Şimdi Ara

Reco virüsü lütfen yardım FİDYE istiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Nerden geldi nasıl geldi anlamadım pc ye virüs girdi tüm dosyaların sonuna .reco olarak değişiklik yapmış herşeyim kitlendi başlat menüsünü bile açamıyorum windovs defender açılmıyor malbayte virüs programı indirdim kurulumunu yaptım ama açılmıyor internetdrn araştırma yaptım güvenli modda yapılan işlemler var onlarıda yaptım ana virüs programı çalışmadıgı için faydası olmadı flash bellekden format atmak istedim takar takmaz onada girmiş ve heryerde .txt belgesi bırakmış 450 usd fidye istiyor dosyaların kilidini açmak için ben bundan nasıl kurtulurum nasıl format atabilirim yardımcı olun lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w3hw3t_ -- 9 Ekim 2019; 13:43:51 >

• Pek bir bilgim yok, olur mu olmaz mı onu da bilmiyorum ama aklıma gelen bir iki şey var. Dilerseniz araştırıp bakabilirsiniz.

Eğer dvd okuyucusu var ise , dvd ile format atmayı deneyebilirsiniz pc açılırken. Boot etme deniyor sanırım.
    Olur da format ekranına girebilirseniz oradan hdd'yi biçimlendirip belki kurtulabilirsiniz.

En kötü ihtimal şimdilik işinizi görecek bir hdd alıp windows'u ona kurun. Diğer hdd'yi de bu işi yapan firmalar var sanırım ama güzel ücret talep ediyorlar,onlar ile görüşmelisiniz.

Eğer her şey şuan üzerinde olan hdd içinde, bana bu lazım diyorsanız aklıma başka bir şey gelmiyor. Öne çıkardım, umarım birileri görür.
  • fikirleriniz için teşekkürler
    usb bellek le çok uğraşlar sonrası format atabildim çok şükür şuan bir sıkıntı yok format esnasında diskleri biçimlendirdim
    ama çocuklarımın bebeklik resimleri vardı birhayli fazla onların hepsi silindi beni en çok üzen şey o oldu
    ne yapalım artık yapacak birşey yok giden gitti
  • w3hw3t_ kullanıcısına yanıt
    keşke erken müdahale etmeseydiniz hocam. formattan sonra bile olsa veri kurtarma merkezleri verilerinizi kurtarabilir. bu tarz durumlarda en son çaredir format. ondan önce mutlaka başka bir yolunu arayın.
  • Panikle ani karar vermişsin
    O dosyalar bekleyecekti kenarda
    Programı durdurmak yetiyor
    Sonra çözüm aranır
  • Hddyi sokun anti virus yuklu baska bir bilgisayarda taratin ama bunu yaparken anti virusun guncel oldugunu ve en kati temizleme ayarlarinda oldugundan emin olun
  • format at kurtul
  • Hdd yi tara..
    Ak47 ile..

Yorumlar bastan cikarici.

Formattan baska halt bilmiyorsaniz vaktini almayin..

Hdd yiformatlamafiysan sok kenara koy.

Kesin cozumu bulunur..

Arastirip uygularsin.bu yarzsorunlar sonsuza dek devam etmez..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.