar olacaktır hemen yasal dayanağını da verelim:

Directive 1999/44/EC of the European Parliament and of the Council of 25 May 1999 on
    certain aspects of the sale of consumer goods and associated guarantees

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:31999L0044:en:HTML
  • Benim bataryam şişmeye başladı garantiye götüreceğim fakat telefonundurumu özel olarak görüküyor telefon orjinal aldım ama bir program yüzünden rootlandı sanırım garanti kabul edermi acaba

• dr.bahaeddin kullanıcısına yanıt
    hocam telefonum rootlu ve bozuldu hiç açılmıyor sürekli resetlenip duruyor. şimdi ben bunu güç tuşunda sorun var deyip garantiye versem samsung teknik servis bunu çakmazlar mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.