Şimdi Ara

Rockpad Q9RET Quad-Core Retina Tablet 1.82TL Kur Fırsatıyla 220$'a Eksen'de! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
770
Cevap
16
Favori
68.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gece mavi

quote:

Orijinalden alıntı: SPEC_Bilisim

Belki teknolojik olarak sizi tatmin etmeyebilir ama haftaya fiyat/performans olarak iddialı 10.1" Rockpad S10 modelimiz stoklarımıza geliyor, bu üründe de lansman kampanyası hazırlamaya çalışıyoruz.

Eğer marj konusunda anlaşabilirsek lansman fiyatı olarak 239TL düşünüyoruz, normal fiyatı da yine anlaşacağımız marja bağlı olarak 259 veya 269TL olacak.

Ürün özellikleri şu şekilde:

Rockpad Q9RET Quad-Core Retina Tablet 1.82TL Kur Fırsatıyla 220$'a Eksen'de!

SPEC Rockpad S10
    - 10.1" 1024 x 600 HD ekran
    - Rockchips rk2928 Cortex A9 CPU
    - 1GB Bellek / 8GB depolama
    - 0.3MP ön kamera
    - 2 x mini USB çıkışı
    - HDMI çıkışı
    - 5000mAh 3.7V pil
    - Mini USB'li klavyeli kılıf hediyesi ile birlikte!

lansmanı ne zaman yaparsınız? sırf e-kitap okumak için alacağım bir tane. fiyat 239 olursa tabii.

Ürün lansmanı gelecek haftaya kaldı ne yazık ki, fiyat konusunda 239TL hedefliyoruz ama belki biraz üstü de olabilir, marj konusunda firma ile anlaşmamıza bağlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet60

Rockpad D8 ve diğer tabletleriniz için güncelleme desteğiniz nasıl peki? Örneğin Jelly Bean ve sonrası için ya da ileride cıkacak olan yazılımlara desteğiniz nasıl olacak ?

Quad-core A31 modeli için 4.2 güncellemesi çıkacak, bu neredeyse kesin gibi, diğer hiçbir model için 4.2 güncelleme garantisini bugünden veremiyoruz.

Bunun dışında GPS navigasyonlu S7GPS için 4.2 güncellemesinin çıkmayacağını da neredeyse kesin olarak söyleyebiliriz.
  • quote:

bu d 8 tam ebat olculeri nedir acaba ?
    kilif alicamda netten birde ipad mini 7,9 "bun kiliflari uyarmi ?
    olcup bilgi verirmisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ES-ESKIZILCIK -- 24 Nisan 2013; 8:53:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • d9ret almak istiyorum, önerir misiniz?

genel olarak iş için kullnacağım ama zaman zaman oyun da oynarım, yolculukta film izlerim.
    excel, word, pdf, powerpoint açabilir, kullanabilir miyim? bu 4ü benim için çok önemli.
  • 16gb Nexus 7'ye ne diyorsunuz arkadaşlar?

200 dolara Amerikadan bir arkadaştan rica edeceğim yada başka bir model mi önerirsiniz? Bu modellerden biri daha mı iyi olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ES-ESKIZILCIK

bu d 8 tam ebat olculeri nedir acaba ?
    kilif alicamda netten birde ipad mini 7,9 "bun kiliflari uyarmi ?
    olcup bilgi verirmisiniz

D8 modelinin ölçüleri: 199mm boy, 151mm genişlik ve 9mm kalınlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beetleguese

d9ret almak istiyorum, önerir misiniz?

genel olarak iş için kullnacağım ama zaman zaman oyun da oynarım, yolculukta film izlerim.
    excel, word, pdf, powerpoint açabilir, kullanabilir miyim? bu 4ü benim için çok önemli.

D9RET modeli ekran çöznürlüğünü değiştirebilmeniz yönüyle bu tip işler için ideal. Powerpoint vs.dokümanlarınızla uğraşırken Retina (2048x1536) modunda, oyun oynarken de HD (1600x1200) modunda kullanabilrsiniz. Birkaç full şarj sonrasında sadece PDF okuma, web surfing tarzı kullanımda rahatlıkla 8-12 saat kullanım yakalayabilrisiniz. İzleyeceğiniz filmin tipine ve ekran parlaklığına göre 6-8 saat arası video oynatım süresine de ulaşabilirsiniz.
  • Takip edemedim konuyu ama su pd80 i getirebilir misiniz. Ben hemen alabilirim bu ürünü.
    Duzenleme: q9ret mi daha performansli d9ret mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mpy -- 24 Nisan 2013; 11:06:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mpy

Takip edemedim konuyu ama su pd80 i getirebilir misiniz. Ben hemen alabilirim bu ürünü.

PD80 derken Samsung 4 çekirdekli PD80 Vogue modelini mi kastediyorsunuz? Muhtemelen bu modeli pas geçip gelecek ay Rockchip RK3188 işlemcili modelleri getireceğiz.

Q9RET modeli üzerindeki grafik işlemcisi ve güncel VPU sebebiyle bazı oyunlarda ve ultra yüksek çözünürlüklü video oynatımında daha yüksek performanslı ama genel kullanımda çoğu uygulama 4 çekirdek kullanamadığı için bugün itibariyle ikisi arasında pek performans farkı yok. Hatta D9RET modelinin çekirdek hızı daha yüksek olduğu için standart ofis, powerpoint, pdf vs. uygulamalarında Q9RET'e göre daha performanslı diyebiliriz.

• @SPEC_Bilisim : 7" ekranlı + GPS + 3G (simkart yuvalı olması tercih sebebi) bir model bakıyorum.Tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler.
  • quote:

gelecek ay Rockchip RK3188 işlemcili modelleri getireceğiz.

özellikleri ve ne zaman satışa sunulacağı hakkında bilgi alabilirmiyiz?
  • quote:

quote:

Takip edemedim konuyu ama su pd80 i getirebilir misiniz. Ben hemen alabilirim bu ürünü.

PD80 derken Samsung 4 çekirdekli PD80 Vogue modelini mi kastediyorsunuz? Muhtemelen bu modeli pas geçip gelecek ay Rockchip RK3188 işlemcili modelleri getireceğiz.

Q9RET modeli üzerindeki grafik işlemcisi ve güncel VPU sebebiyle bazı oyunlarda ve ultra yüksek çözünürlüklü video oynatımında daha yüksek performanslı ama genel kullanımda çoğu uygulama 4 çekirdek kullanamadığı için bugün itibariyle ikisi arasında pek performans farkı yok. Hatta D9RET modelinin çekirdek hızı daha yüksek olduğu için standart ofis, powerpoint, pdf vs. uygulamalarında Q9RET'e göre daha performanslı diyebiliriz.

http://www.aliexpress.com/item/9-7-Yuandao-N90-FHD-Vido-N90FHD-RK3188-quad-Core-Tablet-PC-Retina-Screen-2048x1536-Pixels/827379304.html
    http://www.aliexpress.com/item/9-7-2G-RAM-Retina-2048-x-1536p-Android-4-1-Tablet-PC-Visture-V97HD-Quad/760464202.html
    yuandao'nun bu tabletini yada muadilini mayıs ayı gibi getirip satmaya başlarsanız oldukça rağbet görecektir sanırım. gelecek aydan itibaren en çok retina ekranlı rk3188 modeller satılacak görünüyor.

• RK3188 li tablet almayı düşünüyorum. ne zaman getirtirsiniz?
    2. soru olarak sizden tablet aldığımızda garanti konusunda ne yapıyoruz cihazı size mi gönderiyoruz?
  • quote:

quote:

cevap için teşekkürler. ben bol bol pdf atıcam açıkcası. 1gb ram sorun çıkartır mı bilmiyorum. nebileyim bin sayfalık pdflerde dolaşırken birden donup kalsın istemem. blutoot da olmalı mutlaka. bu hafta mecidiyeköye gelip birini alabilirim ama model olarak kararsızım. keşke blutoot lu versiyonda 2gb ram olsa veya 2gb ram olanda blutoot olsa.

• quote:

quote:

quote:

cevap için teşekkürler. ben bol bol pdf atıcam açıkcası. 1gb ram sorun çıkartır mı bilmiyorum. nebileyim bin sayfalık pdflerde dolaşırken birden donup kalsın istemem. blutoot da olmalı mutlaka. bu hafta mecidiyeköye gelip birini alabilirim ama model olarak kararsızım. keşke blutoot lu versiyonda 2gb ram olsa veya 2gb ram olanda blutoot olsa.

bahsettiğiniz pdf'leri daha önce hiç çin tabletlerinde denediniz mi?

ben bol grafikli dökümanları momo7'de denedim, o bile sorunsuz gösterdi.

• Merhaba,
    @SPEC_Bilisim

D9RET modelinizin muadili olan Yuandao n90fhd için biraz araştırma yaptım. Denilenlere göre 1 GB RAM bu tablette büyük sorun ve cihazın boot yapıp açılırken bile 400-500 mb civarı RAM kullandığı , ve birkaç uygulama açıldıktan sonra cihazın ram yetersizliğinden dolayı hiçbir şekilde stabil çalışmadığı konusunda şikayetler var. Hatta arada bir cihazın tamamen donduğu ve "hard reset" ile ancak tekrar başlatılması gerektiğide söyleniyor. Bunların üzerine yüksek çözünürlük modunda durumun dahada vahim olduğu belirtiliyor çünkü yüksek çözünürlük altında dahada ezilen RAM'den dolayı cihazın daha sık kilitlendiği belirtiliyor. Birde tablet Google tarafından resmi olarak tanınmadığı için Play Store'da ki birçok uygulamayı desteklemediği söyleniyor.Tabletlerle ilgili çok bir bilgim olduğu söylenemez ama çokda cahil değilim. Acaba bu şikayetler donanımsal mı yoksa yazılımsal mı onu merak ediyorum. Eğer yazılımsal problemler ise, acaba cihazın şu anda içinde bulunan firmware ile bu sorunlar giderildi mi? Yoksa alırsak başımızı çok mu ağrıtır? Sizden bir satıcı olarak değil, cihazı inceleme fırsatınız olduğu için tarafsız bir yorum bekliyorum.Fiyat olarak gayet uygun görünüyor ve ilgileniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marinowski -- 24 Nisan 2013; 14:55:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Marinowski

Merhaba,
    @SPEC_Bilisim

D9RET modelinizin muadili olan Yuandao n90fhd için biraz araştırma yaptım. Denilenlere göre 1 GB RAM bu tablette büyük sorun ve cihazın boot yapıp açılırken bile 400-500 mb civarı RAM kullandığı , ve birkaç uygulama açıldıktan sonra cihazın ram yetersizliğinden dolayı hiçbir şekilde stabil çalışmadığı konusunda şikayetler var. Hatta arada bir cihazın tamamen donduğu ve "hard reset" ile ancak tekrar başlatılması gerektiğide söyleniyor. Bunların üzerine yüksek çözünürlük modunda durumun dahada vahim olduğu belirtiliyor çünkü yüksek çözünürlük altında dahada ezilen RAM'den dolayı cihazın daha sık kilitlendiği belirtiliyor. Birde tablet Google tarafından resmi olarak tanınmadığı için Play Store'da ki birçok uygulamayı desteklemediği söyleniyor.Tabletlerle ilgili çok bir bilgim olduğu söylenemez ama çokda cahil değilim. Acaba bu şikayetler donanımsal mı yoksa yazılımsal mı onu merak ediyorum. Eğer yazılımsal problemler ise, acaba cihazın şu anda içinde bulunan firmware ile bu sorunlar giderildi mi? Yoksa alırsak başımızı çok mu ağrıtır? Sizden bir satıcı olarak değil, cihazı inceleme fırsatınız olduğu için tarafsız bir yorum bekliyorum.Fiyat olarak gayet uygun görünüyor ve ilgileniyorum.

Bu ürünle ilgili çok yakında bir donanım sitesinde detaylı inceleme yayınlanacak orada pek çok sorunuza cevap bulabileceksiniz.

Ürünü ithal etmeden önce biz de üretici ile bu konuları görüştük. Üretici tarafında bize şöyle bir açıklama yapıldı. Yuandao'nun referans tasarımında Samsung NAND kullanılmasına rağmen firmaların fiyat avantajı amacıyla Toshiba NAND kullandıkları ve bu sebepten ötürü oluşan uyumsuzluklar sebebiyle ilk dönem ürünlerde pek çok problem yaşandığı belirtildi.

Bu uyumsuzluklardan en önemlileri:
    - Play store'dan yüklenen programların SDcard yerine iç hafızaya yüklenmesi (Toshiba NAND uyumsuzluğu)
    - Yazılımların tümüyle iç hafızadan çalışarak hafıza tüketmeleri ve memory leak (Toshiba NAND uyumsuzluğu)

Bu durumu düzeltebilmek adına firmaların Ocak-Şubat ayı döneminde yeni firmware güncellemesi çıkardıklarını ve ancak bu şekilde Toshiba NAND ile N90FHD klonu ürünlerin stabil çalışabildiğini belirtiyor. Biz üretici tarafında bu üründe Samsung NAND kullanıldığı teyidini aldık ve genel kullanım testleri olsun, benchmark'lar olsun herhangi bir stabilite problemi gözlemlemedik. Zaten daha detaylı pil şarj süresi, benchmark vs. testlerini -inşallah- bu hafta yayınlancak incelemede görebileceksiniz.

• Cevabınız için teşekkürler, incelemeyi sabırsızlıkla bekliyorum.
  • Q9RET modelimiz için yeni firmware'i sitemizde bulabilirsiniz.

Bu firmware bir bugfix release olup bir önceki SDK2.0 tabanlı firmware'de oluşan %18 pil seviyesinin altına düşüldüğünde ekranda oluşan donma, titreme gibi sorunların giderilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

Yeni firmware'e şu sayfadan ulaşabilirsiniz:http://www.spec.com.tr/q9ret_sdk2_2304_firmware
  • quote:

Orijinalden alıntı: nessakyela

http://www.aliexpress.com/item/7-HYUNDAI-T7s-samsung-Exynos4412-Quad-Core-Tablet-PC-2GB-RAM-16GB-ROM-IPS-Screen-GPS/798968819.html

bu ürünü getirip satabilir misiniz?
    alıcısı çok forumda :)

+1

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.