Şimdi Ara

recovery için çok geç ise :) ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yeni lenovo z570 aldım..1-1.5 sene kadar öncede toshiba a340 mıydı neydi öle bi laptop almıştım.özellikler fena değil ha.i3 işlemci falan filan var.
    neyse şimdi bu z570 i alırken ufak araştırmalar yaparkene recovery diye bişey olduğunu ve mühim bişey olduğunu öğrendim.z570 im dün gelir gelmez 3 tane dvd ilen recovery lerimi aldım.fakat sorun şuki toshibama böle bişey yapmadım.olduda oldu bu toshibaaa bozulursa recovery lerde olmayınca üzerinde gelen win7 home basic işletim sistemimi bi daha ben ömrü billah göremezmiyim?yani bu satıcılar madem üzerinde win7 home basic lisanslı veriyorlarda eskisi gibi yanındada bi kurulum cdsi vermiyorlar?

• Toshiba bilgisayarınız açılırken F8 tuşuna basıp, ekrana çıkan menüden "Bilgisayarı Onar"ı seçiniz.Daha sonra ekrana gelen menüden "Toshiba HDD Recovery" seçeneğini seçerek sistemi Recovery Dvd'si olmadan yükleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: borabalkan

Toshiba bilgisayarınız açılırken F8 tuşuna basıp, ekrana çıkan menüden "Bilgisayarı Onar"ı seçiniz.Daha sonra ekrana gelen menüden "Toshiba HDD Recovery" seçeneğini seçerek sistemi Recovery Dvd'si olmadan yükleyebilirsiniz.

peki o zaman recovery dvd si niye yapıyoruz?
  • ismail@aynı özellik üzerinde recovery kurulu bütün bilgisayarlarda vardır.arkadaş tek tuşla yükleyebilirsin diyor.ona şu soruyu sor ya üzerindeki recovery yazılımı hata verirse ya pc kitlenirde o bölümü çalıştırmazsa ya da o bölümü çalıştırma durumun olmazsa işte bu dvd'ler işine yarar sen oluştur bir kenarda dursun,sende arkadaşın dediğiniz kurtarma bölümü üzerinde kurulu oldukça aynı şekilde sende f 11 tuşu başlatabilirsin istediğinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 1 Şubat 2012; 16:00:36 >
  • quote:

peki o zaman recovery dvd si niye yapıyoruz?

Çünkü harddiskinizin içinde bulunan HDD Recovery bölümünün zarar görmesi veya silinmesi durumunda oluşturmuş olduğunuz Recovery Dvd'lerinden sistemi yeniden yükleyebilirsiniz.Eğer Recovery Dvd'lerini oluşturmazsanız ve harddiskinizin içindeki Recovery bölümü çalışmazsa sistemin yüklenmesini ancak yetkili servis yapabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

ismail@aynı özellik üzerinde recovery kurulu bütün bilgisayarlarda vardır.arkadaş tek tuşla yükleyebilirsin diyor.ona şu soruyu sor ya üzerindeki recovery yazılımı hata verirse ya pc kitlenirde o bölümü çalıştırmazsa ya da o bölümü çalıştırma durumun olmazsa işte bu dvd'ler işine yarar sen oluştur bir kenarda dursun,sende arkadaşın dediğiniz kurtarma bölümü üzerinde kurulu oldukça aynı şekilde sende f 11 tuşu başlatabilirsin istediğinde.

sağol teşekkür ederim.
    DVD ile yada HDD ilede yükleme yapacaksak ikisindede f11 ile giriş yapıyoruz değilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İsmailFidan

quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

ismail@aynı özellik üzerinde recovery kurulu bütün bilgisayarlarda vardır.arkadaş tek tuşla yükleyebilirsin diyor.ona şu soruyu sor ya üzerindeki recovery yazılımı hata verirse ya pc kitlenirde o bölümü çalıştırmazsa ya da o bölümü çalıştırma durumun olmazsa işte bu dvd'ler işine yarar sen oluştur bir kenarda dursun,sende arkadaşın dediğiniz kurtarma bölümü üzerinde kurulu oldukça aynı şekilde sende f 11 tuşu başlatabilirsin istediğinde.

sağol teşekkür ederim.
    DVD ile yada HDD ilede yükleme yapacaksak ikisindede f11 ile giriş yapıyoruz değilmi?

F11 tuşu değil F8 tuşu ile girmeniz gerek. Ayrıca F8 tuşundan recovery yapmak ile DVD'den recovery yapmak aynı şey değil.
    İçinde yüklü olarak zaten geliyor WIN7 Home Basic ve sizde DVD'lere kopyasını alıyorsunuz. Buna rağmen siz hem DVD'leri kaybedip hemde içindeki recovery'i silerseniz o zaman yetkili servise götürüp orjinal yazılımı tekrardan yükletebilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.