Şimdi Ara

Roaccutan kullananlar bakabilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2 ay önce cildiyeye gittim. İlk baş bana monodoks, sivex benzamcylin(tam hatırlamıyorum) ,nadixa kremlerini verdi. 1 ay sonra tekrar gittim fayda etmedi artış gösterdi, bu sefer monodoks cleocin T (sanırım) sivex imex verdi yine pek bi faydasını görmedim. Roacctuana başlamayı düşünüyorum... Sivilcelerim sanki küçük küçük beyaz noktalar halinde pütür pütür daha çok güneşte belli oluyor, ama bu ilacçları aldıktan sonra kızarıklık başladı . Ne tavsiye edersiniz

• çok su iç, gerçekten çok su iç...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 911

çok su iç, gerçekten çok su iç...

ilacı kullanırken mi şu an mı abi ?
  • sivilce için SU bire bir zaten. gerçek anlamda düzenli olarak hergün su içersen eğer (sivilceler için) ilaç kullanmana bile gerek kalmaz neredeyse.

genel olarak hangi ilacı kullanırsan kullan zaten fazla su içerek karaciğere destek olup, temizliyorsun. bildiğim kadarıyla böyle.

biraz da zaman ister sivilcelerin geçmesi. o yüzden biraz sabretmen gerekebilir.

bendeki sivilceler geçtiyse herkesinki geçer :)
  • o ilaç gerçekten çok işe yarıyor ama baya bunalıma sokuyor insanı kendi tecrübemden söylüyorum durum aşırı degilse kullanma int te birsürü intahar vakası var o ilaçla ilgili
  • hiç kimsenin lafına bakma gidip roaccutane tedavine başla ne kadar erken başlarsan o kadar iyi
    ben 7.5 ay kullandım tek zorluğu dudak kuruması onun içinde yanına bephanten taşı
    yazın güneşte fazla kalmamaya dikkat et kalırsanda güneş kremi sür hadi kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: U.Kiraz

hiç kimsenin lafına bakma gidip roaccutane tedavine başla ne kadar erken başlarsan o kadar iyi
    ben 7.5 ay kullandım tek zorluğu dudak kuruması onun içinde yanına bephanten taşı
    yazın güneşte fazla kalmamaya dikkat et kalırsanda güneş kremi sür hadi kolay gelsin.

bende böyle düşünüyorum , ruhsal bozukluk da insanın içinde olupda ilacın bahanesiyle ortaya çıkıyordur umarım faydalı olur
  • quote:

sivilce için SU bire bir zaten. gerçek anlamda düzenli olarak hergün su içersen eğer (sivilceler için) ilaç kullanmana bile gerek kalmaz neredeyse.

genel olarak hangi ilacı kullanırsan kullan zaten fazla su içerek karaciğere destek olup, temizliyorsun. bildiğim kadarıyla böyle.

biraz da zaman ister sivilcelerin geçmesi. o yüzden biraz sabretmen gerekebilir.

bendeki sivilceler geçtiyse herkesinki geçer :)

sen suyla mı geçirdin abi :) bu arada senin izdivaç olayı noldu sonucundan haberdar degilim
  • En erken eylülde başla yoksa sıcakta dudaktan dalan çok cekersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "su + traş kremi"

hiçbir ilaç kullanmadım sivilceler için. lisede yüzümde sivilceler o kadar çoktu ki, ben diyordum ki: "bu sivilceler geçmezse yüzüme dövme yaptıracam" o kadar yani :)

çok sevdiğim bir arkadaşım vardı lise'de, hâlâ da beraberiz, o bana demişti ki: "bu çocuğun yüzünde sakallar çıkmaya başladı mı, traş olmaya başladı mı sivilceleri geçecek"

ve dediği gibi de oldu...

traş olayını bilmem, herkesde işe yarar mı bilemem ama SU kesinlikle her derde deva...

izdivaç olayı, talip olduğum kişi beni kabul etmediği için ben de yoluma devam etmeye karar verdim.
    Eylül'de yeni sezonda Loca'da oturuyor olacam inşaallah ;)

dualarını eksik etme...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doğukan Özkan -- 16 Ağustos 2012; 0:21:22 >
  • Ah ah eski dudaklarımi özledim henüz 2 ay oldu ama

• quote:

"su + traş kremi"

hiçbir ilaç kullanmadım sivilceler için. lisede yüzümde sivilceler o kadar çoktu ki, ben diyordum ki: "bu sivilceler geçmezse yüzüme dövme yaptıracam" o kadar yani :)

çok sevdiğim bir arkadaşım vardı lise'de, hâlâ da beraberiz, o bana demişti ki: "bu çocuğun yüzünde sakallar çıkmaya başladı mı, traş olmaya başladı mı sivilceleri geçecek"

traş olayını bilmem, herkesde işe yarar mı bilemem ama SU kesinlikle her derde deva...

izdivaç olayı, talip olduğum kişi beni kabul etmediği için ben de yoluma devam etmeye karar verdim.

dualarını eksik etme...

Allah yardımcın olsun abi :) sagoalsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Feel The Difference

Ah ah eski dudaklarımi özledim henüz 2 ay oldu ama

nasıl gelişme var mı hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: aty27

quote:

"su + traş kremi"

dualarını eksik etme...

hepimizin inşaallah, sen de sağol canım benim
    şimdiden geçmiş olsun ;)
    ileride aynaya baktığında diyeceksin ki: "vay be! bir zamanlar yüzümde ne kadar sivilce vardı öyle.." :)

çünkü ben de aynısını diyorum şuanda...

• quote:

quote:

hiç kimsenin lafına bakma gidip roaccutane tedavine başla ne kadar erken başlarsan o kadar iyi

bende böyle düşünüyorum , ruhsal bozukluk da insanın içinde olupda ilacın bahanesiyle ortaya çıkıyordur umarım faydalı olur

ben 7.5 ay kullandım aksine moralim düzeldi her ay sivilcelerde azalma olunca.

• O ilaç iç organlara çok zarar veriyor diye duymuştum, yani dışı güzelleştirir ama içi mahveder.
  • quote:

quote:

quote:

"su + traş kremi"

dualarını eksik etme...

hepimizin inşaallah, sen de sağol canım benim
    şimdiden geçmiş olsun ;)
    ileride aynaya baktığında diyeceksin ki: "vay be! bir zamanlar yüzümde ne kadar sivilce vardı öyle.." :)

çünkü ben de aynısını diyorum şuanda...

çok teşekkür ederim abi :)

• o dediğin ilacı sadece uzman doktorlar yazabilir, yan etkisi faydasından fazla olduğu için bazı doktorlar önermez. sivilceyi geçirir mi evet. karaciğer fonksiyon testlerine göre ilacı yazar doktor.yan etkisi ağır olduğundan doktor haftada 2 gün kullanma der karaciğeri çok yorar.
  • quote:

quote:

quote:

ben 7.5 ay kullandım aksine moralim düzeldi her ay sivilcelerde azalma olunca.

teşekkür ederim cevaplar için

• Ben aknetrent kullanıyorum roaccutanla aynı. 3 ay 12 gün oldu 5 ay kullanacam. 2 aydan sonra sivilceler tamamen gitti diyebilirim simdi hic yok. Ama dudaklarıma sürekli krem sürüyorum güneşe çıkamıyorum. Belim ağrıyor su an burnumda yara oldu yorgunluk ve uyuklama gibi yan etkileride var. Size tavsiyem güneşe çıkacaksaniz eylülden ekimden sonra başlayın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.