Şimdi Ara

Reader At Work hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
1
Favori
34.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu kitabı inceleyen, çalışan var mı aranızda? Fikirleriniz neler acaba. ODTU hazırlık sınıfında okutuldugunu ogrenmiştim birtane edindim ve calısmaya başladım. İçerisinde metinler var altında da sorular var formatı bu şekilde. Sanıyorum ki kolaydan zora dogru giden metinler ilk 20-25 metini okuyup sorularını cevaplandırdım oldukça kolay geldi.

Bu kitap ingilizce hazırlıgına yardımcı olacakmıdır yoksa tek başına yeterli bir kaynak değil mi? Intermediate seviyede olduğumu tahmin ediyorum 7-8 aylık bir süre içerisinde (Düzenli ve disiplinli çalışarak) Toefl IELTS gibi sınavlardan istedigim barajı geçme hedefi koydum kendime (TOEFL için 550, IELTS için 7) Bilemiyorum başarılı olacakmıyım ama sömestrdan sonra yabancı dil kursu takviyesiyle devam edeceğim yabancı dil eğitimi öğrenmeye. Sizlerin bana çizeceği rota ne olacaktır bu konuda neler önerebilirsiniz. Bu kitaba çalışmam boş mu olacaktır yoksa bu kitapla birlikkte önerilecek farklı kaynaklara mı ağırlık vermeliyim?

• Kitabın birde devamı olması lazım 2 diye geçiyor...Ayrıca buna rakip olabilecek bir kaç okuma kitabı daha vardı kaliteliydi onlarda...yani hepsini faydası elbette olur ancak sıvan hakkında bilgim yok, her kaynağa bak derim.
  • Biz de FCE sınavına hazırlanırken o kitapları kullanmıştık. Ya zaten reading yapmadan olmuyor ingilizce. Ben o kitaptan çok şey öğrendiğimi söyleyebilirim. Ama bi önceki mesajda belirtildiği gibi o kitabın 2si de var. ilki temel aldırtır. 2.si için zor kitap diyebiliriz. Ama bi o kadar da katkısı çoktur. tofıl sınavına yönelik kitaplar veya testler vardır elbet nette ya da kitapçılarda. ben bilmiyorum tofılın soru tarzlarını ama o sınavda listening+reading+writing+use of eng+speaking var diye hatırlıyorum. yani bunların hepsine çalışman gerek. ve bana sorarsan hepsini bi arada yürütmelisin. haftanın günlerine bölebilirsin veya günde 2 farklı türe çalışabilirsin. ben öyle yapmıştım. hepsini birlikte götürmeyince kopukluk oluyordu bende. dil kurslarının elbete yararı olacaktır ama bu senin azminle orantılı birazda. pahalı kurslar birde, hakkını tamamen al, hocaların peşinden ayrılma derim (: umarım yardımcı olabilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: yek-13

Biz de FCE sınavına hazırlanırken o kitapları kullanmıştık. Ya zaten reading yapmadan olmuyor ingilizce. Ben o kitaptan çok şey öğrendiğimi söyleyebilirim. Ama bi önceki mesajda belirtildiği gibi o kitabın 2si de var. ilki temel aldırtır. 2.si için zor kitap diyebiliriz. Ama bi o kadar da katkısı çoktur. tofıl sınavına yönelik kitaplar veya testler vardır elbet nette ya da kitapçılarda. ben bilmiyorum tofılın soru tarzlarını ama o sınavda listening+reading+writing+use of eng+speaking var diye hatırlıyorum. yani bunların hepsine çalışman gerek. ve bana sorarsan hepsini bi arada yürütmelisin. haftanın günlerine bölebilirsin veya günde 2 farklı türe çalışabilirsin. ben öyle yapmıştım. hepsini birlikte götürmeyince kopukluk oluyordu bende. dil kurslarının elbete yararı olacaktır ama bu senin azminle orantılı birazda. pahalı kurslar birde, hakkını tamamen al, hocaların peşinden ayrılma derim (: umarım yardımcı olabilmişimdir.

Zaten planlı bir şekilde ilerlemeyi düşünüyorum. Reading çalışma olayının writing e de katkısı olacagını düşünüyorum hatanın bir günü gramer bir gün listen bir gün write bir gün reading gibi bi plan güzel olabilir. Ayrıca düzenli olarak haftada birkez essay yazmayı planlıyorum hatta bazı yerlerde paylaşıp eksiklerimi hatalarımı da görmek isterim...

• quote:

Orijinalden alıntı: cemre_gumus

quote:

Biz de FCE sınavına hazırlanırken o kitapları kullanmıştık. Ya zaten reading yapmadan olmuyor ingilizce. Ben o kitaptan çok şey öğrendiğimi söyleyebilirim. Ama bi önceki mesajda belirtildiği gibi o kitabın 2si de var. ilki temel aldırtır. 2.si için zor kitap diyebiliriz. Ama bi o kadar da katkısı çoktur. tofıl sınavına yönelik kitaplar veya testler vardır elbet nette ya da kitapçılarda. ben bilmiyorum tofılın soru tarzlarını ama o sınavda listening+reading+writing+use of eng+speaking var diye hatırlıyorum. yani bunların hepsine çalışman gerek. ve bana sorarsan hepsini bi arada yürütmelisin. haftanın günlerine bölebilirsin veya günde 2 farklı türe çalışabilirsin. ben öyle yapmıştım. hepsini birlikte götürmeyince kopukluk oluyordu bende. dil kurslarının elbete yararı olacaktır ama bu senin azminle orantılı birazda. pahalı kurslar birde, hakkını tamamen al, hocaların peşinden ayrılma derim (: umarım yardımcı olabilmişimdir.

Zaten planlı bir şekilde ilerlemeyi düşünüyorum. Reading çalışma olayının writing e de katkısı olacagını düşünüyorum hatanın bir günü gramer bir gün listen bir gün write bir gün reading gibi bi plan güzel olabilir. Ayrıca düzenli olarak haftada birkez essay yazmayı planlıyorum hatta bazı yerlerde paylaşıp eksiklerimi hatalarımı da görmek isterim...

eğer readinlerin hakkını verip sağlıklı çalışırsan çok etkisini görürsün writnglerde. ben günde bir değil de iki konu üzerinde çalışmanı öneririm. listening+reading gibi. tabi sen daha iyi bilirsin kendini ve çalışma sistemini nasıl oturtacağını, benimki sadece bir tavsiye. belki birgün boyunca sadece dinleyerek çalışma yorabilir seni, verimsizleşebilir. essay yazmayı da haftada ikiye çıkar bence, zaten bi essay senin en fazla 1-2 saatini alır. gerçi intermediate düzeydesin, yarım saat 1 saate çok çok rahat sığdırırsın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cemre_gumus

quote:

eğer readinlerin hakkını verip sağlıklı çalışırsan çok etkisini görürsün writnglerde. ben günde bir değil de iki konu üzerinde çalışmanı öneririm. listening+reading gibi. tabi sen daha iyi bilirsin kendini ve çalışma sistemini nasıl oturtacağını, benimki sadece bir tavsiye. belki birgün boyunca sadece dinleyerek çalışma yorabilir seni, verimsizleşebilir. essay yazmayı da haftada ikiye çıkar bence, zaten bi essay senin en fazla 1-2 saatini alır. gerçi intermediate düzeydesin, yarım saat 1 saate çok çok rahat sığdırırsın.

Aslında güzel tablo halinde verimli bir program çıkartıp disiplinli uymak gerekir. Essay konusunda kendimi korkutmak istemedim aslında çünkü kendi alanımda da sürekli yazı yazmam gerekiyor çabuk sıkılmamak için 1 olur diye düşündüm. Bir de gramer konusunda kafam karışıyor açıkcası ben bu zamana kadar pek sallamadım grameri daha dogru bi cümle kurarsam çok çaba göstermedim ve bir şekilde sistemini oturttum ama eksiğim olduğunu düşünüyorum. En baştan gramer konularını tekrar etmek istiyorum o yüzden o konuda nasıl bir yöntem izleyeceğimi pek bilmiyorum kitap gerekli olabilir mi yoksa sadece internet üzerinden bir plana göre mi gitsem hiç karar veremiyorum...

• biz hazırlıkta bu kitabı kullandık bence güzel kitap
    ayrıca bize key-word'lerin olduğu handout veriliyodu
    sınavdan önce sadece o key wordlere çalışsam bana rahat yetiyodu
  • YDS- Reader at Work- More to Read

Yds için okuma çalışmaları çok önemlidir. Bu kitapların içerisindeki parçalara youtube da reader at work yazarak ulaşabilirsiniz. Videolarda kelime çalışmaları, çeviri çalışması, parçada geçen gramer konularının özet anlatımı ve soruların nasılcevaplanması gerektiğine dair yaklaşımlar ve nihayetinde soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Takip edin faydalı olacaktır. veya youtube a canhoca yazın kanal gelecektir.

mesela;
    https://www.youtube.com/watch?v=ZLDEvqdvgLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinnitem3 -- 20 Temmuz 2015; 12:27:25 >
  • Merhaba arkadaşlar,
    Kitap güzel, yeni başlıyorsanız, Reader at Work 1 in youtube da anlatımları da var. Youtube linki aşağıya kopyaladım. Kolay gelsin..

https://www.youtube.com/user/canhoca54
  • read at work elementary - beginner kısmı için hocam. bizde inter için mtr1 var, mtr2 de upper için. bir bölüme baştan başlayıp sonuna kadar gidilmiyor. mesela language leaderdan crime konusunu işliyoruz, programda da doğal olarak mtr deki suçla ilgili metinler oluyor. haftalık 4 metin işleniyor genelde, 1'i sınıfta diğerleri de ödev.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.