Şimdi Ara

Reflu ameliyati olan varmi arkadaslar. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
215
Cevap
8
Favori
69.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar, reflu, alkalen reflu gastrit, gibi rahatsizliklar bir dizi onlemlerle hsstanin sikayetleri azaltilabilir. Ornegin fazla kilolardan kurtulmak, yatis pozisyonunuzu duzenlemek, aci-ekşi,asitli, baharatli şeylerden mumkun mertebe uzak durmak gibi bir nevi onlemlerle, ppi ilac , gaviscon vb suruplarla minimize edilebiliniyor ama kesin sonucu uzmanlar reflu ameliyati diyorlar. Hele de Alkalen reflu gasrit (safra kacagi reflusu) ve mide fitiginin (hiatal herni) maalesef tek tedavisi cerrahi oluyor. Gastroenteroloji bolumunde Turkiye'de ve Adana'da buyuk saygi goren Prof. Dr. Yuksel Gümürdülü'yü arastirmanizi oneririm. Gerek doktorsitesi, doktortakvimi gibi sitelerden ve google uzerinden kendi sitesine, asistanina ve kendisine ulasabilirsiniz.
    Bir de istanbulda bu tur ameliyatlari rahatlikla yapabildigini, kendinden gayet emin yorum ve aciklamalarla yapan Genel cerrahi uzmani, endoskopist Medicana Avcilar hastanesinde gorev yapan Ali Çalıkuşu hocanin sitesini ve aciklamalarini okuyup, dinleyebilirsiniz.www.alicalikusu.com
    Mesajlar bolumunden de , mail adresinden de raporlarinizi gonderip yorumlatabilirsiniz, gayet yardimsever ve bilgili bir doktor.
    Allah tum hastalara sifa versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodimus01 -- 30 Haziran 2019; 10:52:28 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• bugrahan18 B kullanıcısına yanıt
    Hocam mide ve mide kapakciginda sorun olmadan, yani reflu olmadan bogaz reflusu (Larengofarengeal Reflü) nasil olabiliyor? Daha once gittiginiz herhangi bir KBB uzmani bunun aciklamasini nasil yapti size? Daha once boyle bir olay basima geldi, o yuzden sormak istedim. Yoksa sizde reflu mevcutmuydu endoskopi raporunuzda?

• ameliyat olalı neredeyse 4 sene oldu çok şükür reflüyle ilgili bir sıkıntı yaşamadım ameliyat işe yaradı sadece ameliyatın ilk bir ayı sıkıntılı geçti mide kapakçığı dikildiği için yeni haline alışması bir ayı buluyor kuru gıdalar yemekte zorlanıyorsun o yüzden ilk ayı sıvı beslendim ama arada midenin alışması için ufak ufak kuru gıdalarda yemem söylendi bana senin yapacağın tek şey daha önce bu tür ameliyatlar yapmış tecrübeli doktor bulmak.şuan şikayetlerin nedir bilmiyorum ama bende artık hiçbir ilaç işe yaramıyordu mide ağzı sürekli 2cm açık duruyordu oyüzden kafamı yastığa koyup uyuyamıyordum mide sıvısı olduğu gibi ağzıma geliyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • c_._s kullanıcısına yanıt
    kardeş 10 yıldır reflüm var ama son 2-3 aydır artık yaşayamaz hale geldim inan ne yersem yiyeyim geğirince tadı ağzımda saatlerce boğazım hemen hergün faranjit zaten 10 yıldır nexium kullanıyordum artık oda işe yaramıyor ...sana sorum şu ben trabzonda yaşıyorum be burada reflü testi yok ph-metre manometre gibi ve danıştığım tüm doktorlar o testi yaptırmadan asla ameliyat olma diyor ..şimdi sen testleri yaptırdıktan sonramı ameliyat oldun??ve ph-mmetre testi olmadan önce en az 7-8 gün mide ilacı kullanmayın diyorlar ben bir gün duramıyorum ilaçsız ?? akıl verimisin sana zahmet
  • hitgraphic kullanıcısına yanıt
    Ben biri özel diğeri fakülte hastanesi iki yerdede endoskopi yaptırdım ikiside aynı şeyi söyledi ben ph testi yaptırmadım benim bir şey yememe gerek kalmadan mide suyum ağzıma geliyordu o yüzden acil ameliyat dediler.Hiç endoskopi yapmadılar mı?
    işte bunu anlayamıyorum ben doktorlara diyorumki her yediğim ama her yediğim ağzıma geliyor inan su bile ilaç içmediğim gün midemin yangınından ölüyorum bazen içmeme rağmen öyle sürekli geyirme geyirincede ağzıma yemek parçaları geliyor yaaaaa kısacası ölüyorum ya birgün acilde mide ilaçları verdiler tık yok doktor dediki sana artık ilaç veremem böbreklerin iflas eder o derece olup acillik olduğum oldu ama gel görki kimse o testi yaptırmadan ameliyat etmiyor ...işte yaşadığın şehir ne kadar önemli gelde görme malesef bu şehirde bu ameliyatı yapan doktor bile bulamadım bırak tecrübelisini...çok fenayım şuan bile yanıyor midem 2 adet renni çiğnedim ingiliz karbonatı suyla içtim yine midem yanıyor hala test istiyorlar:((((
    endiskopi her sene yapılıyorum geçen hafta yaptırdım özel hastanede orta şiddette gastrit ve hafif reflü diyor adam kameraya bile çekti var bende adama diyorumki bende şiddetli etkisi var nasıl hafif diyorki bazılarında şiddettli olur ameliyat diyorum saçmalama ne ameliyatı ilaçlarla idare et diyor:)) mideden parça aldılar yine 2 adet tanı eroviz gastritis......Helicobacter pylori bile yok Allah!a şükür ama nasıl bu kadar şiddetli yanma geri kaçım oluyor anlamadım??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitgraphic -- 4 Temmuz 2019; 16:59:9 >
  • bendede reflu var cok sukur ileri duzey degil. ameliyat olmadi ama duydum. genelde ameliyat major bir cerrahi oldugu icin genelde memnun olunmuyor duye duydum ama bu sadece bir duyum. siz baska careler aramissaniz ve bunu istiyorsaniz uzman bir doktor kontrolunde olun

Sehrinize yakin çevre illerdeki hastanelere bakin bir de isterseniz. Gastroenteroloji, veya gastro cerrahisi bir hekime gorunebilirsiniz. Endoskopilerde tecrube de onemli. Doktorun yaptigi manevralar çok farkediyormuş, bunu ogrendim. Ozel mesajdan endoskopi sonuclarinizi yazarsaniz farkli hekimlerede yorumlatabiliriz , raporunuzun yeterli veya yetersiz olduguna dair.

• Reflünün ne olduğunu biliyorumda ameliyatı oluyormuymuş ilk defa burda duydum...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaslar yemeklerden sonra bulanti ve kusma var. Doktora gittim endoskopi yapildi gastrit ve helico bakteri cikti. Antibiyotik tedavisine basladik gecmezse reflu yada mide fitigina mi baktirayim? Bu hastaliklari cekenler kusma oluyor mu sizde de?

• tazmannia T kullanıcısına yanıt
    Ben senelerin profesyonel reflüsüyüm.

Reflü bazı sabahlar midede biriken safrayı kusturur, yediğin şey çok acı yada ekşi ise yatmaya yakın kusma isteği uyandırır. Reflüde hiç bulantı yaşamadım.
  • Rodimus01 kullanıcısına yanıt
    çevremdeki yakın illerde de yok malesef trabzon çevresinde zaten büyük il yok zaten genelde ben hep gastro doktoruna görünüyorum endoskopiyide o attı özel bi hastenenin doktoru ama cerrah gastrocuya hiç denk gelmedim zaten mideme atılan hotumun videosu bile var bende pm atıyorum sana
  • UTA Mania U kullanıcısına yanıt
    Dostum, inan reflu'nun o kadar farkli semptomlari var ki, kisiden kisiye degisiyor. Mesela benim arkadasimda sirt agrisi, kalp carpintisi, hazimsizlik, belli zamanlarda enfeksiyon yapiyor. Bir video paylasiyorum, reflu'nun extra semptomlari hakkinda bilgi veriliyor;
    https://www.youtube.com/watch?v=-5FRKd5qdho
    Sonuna kadar dinlemeni tavsiye ederim.

Dostum gecmis olsun oncelikle. Gastrit herkeste olabilir, ornegin endoskopi tanisinda (Duodenit Gastrit) tanisi mide de birşey yok, stress'e bagli mide de asit artışı anlamina gelir, ama bu tani sadece stress'in olmasa dahi 3-4 gun aci, ekşi, mayalı şeyler yesen, bira vs tüketsen endoskopi olsan bu sonuc cikar genelde. HelicoBactery genelde yogun antibiyotik tedavisiyle geçer, cok fazla rahatsiz edici birsey degildir ki, bazi Genel cerrah'lar Helico Bacteri pylori'i bile sonuc olarak kabul etmezler, uydurma derler, herkesin midesinde bakteri var derler. Endoskopini yapan hekim mide'ne girdiginde mide fitigi (hiatal herni) yada mide kapakcigi sorunu (reflu) olup olmadigindan yazmamismi tani da? Bir de endoskopi'de doktor tecrubesi cok onemli, yukarida yazmistim bir yerlerde, mide içinde yapilan manevralar vs bir cok şeyi daha net gosterebiliyor. Ayriyeten Bazi ozel terimler var endoskopi raporlarinda, ozelden paylasirsaniz raporunuzu bildigim kadariyla yardimci olabilir ya da sizi yonlendirebilirim.

Tamamdir dostum, raporla beraber paylasirsan bir de sikayetlerini, elimden geldigince yardimci olmaya calisirim insAllah.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rodimus01

Dostum gecmis olsun oncelikle. Gastrit herkeste olabilir, ornegin endoskopi tanisinda (Duodenit Gastrit) tanisi mide de birşey yok, stress'e bagli mide de asit artışı anlamina gelir, ama bu tani sadece stress'in olmasa dahi 3-4 gun aci, ekşi, mayalı şeyler yesen, bira vs tüketsen endoskopi olsan bu sonuc cikar genelde. HelicoBactery genelde yogun antibiyotik tedavisiyle geçer, cok fazla rahatsiz edici birsey degildir ki, bazi Genel cerrah'lar Helico Bacteri pylori'i bile sonuc olarak kabul etmezler, uydurma derler, herkesin midesinde bakteri var derler. Endoskopini yapan hekim mide'ne girdiginde mide fitigi (hiatal herni) yada mide kapakcigi sorunu (reflu) olup olmadigindan yazmamismi tani da? Bir de endoskopi'de doktor tecrubesi cok onemli, yukarida yazmistim bir yerlerde, mide içinde yapilan manevralar vs bir cok şeyi daha net gosterebiliyor. Ayriyeten Bazi ozel terimler var endoskopi raporlarinda, ozelden paylasirsaniz raporunuzu bildigim kadariyla yardimci olabilir ya da sizi yonlendirebilirim.
    2 güne kadar atayim hocam cok tesekkurler simdiden

Rica ederim hocam, gecmis olsun tekrardan.

• Öncelikle herkese geçmiş olsun,umarım atlatırız bu rahatsızlığı.

Endoskopi sonucu banada Kronik PanGastrit + Kös gevşekliği(Reflü) teşhisi kondu 2 yıldır çekiyorum 33 yaşındayım.

Genelin aksine bende yemek borusu arkasında denk gelen bölüm (sırtımda ağrı oluyor) 1 hafta iyi 1 hafta ağrılı geçiyor benzer şekilde sırt ağrısı yaşayan varmı ? Doktorum reflü kaynaklı olduğunu söylüyor bu ağrının.
  • selam arkadaşlar ben potur konu sahibi.

Ameliyatı 30 temmuz 2016 da oldum 3 sene geçti. ilaç içmiyorum. yanma ayda yılda 1 oluyor sebebini bilmiyorum. ama eskiye göre çok çok iyiyim ilaç aldığımda bile yanıyordum. şu an normal insanlar gibi herşeyi yiyip içiyorum spor yapıp ağırlığa giriyorum 0 sorun var
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.