Şimdi Ara

Resetten Sonra Ramlar Yarıya İniyor Yardım(Sorun Çözüldü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende 1024 Mb 667 mhz ram var.Bunu ilk taktığımda 1024 olarak görüyor ve windows açılıyor.Bir kaç dakika sonra kendi kendine reset atıyor ve tekrar açıldığında ram 510 Mb olarak görünüyor ve bir daha hiç oto res gibi bir sorunum olmuyor ama ram yarıda.Slotları değiştirdim yine aynı sorun oluyor.Anakartım destekliyor ayrıca bu ramı.Şimdi iki sorum var sizlere:
    1)Bu sorun nasıl giderilir?
    2)Ram Pc'de 510 mb olarak gözükse dahi 1024 Mb performansında çalışır mı?
    Ayrıca:Bu anakarta ram tavsiyesi edebilirmisiniz.Benim aklımda kingston var sizin öneriniz nedir?

Not:2 adet kingston 1024 Mb 667 Mhz Ram alıp taktım ve sorunum çözüldü.Hepinize çok teşşekür ederim yardımlarınız için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakun12 -- 9 Ağustos 2008; 22:43:33 >

• bios sıfırLa.Anakartın tam oLarak 1gb ve 667mhz destekLıyormu onu kontroL et.Eger 510mb goruyorsa 512Lık performans aLırsın
  • Bios sıfırlayarakta denedim.Aslında ilk başta düzgün görüyor ama bir mavi ekran hatası çıkıp aniden baştan başlıyor.Tekrar açıldığında 510 mb olarak gösteriyor.Anakartın kutusu elimde kesinlikle destekliyor...
  • Neyse akşam aldığım yere gidip görüşürüm.Sorun neymiş öğrenir burayada yazarım....
  • 2x512 ise ramin teki bozuktur
  • 2 slotsa 512x2 o zaman ya biri bozuktur yada sistem görmüodur..eğer tek slot 1 gb sa 510 gosterıosa sistem desteklemiodur..2 slotsa bi şansın war sistemin görmediği rami çıkar ve uçlarını silgi ile silbildiğimiz silgi şaşırmaya gerek yokondan sonra tekrar tak kesınlıkle gorucektır
  • Aslında 1gb lik ramı 510 mb olarak kullanmanın havsıda bir başka
  • desteklemedıkten sonra hiçbir anlamı yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rakun12

Aslında 1gb lik ramı 510 mb olarak kullanmanın havsıda bir başka

Ram'inle ilgili bir sorun varmış gibi duruyor daha çok, çünkü anakartlar tekli 1gb rami gidipte 512mb görmez.
  • Anakart Adı:Biostar P4M900-M4
    Bu anakarta Kingston gidermi...
  • o anakarta kingston gider tabiki..senın ramde problem war sistem görmüo rami alıp uçlarını sil sonra tak bi bak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.