Şimdi Ara

Resmi OKCAN LPG SİSTEMLERİ Destek Forumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
8.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • FARKI YAŞAMAK HİÇ BU KADAR YAKIN OLMAMIŞTI
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• NEDEN OKCAN,

- 15 Yıllık sektör tecrübesi ve kadrosu,
    - Yeni nesil regülatör ve enjektörleri,
    - Araçlara tam adaptasyon,
    - Güvenilir satış sonrası desteği,
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkan ersöz

merhabalar
    araça takılan sıralı otogaz sistemi her çalışmayı otomatik olarak benzinle yapar ve akabinde su sıcaklığa bağlı olarak yada suyu ayarlı derecenin üstündeyse 10 - 30 saniye arası gaza geçer.bunun dışında kullanım süreci içinde ecu kalibresi sistem markasına bağlı olarak güncelleyeni var güncellemeyeni var.
    yani ilk montaj sonrası araçın elektik sisteminin eskimesi motor çalışmasının değişmesine bağlı olarak araç her çalıştığında ecu sunu ona göre ayarlar ve işlem devam ederki bu güzel ve bu özelliği olan lpg sistemlerinde sürekli ayar yaptırmana gerek kalmaz . bu sistemlerde zaten biraz diğerlerine göre pahalıdır ve her marka sistemdede bu özellik yoktur.

detaylı bilgi için:
    0555 854 15 92
    berkan ersöz
    OKCAN LPG sistemleri
    www.okcanlpg.com.tr

Sayın okcanlpg yetkilisi Berkan Ersöz dediğiniz '' kullanım süreci içinde ecu kalibresi sistem markasına bağlı olarak güncelleyeni var güncellemeyeni var. ''

Bu güncelleyenleri ben merak ediyorum , marka yazmanızda sakınca var mı ? yazıverinde öğrenelim.. Nasıl güncelliyor kendini.? hangi sistemde sürekli güncelleme var , eğer böyle bişey varsa araçların SFT (Short Fuel Trim) ve LFT (Long Fuel Trim)
    ayarlarıda sapıtmaz

• merhabalar
    tabiyki bildiğim markaları yazarım. tartarini, okcan lpg sistemi brc de var diye biliyorum. benim bildiklerim bu . prince ve teleflex de olabilir.
    saygılar
  • quote:

merhabalar
    tabiyki bildiğim markaları yazarım. tartarini, okcan lpg sistemi brc de var diye biliyorum. benim bildiklerim bu . prince ve teleflex de olabilir.
    saygılar

Benim bildiğim bu LPG ECU ları sadece ayar sırasında (her markanın kendine has ayar şekli var) BENZİN ECU sundan bilgi alıyor ; kopyalama yapıyor , bir daha da benzin ecusundan lamda ya bağlı olarak veya diğer sensörlerden gelen bilgilere göre enjektör zamanlamalarını değiştirme yapmıyor..(diye biliyordum)

Sizin yazdığınıza göre ayardan sonra yolda giderken sensörlerden gelen bilgiye göre BENZİN ECU sunda olan değişiklikler LPG ECU suna aktarılıyor , LPG ECU su sürekli gelen bilgiye göre kendini güncelliyor..

Ben bugüne kadar bunun böyle olmadığını sanıyordum. Dediğinizin arkasındaysanız bu işi biraz daha araştırayım, Ben arada map haritasına bakıyorum hiçbir değişiklik olmuyor demek benim araba çok stabil çalışıyor...... :)) Sensörlerden gelen bilgilere göre güncelleme yapmıyor.. Yada Landi de böyle birşey yok eski teknoloji..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancin965 -- 5 Eylül 2009; 1:52:32 >

• merhabalar
    araçınızın kendi çalışma değerlerinde sıkıntı yoksa tüm veriler stabilse lpg çalışma prensibide buna bağlı olarak düzgün ve sorunsuz şekilde yapılan ilk ayarlar eşliğinde düzgün çalışır.
    inşallah böylede devam eder keyif alırsınız.
    saygılar
  • SAYIN CANCİN;

Paylaştığınız bilgiler doğrudur,yeni bir gelişme yok.Lpg ecüleri oksijen sensörüne ya da diğer sensörlerden sürekli gelen verilere göre düzeltme yapmaya başladığı zaman zaten hiç bir sorun kalmayacaktır.Fakat henüz böyle bir teknoliye sahip lpg markası malesef yok.
    quote:

Orijinalden alıntı: cancin965

quote:

merhabalar
    saygılar

Benim bildiğim bu LPG ECU ları sadece ayar sırasında (her markanın kendine has ayar şekli var) BENZİN ECU sundan bilgi alıyor ; kopyalama yapıyor , bir daha da benzin ecusundan lamda ya bağlı olarak veya diğer sensörlerden gelen bilgilere göre enjektör zamanlamalarını değiştirme yapmıyor..(diye biliyordum)

Sizin yazdığınıza göre ayardan sonra yolda giderken sensörlerden gelen bilgiye göre BENZİN ECU sunda olan değişiklikler LPG ECU suna aktarılıyor , LPG ECU su sürekli gelen bilgiye göre kendini güncelliyor..

Ben bugüne kadar bunun böyle olmadığını sanıyordum. Dediğinizin arkasındaysanız bu işi biraz daha araştırayım, Ben arada map haritasına bakıyorum hiçbir değişiklik olmuyor demek benim araba çok stabil çalışıyor...... :)) Sensörlerden gelen bilgilere göre güncelleme yapmıyor.. Yada Landi de böyle birşey yok eski teknoloji..

• özençler otogaz farklı söylüyor berkan ersöz farklı..

Peki en doğrusunu bilen var mı ben anlayamadım hala..Ayardan sonra benzin ecu sunde olan değişikler araç hareket halindeyken dahi tekrar ayara gereksinim duymadan otomatik olarak lpg ecusune de yansıtılıyor mu?
  • peki ; en doğrusunu bilen cevaplasın!
  • ECU'sünde arıza olmayan hiç bir LPG sistemi kendi kendine parametrelerini değiştirmez. Oksijen sensöründen gelen veriler sadece iyi bir kalibrasyon yapmada referans olarak kullanılır ve bu kalibrasyonu da bilgisayar programı aracılığıyla bir insan yapar. ECU kendi kendini ayarlıyor olsaydı ne trim değerleri değişirdi, ne de araca kalibrasyon yapılırdı. Yeni montajda hiç ayar yapmasak bile motor tekleye tekleye aracı kullanmaya başlayınca sistem kendi kendini düzelterek ideal değerlere ulaşırdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aktif Değil -- 12 Ekim 2009; 16:27:36 >
  • Bilgi payaşıldıkça değer kazanır.
  • Bilgi payaşıldıkça değer kazanır.
  • merhabalar
    saygılar

aracımdaki sistem tartarini ve her sorunum olduğunda kalibrasyon ayarı yapılıyor dediğiniz gibiyse kendi kendini neden ayarlamıyor benim sistemdemi bir sorun var
  • bende 307 1.4 aracıma yeni tartarini taktırdım eskişehir morgaz yetkili servisine .araç ışıklarda durunca rölantide devri düşüyo direksiyonu tam kırınca stop ediyo.benzin göstergeside devamlı düşüyo.arıza lambası yanıyodu onu bilgisayara baglayıp düzelttiler acaba sakıncası varmıdır.yardım ederseniz sevinirim.
  • Kocamustafa pasa okcan otoda yaklasik bir bucuk yıl once tartarini taktırdim, aslında gayet memnunum, ancak Yaklasik bir haftadan beri soyle bir problem yasiyorum. Arac seyir halindeyken aniden lpg sinyali calmaya ve yanip sonmeye basliyor.. kapatıyorum, hemen tekrar actigimda sinyal gene yanip sonmeye devam ediyor. arac kendini benzine aliyor.. 5 dk gectikten sonra lpg yi actigimda arac lpg de normal sekilde devam ediyor.. acaba neden olmus olabilir..
    tartarini, yaklasik bir bucuk sorunsuz kullandigim bir sistem. arac megan 2 , model 2006
    simdiden tesekkurler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.