Şimdi Ara

RGB Scartta karıncalanma(parazit)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uydu receiverım LCD ye Monster scartla bağlı, yanlız receiver açık olmasa bile (standby konumunda), LCD de karıncalanmaya benzer parazitler oluşturuyor. Bu sorunun çözümü nedir arkadaşlar?

Teşekkürler.

• Scart bağlantı noktaları tam oturmamış olabilir mi?
  • Uydu alıcı açık olmasa bile bu parazitlenme olduğuna göre LCD'de bir problem olabilir mi?
    O zaman scartı LCD'den çıkardığınızda bu parazitlenme oluyor mu?
  • LCD de bir problem yok sayın sserin...
    Dediğiniz gibi scartı çıkardığımda problem olmuyor...Artı diğer AV kanallarında (Scaert2. D-Sub.HDMI..Composit) sorun yok...Anlamadım gitti...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Matchbox

LCD de bir problem yok sayın sserin...
    Dediğiniz gibi scartı çıkardığımda problem olmuyor...Artı diğer AV kanallarında (Scaert2. D-Sub.HDMI..Composit) sorun yok...Anlamadım gitti...

O takdirde;
    1- uydu alıcıdan scartı çıkartın. Sadece LCD'de kalsın. O zaman da yapıyor mu? Yapıyorsa scart bağlantısının yerini değiştirin. Scart 2'de kullanın.
    2- Ayrıca uyduruk bir scart bulun(2 YTL) onunla deneyin. Yine yaparsa scarttan değildir.
  • Uydu receiverından scartı çıkartınca yapmıyor...
    Scart 2 girişinde yine yaptı...
    Başka scart kablosuyla denediğimde yine yaptı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Matchbox

Uydu receiverından scartı çıkartınca yapmıyor...
    Scart 2 girişinde yine yaptı...
    Başka scart kablosuyla denediğimde yine yaptı.

O zaman sorun Monster'de değil. Bence kesinlikle uydu alıcının scart çıkışında.
    Uydudan başka bağlantı şekli varsa(komponent, kompozit) onu deneyin. Yada uydu alıcıyı değiştirin.
  • LCD ve uydu alıcının markaları nedir?
  • sserin hocam bende aynı sizin düşündüğünüzü düşünmeye başladım...Uydu alıcısının çıkışında sorun var gibi...Neyse o kadar kafaya takmıyorum çünkü yayın gelince görüntü süper...

Bu arada uydu alıcısı Inpax 5100...Inpax AlpS tuner kullanıyor...

LCD de Sharp 42 RD2E...

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.