Şimdi Ara

Renault Clio 4 GT-Line 2014'de Türkiye'de (Clio 4 GT-Line Ana Konu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
15.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fransada satışta olan Renault'un 1.2 Tce 120bg'lik motoruna sahip ve EDC şanzımanlı Clio 4 GT-Line modeli 2014 satışa sunulması planlanıyor.

Renault müşteri hizmetleri 3 hafta önce attığım mesaja sonunda bugun cevap verdiler bende hemen paylaşmak istedim Clio 4 120 EDC'yi bekleyen bir çok insan var. Dizel konusunda birşey belirtmemişler ama sanırım dizel de benzinliyle beraber gelecek öyle umuyorum.

Atılan mesaj bu:

"Sayın Oguzhan ..... ,

Clio 4 Gt Line versiyon araçlarımızın gelecek yıl satışa sunulması planlanmaktadır."

Not: Forumda Clio 4 GT-Line ana konusunu bulamadım eger yoksa ana konu bu olabilir...

Clio 4 GT-Line Hakkında Genel Bilgi :

Clio 4 GT Renault'un standart Clio 4 modeli ile Clio 4 RS modeli arasında olan bir modeldir. Modelin amacı yakıt ekonomisi ve aynı zamanda sportiflik sunmaktır. Modelin HB modelinin yanında Estate yani Türkiye'deki adıyla Sport Tourer modelide var. Gençlerin ilgisini daha cok HB modeli cekicektir ama Estate (ST) versiyonunda HB versiyonu kadar sportif görünmeyi başarmış. Estate (ST) modelini daha cok sportiflik arayan cocuklu aileler tercih edicektir. Bir genç olarak benim tercihim Estate (ST) versiyonu olurdu. Ülkemizde SW ve ST modeller pek tutulmasada avrupada insanlar SW ve ST modellerini daha cok tercih ediyor. Umarım ülkemizdeki insanlar ST ve SW modellerinin avantajlarını ve degeri anlarlar...

Clio 4 GT-Line Hakkında Teknik Bilgi :

Clio 4 GT-Line Renault'un F1 mühendisleriyle beraber geliştirdiği 1.2lt (1197cc) hacminde turbo sarjlı motarla ve EDC sanzımanla beraber geliyor. Bu motor 4900 dvr/dk'da 120BG güç sunuyor. Motorun torkuda gayet ideal 1750 dvr/dk'dan itibaren 190nm torka sahip. CO2 salınımına bakıcak olursak 120g/km CO2 salınımı gayet iyi. Fabrika verilerine göre 195 KM son süratı bulunan modelin 0-10'üde 9.9 saniye ya düz hesap yaparsak 10 saniye. İdeal bir sonuc zaten pek fazla birşey beklemek yanlış sonucda bu model Clio 4 RS modeli degil. Yakıt konusuna gelirsek daha öncede bahsettiğim gibi arack sportifliğin yanında yakıt ekonomiside sunuyor. Fabrika verilerine göre karma tüketim 5.2lt ama bu deger fabrika verileri cogu zaman bunu hep üstünde cıkıyor. Gercek yol koşullarına uyarlarsak tabi sürüşde önemli performanlı bir sürüşde 7lt gibi bir deger olabilir. Aracın ağırlığı 1186 kg...

Clio 4 GT-Line Hakkında Sürüş Bilgisi :

Henuz Türkiye'ye gelmemiş olsada Clio 4 GT-Line'nın sürüş dinamikleri için teknik bilgiye bakarak bir kac yorum yapılabilir. Öncelikle motordan bahsedelim motor 1.2lt bu deger birçok insana göre yetersiz gelebilir. Fakat 1.2lt lik bu motor turbo sarjlı ve 1.6 atmosferik motorlardan daha iyi performans verebiliyor ve daha fazla yakıt ekonomisi saglayabiliyor. 120BG bu motor 1186kg agırlığındaki bir araba için gayet ideal. Simdi sıra EDC de Volkswagen'in DSG'si kadar iyi olmasada gayet iyi bir şanzıman. Sürüş sırasında ve geçişlerde bir problem olucagını sanmıyorum. Sonucda Renault'un 1.5Dci motoru gibi kendisini kanıtlamış bir şanzıman. Ayrıca Renault bir çok modelinde 1.5Dci modeliyle beraber EDC şanzımanıda sunuyor. Aracda bulunan en önemli özelliklerden biriside vites topuzunun hemen yanında bulunan R.S. düğmesi. Bu düğmeye bastığınız anda EDC şanzıman motoru devamlı yüksek devirde tutuyor ve gaz tepkileri mükemmelleşiyor. Ayrıca opsiyonel olarak sunulan R-Link RS ekranında performansa yönelik bilgileri görebiliyorsunuz. En son olarak GT-Line versiyonunda RS verisiyonu gibi direksiyon üzerinde kulacıklar var yani direksiyon üzerinden vites değiştirme özelliği var. Bu kulacıklar gayet uzun direksiyon ne konumda olursa olsun vites değiştire biliyorsunuz. Uzun lafın kısası Clio 4 GT-Line her yönüyle 4-4'lük sportif bir araç...

Clio 4 GT-Line Hakkında Fiyat Bilgisi :

İlk olarak Fransa'da sonrada Avrupa'da satışa sunulan Clio 4 GT-Line 2014 de ülkemizde satışa sunulması planlanıyor. İngiltere'deki satış fiyatı 17,395£ (54.000TL) RS modelinden 1600£ (5.000TL) daha ucuz yani buda yaklasık olarak 54,000 TL demek oluyor. Bu değerlere bakarsak 54.000TL B sınıfı bir araç için cok fazla gibi gözüküyor ama C sınıfı olan otomatik olan aynı zamanda da bu kadar cok özelliği olan bir araç yok bence. C sınıfından VW Golf e bakıcak olursak en ucuz otomatik versiyonu 53.000TL bomboş bir araç en dolusunu istersekde 65.000TL (1.4 122PS DSG Highline) gibi bir fiyatı var. Sonuca gelirsek suanda alınabilecek en ideal benzinli araba Clio 4 GT-Line'dır. Bu benim kişisel yorumum...

Clio 4 GT-Line Test Videosu :

İngilizce test videosu yok suan bulursam ekliyecegim. Şimdilik bununla yetinelim :)

Clio 4 GT-Line 0-100 Videosu :

Renault Energy TCe 120 Motoru :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoutubeR -- 14 Eylül 2013; 0:56:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• küsell...
  • Güncel...

• Seat leon 1.2 tsi dsg style plus paketten daha pahalı ki güldüm valla sesli sesli
  • ah be keşke Renault Mégane RS gelse )
  • Araç cidden güzel. Dizel otomatik cenneti ülkemizde bu araca daha makul fiyat çekilmeli
  • Güzeell
  • süs niyetine koyarlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Juhziz-

ah be keşke Renault Mégane RS gelse )

Alan aliyor 150.000 Tl :) Bir arkadas Trophy modelini 150.000 Tl'ye almisti gecen sene...Getirtmis ama Renault'mu,baska bir acenta mi bilmiyorum..

• Clio RS??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

Orijinalden alıntı: -Juhziz-

ah be keşke Renault Mégane RS gelse )

Alan aliyor 150.000 Tl :) Bir arkadas Trophy modelini 150.000 Tl'ye almisti gecen sene...Getirtmis ama Renault'mu,baska bir acenta mi bilmiyorum..

naptın , 150 çok olur ) ...

fransada 31 950,00 € den başlıyor en fullunu 38'e alırsın gibi ... gerçi buna %140 vergide eklenir ... haklısın )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Clio RS??

Clio RS degil bu GT-Line. Megane GT-Line gibi. RS 1.6 Tce 200 bg motora sahip.

• Bunun dizeli var mi? Varsa getirirler mi acaba

• Ne yazdın göremiyorum ama RS'den bir haber var mı acaba??

Yoksa ciddi ciddi gelmicek mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Ne yazdın göremiyorum ama RS'den bir haber var mı acaba??

Yoksa ciddi ciddi gelmicek mi

Satışa sunuldu mu bilmiyorum ama TR ye kesin olarak gelecek gecde olsa fiyatı 58.000 TL gibi bir deger olacaktı sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: b437

Bunun dizeli var mi? Varsa getirirler mi acaba

Dizeli var Frasa'da satışta ama TR ye gelir mi belirsiz. 1.5 Dci EDC satılıyor Fransa'da. Herhangi bir bilgi öğrenirsem mutlaka paylasıcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: YoutubeR

quote:

Dizeli var Frasa'da satışta ama TR ye gelir mi belirsiz. 1.5 Dci EDC satılıyor Fransa'da. Herhangi bir bilgi öğrenirsem mutlaka paylasıcam.

Dizel manuel secenegi var mi hocam? Butun versiyonlari edc ile mi geliyor?

•  Renault Clio 4 GT-Line 2014'de Türkiye'de (Clio 4 GT-Line Ana Konu)

şuan ki cliolardaki logonun oradaki 2 tane küçük aydınlatmayı çıkarmışlar ya çok güzel olmuş o kadar kötü gösteriyordu ki arabayı hiç sevmiyordum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YoutubeR

quote:

Dizel manuel secenegi var mi hocam? Butun versiyonlari edc ile mi geliyor?

Dizel manuel secenegi var EDC li versiyondan 1400€ daha ucuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

şuan ki cliolardaki logonun oradaki 2 tane küçük aydınlatmayı çıkarmışlar ya çok güzel olmuş o kadar kötü gösteriyordu ki arabayı hiç sevmiyordum

Logonun ordaki led gündüz farlarını asagıya almışlar sis farı yerine tabi ledleri biraz daha kalınlastırmışlar. Bence de böyle daha güzel olmuş. Ledler olması gereken yere gelmiş tabi farlarda da kullanılsaydı daha sportif olurdu.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.