Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1814. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.608
Cevap
154
Favori
3.256.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18121813181418151816
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok güzel bir inceleme olmuş hocam elinize, emeğinize sağlık, sağolun.

Birşey sormak istiyorum, bu araçlarda malum ekran baya uzak kaldığından dokunmatik olarak kullanmak çok zor oluyor. Teyp kumandasından ve direksiyon kumandasından kullanış nasıl, pratikmi yoksa çokmu uğraştırıyor? Örneğin mp3'e geçmek, şarkı değiştirmek, radyo kanalı değiştirmek v.b gibi. Birde radyo kalitesi araç hareket halindeyken kötü demişsiniz, bunun bir çözümü yokmu anteni değiştirilse falan?

Birde kaca mal oldu? Izmit ernaz cyclone markaya 1200 tl, necvoxa 1600 tl istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apollonx -- 17 Kasım 2014; 19:15:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hassin

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Renault captur mu yoksa megane mı alınır sizce

Farklı segmentteler. Capture'a hiç binmedim, sadece yolda gördüğüm kadarıyla değerlendirebilirim.

Capture yeni bir modelken Megane'da kasa değişikliği bekleniyor.
    Bu durum olmasa çekinmeden Megane derdim ama Megane aldığınızda arabanız daha 1 yaşını doldurmadan "eski kasa" diye anılacak.

Teşekkürler açıkcası ben dün 1.5dci megane touch plus siparişi verdim . Aklım birazda capturda kalmıstı ondan içimi rahatlatmaya çalışıyorum . Bakalım hakkımızda hayırlısı.

bende 1.5dci megane touch plus beyaz opak renk ile ilgili bayilerle görüşüyorum. farklı fiyatlar var.acaba ne kadara anlaştınız

• quote:

Orijinalden alıntı: gorbay

Arkadaşlar selam, megane 3 yerli araçlar bilindiği üzere yerden oldukca yuksek, bende araci teslim aldigimda cok değil 3-3.5 cm kadar yere basmak istiyorum, bu amaç ta bir kaç yay araştırdım ancak,
    Yay ve megane orjinal suspansiyonlari uyumlu olmadigindan, sorun yaratabiliyormus, bu arada aklımdaki yay eibach dı, aracimda hiç yay yada yay-süspansiyon koordinasyonu kullanan varsa bana bilgi verebilir mi ?

Eibach 3 luk yay ile aracimi kullandim.. Aracin suspansiyonlari ile hic sorun yasamadim.. Cevremde yay ile araci kullanan bircok kisi var... Hic birinde 3 luk yay takipta sorun yasayan yok.. Ama tavsiyem eibach almaniz, baska yay bakmayin bile...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi akşamlar arkadaşlar,

az önce bayi aradı. Kredim onaylanmış yukarıda yazdığım 1.6 CVT touch plus için teklif almıştık. Yalnız biz teklifi opak beyaz için almıştık. Satış danışmanı beyaz ve diğer renkler kalmamış. Bir tek platin gri var dedi. Platin gri en son düşündüğüm renkti. Üzerine de 900 tl ekliyor konuştuğumuz fiyatın. Birden düşünür oldum. Sizce stoklarda platin gri mi kalmıştır en fazla, o yüzden bunu elden çıkartmaya çalışıyor olabilirler mi? Diğer renklerin olup olmadığını sorgulamanın bir yolu var mıdır?

Bir de ben hiç pazarlıktan anlamam, beceremem ne yazık ki. fiyat ta indirime gitmeyecekler orası belli ama tecrübeli arkadaşlar fikrini söylerse, kapora vermeye gittiğimde ne için bastırabilirim? metalik renk farkı almamaları konusunda mı yoksa hediye aksesuar vs için mi?(mesela arka spoiler gibi)

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezerx

quote:

quote:

quote:

Farklı segmentteler. Capture'a hiç binmedim, sadece yolda gördüğüm kadarıyla değerlendirebilirim.

Bu durum olmasa çekinmeden Megane derdim ama Megane aldığınızda arabanız daha 1 yaşını doldurmadan "eski kasa" diye anılacak.

Teşekkürler açıkcası ben dün 1.5dci megane touch plus siparişi verdim . Aklım birazda capturda kalmıstı ondan içimi rahatlatmaya çalışıyorum . Bakalım hakkımızda hayırlısı.

bende 1.5dci megane touch plus beyaz opak renk ile ilgili bayilerle görüşüyorum. farklı fiyatlar var.acaba ne kadara anlaştınız

Oymak kampanyasıyla 52250 liraya anlastık hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hassin -- 17 Kasım 2014; 21:09:39 >

• hassin kullanıcısına yanıt
    Hocam bende sizin gibi iyi bir pazarlıkçı değilim.ben beyaz renk touch plus için 51500 e anlaştım.renk farkı 1000 tl olduğundan 52500 olurdu aslında siz benden daha iyi pazarlık yapmışsınız :)
    Bu arada bende platin gri aradım özeelikle bana platin grinin şu anda ellerinde olmadığını gelmesininde uzun zaman alacağını söyleyip beni beyaza yönlendirdiler.sizede aynı şey gri için yapılmış.Anladığım kadarıyla bayiler kendi ellerinde bulunan yada siparişini hemen verebilecekleri renkleri o an için uygun gösteriyorlar bizlere.renk farkını vermeye hazırken beyaza ikna oldum beklememek için.inşallah çarşamba yada perşembe elimde olur.
    bu arada oyak kampanyası ile daha uygun olmuyormuydu fiyatlar?sizinkide benimki gibi liste fiyatı olmuş sanki.Güle güle kullanalım inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravocan

quote:

Arkadaşlar selam, megane 3 yerli araçlar bilindiği üzere yerden oldukca yuksek, bende araci teslim aldigimda cok değil 3-3.5 cm kadar yere basmak istiyorum, bu amaç ta bir kaç yay araştırdım ancak,
    Yay ve megane orjinal suspansiyonlari uyumlu olmadigindan, sorun yaratabiliyormus, bu arada aklımdaki yay eibach dı, aracimda hiç yay yada yay-süspansiyon koordinasyonu kullanan varsa bana bilgi verebilir mi ?

Eibach 3 luk yay ile aracimi kullandim.. Aracin suspansiyonlari ile hic sorun yasamadim.. Cevremde yay ile araci kullanan bircok kisi var... Hic birinde 3 luk yay takipta sorun yasayan yok.. Ama tavsiyem eibach almaniz, baska yay bakmayin bile...

Selamlar, öncelikle cok teşekkür ederim bu konuda çok bilgiye erisemedim maalesef, dolayısı ile size sormak istediğim sorular var.

1 suspansiyon boyu yay a uygun olmadigindan sanırım hortum gecirillimezse Lik - Lık diye hafif vuruntu sesi yapıyormuş ? Doğruluk payı var mi ?

2 Eibach yay da konfor kaybı çok olur mu ?

3 Taktırmak ve almak için önerinizi rica edebilir miyim ?

4 hersehersey için çok teşekkürler, cevabı 4 gözle bekliyorum

Saygılarımla

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sezerx

quote:

quote:

quote:

Oymak kampanyasıyla 52250 liraya anlastık hocam

güle güle kullanın,çok iyi fiyat,benim aldığım en iyi fiyat 57.850 TL.

• quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

Birşey sormak istiyorum, bu araçlarda malum ekran baya uzak kaldığından dokunmatik olarak kullanmak çok zor oluyor. Teyp kumandasından ve direksiyon kumandasından kullanış nasıl, pratikmi yoksa çokmu uğraştırıyor? Örneğin mp3'e geçmek, şarkı değiştirmek, radyo kanalı değiştirmek v.b gibi. Birde radyo kalitesi araç hareket halindeyken kötü demişsiniz, bunun bir çözümü yokmu anteni değiştirilse falan?

Birde kaca mal oldu? Izmit ernaz cyclone markaya 1200 tl, necvoxa 1600 tl istiyor.

ekran evet biraz uzak kalıyor.
    ancak navigasyon ve ayarlar harici diğer tüm işlevlere direksiyon kumandasından veya ana üniteden ulaşabiliyorsunuz.

radyo için yurtdışından ara bi bağlantı getirttim antene 5v veriyor. ancak bariz bi iyileşme olmadı.
    hareket halindeyken tüm kanallar için değil ama bir kısımda parazit oluyor.

telefon görüşmesini açıp kapama, kanal değiştirme, ses artırma azaltma gibi işlemleri dokunmadan yapabilirsiniz.

ayrıca yanında verilen küçük bir kumandası mevcut. necvoxtaki gibi televizyon kumandası değil :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casper73 -- 18 Kasım 2014; 9:55:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: casper73

quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

ekran evet biraz uzak kalıyor.
    ancak navigasyon ve ayarlar harici diğer tüm işlevlere direksiyon kumandasından veya ana üniteden ulaşabiliyorsunuz.

radyo için yurtdışından ara bi bağlantı getirttim antene 5v veriyor. ancak bariz bi iyileşme olmadı.
    hareket halindeyken tüm kanallar için değil ama bir kısımda parazit oluyor.

telefon görüşmesini açıp kapama, kanal değiştirme, ses artırma azaltma gibi işlemleri dokunmadan yapabilirsiniz.

ayrıca yanında verilen küçük bir kumandası mevcut. necvoxtaki gibi televizyon kumandası değil :))

Her işlemi ana üniteden rahatça yapılabiliyor ise dediğiniz gibi hiç sorun yok demektir.

Bu çin malı ürünlerin en büyük sorunu yıllardır radyo ve hala çözüm bulamamaları çok garip doğrusu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Evet yılların motorudur, Megane 1 den beri kullanılmaktadır. Kendini ispatlamış, tabiri caizse taş gibi bir motordur. LPG uyumu çok iyidir.

Bu motor triger kayışlı değil miydi? Triger zinciri kullandığını söylüyorlar doğru mudur?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bravocan

quote:

Selamlar, öncelikle cok teşekkür ederim bu konuda çok bilgiye erisemedim maalesef, dolayısı ile size sormak istediğim sorular var.

1 suspansiyon boyu yay a uygun olmadigindan sanırım hortum gecirillimezse Lik - Lık diye hafif vuruntu sesi yapıyormuş ? Doğruluk payı var mi ?

2 Eibach yay da konfor kaybı çok olur mu ?

3 Taktırmak ve almak için önerinizi rica edebilir miyim ?

4 hersehersey için çok teşekkürler, cevabı 4 gözle bekliyorum

Saygılarımla

Rica ederim... Elimden geldiği kadar yanıtlamaya çalışayım..

1- bende öyle bir ses olmadı, çünkü yayların üzerinde orijinalden lastik hortum var..

2- Eibach en az konfor kaybı yaşayacağınız yaydır.. Ama şu gerçek araç hiçbir zaman eskisi kadar yumuşak olmayacak. Ama yol tutuşu çok iyi olacak. Yay takıyorsanız, biraz konfor kaybını göze alacaksınız..

3- Ben bir daha yerli Megane alsam yine yay takarım.. Şimdi ki aracım da (megane gt line) gerek olmadığı için elimde olan yayları sattım.. Yoksa düşünmeden takardım.. Almak için DP Tuning Gökhan Bey ile görüşün. Eibach Türkiye distibütörü. Ben ondan aldım. Yardımcı olur size.

4- Umarım yardımcı olabilmişimdir...

:)

• ÇVK kullanıcısına yanıt
    Evet triger kayışlı, zincirli olan 1.6 130 luk dci motor.
  • Arkadaşlar merhaba..
    2003 Corolla 1.6 terra aldım. 200.000 km de. Biraz benzini çok yakıyor gibi. Araçta lpg yok. 3-4 günlük kullanımım oldu sıkışık trafikte 50 tl 100 km gitmedi. 75-80 km civarı yol yapabildim. Meganı mumla arıyorum. Sürüşü pek keyifli de diyemem. Tek iyi olduğu radyo performansı o da önemsiz sayılır:( İdare edecez artık 1-2 sene. LPG masraf etsem satarken çıkartırmı acaba parasını?
  • sezerx kullanıcısına yanıt
    Üstadım normaldir. 1.5 dci manual için liste fiyatını vermişler size. 350 TL stepne farkıyla birlikte 57850 TL

Ben de bugünlerde 3 yılını dolduran megane'ımı sıfırıyla değiştirmeyi düşünüyorum da birkaç bayiyle görüştüm ve bu yılki yıl sonu kampanyasını Fransa Renault'un sübvanse ettiğini diğer tüm Renault modellerinin yine bayiye göre pazarlığa açık olduğunu ama meganelarda bayiden bayiye kuruş oynamayacağını söyledi. Hatta sadece iki istisna var demişti: Oyak kampanyası ve Filo satışı... Ne kadar doğru bilemiyorum ama birkaç bayiden fiyat aldığımda onlar da megane'larda fiyatta oynama yapamayacaklarını söylemişti. Aslında en azından aynı şehirde araç almak isteyen arkadaşlar olarak birleşsek 2 araç bile olsa filo indirimi yapılabiliyor. Ben Ankara'dayım... Touch Plus dci edc bakıyorum...
  • Avic kullanıcısına yanıt
    Ne yalan bende aynısını yapmayı düşünmedim değil. Ama bir daha borçlanmak çok gözümde büyüdü.

• bravocan kullanıcısına yanıt
    Hocam cevaplar için çok teşekkürler kafamdaki olumsuz düşünceler kalktı diyebililirm :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avic

Üstadım normaldir. 1.5 dci manual için liste fiyatını vermişler size. 350 TL stepne farkıyla birlikte 57850 TL

Ben de bugünlerde 3 yılını dolduran megane'ımı sıfırıyla değiştirmeyi düşünüyorum da birkaç bayiyle görüştüm ve bu yılki yıl sonu kampanyasını Fransa Renault'un sübvanse ettiğini diğer tüm Renault modellerinin yine bayiye göre pazarlığa açık olduğunu ama meganelarda bayiden bayiye kuruş oynamayacağını söyledi. Hatta sadece iki istisna var demişti: Oyak kampanyası ve Filo satışı... Ne kadar doğru bilemiyorum ama birkaç bayiden fiyat aldığımda onlar da megane'larda fiyatta oynama yapamayacaklarını söylemişti. Aslında en azından aynı şehirde araç almak isteyen arkadaşlar olarak birleşsek 2 araç bile olsa filo indirimi yapılabiliyor. Ben Ankara'dayım... Touch Plus dci edc bakıyorum...

siparişi verdim.57.550 TL.stepne dahil opak renk düz, çok fazla pazarlık yoktu,araç stokları tükenmiş olduğunu söylüyorlar,stokta olan joy a bile 59.500 TL. istiyorlar

• ozbii kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun... Allah herkese gönlünden geçeni nasip etsin...
  • sezerx kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun... Kazasız belasız binin...

Evet ben bu sabah başka bir bayiyle görüştüm, liste fiyatından aşağı inmiyor. Touch Plus dci edc metalik stepne dahil 65850 diyor yani liste fiyatı. En erken de Ocak başı teslimat yapabilirim diyor. Hoş zaten Kasım bitiyor. Faturayı Aralık sonunda kestirip tescil işlemleri ve teslimatı Ocak ayına bırakmak daha doğru sonuçta 450 TL'ye yakın tutuyor 6 aylık MTV...

Sanırım ben de önümüzdeki günlerde vericem siparişimi... Bakalım...
  • 
Sayfa: önceki 18121813181418151816
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.