Şimdi Ara

rapids hare nin yaptığı adilik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu rapid in sahibi bizden biri galiba; güya alman sitesi gerçi.

yaptığı adilik şu:
    malum olduğu üzere, rapidin son beş gün için 25GB sınırı var. ama kota güncellemesi için son günün gece yarısına kadar beklemek gerekir. aynı mantığı üyelik süresinin son günü için çok adice kullanmaya başladı son zamanlarda. hatırladığım kadarıyla 3-5 ay öncesi idi sanırım. üyelik süremin dolduğu gün kotam açık olmasına rağmen saat 17:00 veya 18:00 da şifrenin indirmesini sonlandırdı (akşam saati olduğundan eminim ama saati bu iki saatten hangisiydi emin değilim şu an). bugün ise, bir başka şifremin son günü ve de kota açık olmasına rağmen saat 13:00 da şifremin işini bitirmiş yani indirmeye kapatmış. daha eskilerde yanlış hatırlamıyorsam gece saatlerinde sonlandırıyordu.

şu kurnazlığa bakar mısınız? sineğin kanadından yağ çıkartmaya çalışıyor. kota güncellemesi için gece yarısını bekletiyor; ama üyeliği sonlandırmak için buna gerek görmüyor. kafalarına göre saatlerle oynuyor adamlar. ben şimdi bunlara "adi insanlar" demeyip te ne diyeyim. buna şark kurnazlığı denmez de ne denir? en başta sahibi bizden (yani türk mü) diye başlamamın sebebi budur. veya şu da olabilir: bu adamlar alman ama bize benzemeye başlamış ta olabilir. malum hikayedir: adamların jetonlu telefon kulübelerine ordaki türklerin yaptıkları efsane gibi anlatılırdı eskiden.

son söz:
    bu almanları da kendimize benzettik ya; helal olsun bize artık.......

• bizden biri derken sen ne kadar adisin mesela onu mu anlatmaya çalışıyorsun anlayamadım?
    Türk olup da kendi milletine bu kadar hakaret eden kaç millet vardır acaba? Kendi namına konuş kardeşim. Ben kendimi ADİ yerine koymuyorum. Ha başka bir anlam yüklüyorsan özür dilerim ama Türk milletine adi diyemezsin sen. Hiç kimse diyemez.
  • sen bazı şeyleri yanlış bilerek yorum yazmışsın hemde Türklere hakaret ederek.. kendi bilgisizliğini Türklere mal etmek çok yanlış... sen bu gün saat gündüz 12de premium hesap satın alırsan 6 ay sonra aynı saate kadar üyeliğin devam eder.. mantık şu.. sen diyelim ki akşam saat 8'de paranı verdin üye oldun.. 5 saat sonra yani takvim ertesi güne atlayınca 1 günlük üye olmuyorsun.. ertesi gün saat 8de bir gününü doldurursun.. böyle 6 ay sayarsan üyeliğinin hangi gün ve saatte biteceğini kendin bile tahmin edebilirdin.. Bunu düşünemiyorsan Türklerin suçu ne???
  • quote:

Orjinalden alıntı: dumani

bizden biri derken sen ne kadar adisin mesela onu mu anlatmaya çalışıyorsun anlayamadım?
    Türk olup da kendi milletine bu kadar hakaret eden kaç millet vardır acaba? Kendi namına konuş kardeşim. Ben kendimi ADİ yerine koymuyorum. Ha başka bir anlam yüklüyorsan özür dilerim ama Türk milletine adi diyemezsin sen. Hiç kimse diyemez.

bir kere "bizden biri derken sen ne kadar adisin mesela onu mu anlatmaya çalışıyorsun anlayamadım?" bu lafını sana aynen iade ediyorum. kişinin kendisi başkasının aynasıdır diyorum sadece.

neyi kastettiğimi ya anladın ama anlamazdan gelmişsin ya da anlamak istememişsin. bak anlatayım:

"nerde dolambaçlı yollar var-nerde arka kapılar var-nerde hileli-hurdalı-hülleli işler var, bunlara kafa yormakta üstümüze yoktur" anlamında söyledim ve buna da "şark kurnazlığı" denir. nerdeyse literatüre geçmiş bir kavramdır. şu örnek bile buna yeter de artar bile: dünyadaki kaç lisanda "hülleci" diye bir kavram-kelime vardır acaba? başka örnekler mi yok: telekomun zaman zaman uyanık geçinmeye çalışmaları mı desem... ya da vitrinde %50 indirim yazıp, müşteri içeri girince %50lik indirimlilerin dükkanın en kıytırık yerindeki 3-5 maldan başka bişey olmadığını görmek mi desem... ekip-dikmediği arazisi için teşvik primleri alanları mı desem... hayali ihracat denen kavramı dünya lisanına kazandırmış olmamız mı desem... askere gitmemek için parmağını kesen mi desem... bu örnekler ne demeye çalıştığımı anlamana yeterli mi? yoksa yeterli değil mi? yetmezse şu örneği de düşün istersen: doktara eğitimi için ingiltereye gitmiş birinin başına gelmiş bir olay bu. farklı ülkelerden gelmiş doktara öğrencilerini ingiliz hoca sınav yapmakta. hoca sınav başladıktan sonra işi ıcabı sınav salonunu terk ediyor. bir süre sonra döndüğünde sadece bir öğrencinin kopya çektiğini görüyor. ama hoca yine de bu öğrenciye tam not veriyor. öğrenci merak edip hocasına soruyor neden tam not verdin bana diye. hocanın cevabı: "dersten geçer not aldın ama ahlaken kaldın" oluyor. tahmin etmişsindir o öğrencinin hangi milletten olduğunu. ne yazıktır ki kopye çeken o tek öğrenci türk öğrenci. bu olayı bizzat o türk öğrencinin kendisinden duydum.

umarım ne demek istediğimi şimdi daha iyi anlayabilmişsindir. ne yazık ki, yukarda verdiğim bu kötü örnekler ve saymakla bitmeyecek başka kötü örnekler milletimizin yakasına iğrenç bir yafta olarak yapışıp kalmakta. demeye çalıştığım buydu sadece. ama ne yazık ki, sen de yukardaki örneklere uygun davranıp, laflarımı tersten anlamakta hiçbir sakınca görmemişsin.

• quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

sen bazı şeyleri yanlış bilerek yorum yazmışsın hemde Türklere hakaret ederek.. kendi bilgisizliğini Türklere mal etmek çok yanlış... sen bu gün saat gündüz 12de premium hesap satın alırsan 6 ay sonra aynı saate kadar üyeliğin devam eder.. mantık şu.. sen diyelim ki akşam saat 8'de paranı verdin üye oldun.. 5 saat sonra yani takvim ertesi güne atlayınca 1 günlük üye olmuyorsun.. ertesi gün saat 8de bir gününü doldurursun.. böyle 6 ay sayarsan üyeliğinin hangi gün ve saatte biteceğini kendin bile tahmin edebilirdin.. Bunu düşünemiyorsan Türklerin suçu ne???

o benzetme bir "kinaye" idi.

• quote:

Orjinalden alıntı: mcok

yaptığın tabi ki bir benzetmeydi.. ama keşke önce işin aslını öğrenip benzetmeyi sonra yapsaydın.. o zaman daha yerinde olabilirdi...

yukarıdaki açıklamada aslında ne kadar da beğenmesek bizi tarif etmiyor değil hani!!

haa bu arada umarım asıl konuyu anlamışsındır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 14 Mayıs 2008; 15:51:49 >

• quote:

quote:

bizden biri derken sen ne kadar adisin mesela onu mu anlatmaya çalışıyorsun anlayamadım?

bir kere "bizden biri derken sen ne kadar adisin mesela onu mu anlatmaya çalışıyorsun anlayamadım?" bu lafını sana aynen iade ediyorum. kişinin kendisi başkasının aynasıdır diyorum sadece.

neyi kastettiğimi ya anladın ama anlamazdan gelmişsin ya da anlamak istememişsin. bak anlatayım:

"nerde dolambaçlı yollar var-nerde arka kapılar var-nerde hileli-hurdalı-hülleli işler var, bunlara kafa yormakta üstümüze yoktur" anlamında söyledim ve buna da "şark kurnazlığı" denir. nerdeyse literatüre geçmiş bir kavramdır. şu örnek bile buna yeter de artar bile: dünyadaki kaç lisanda "hülleci" diye bir kavram-kelime vardır acaba? başka örnekler mi yok: telekomun zaman zaman uyanık geçinmeye çalışmaları mı desem... ya da vitrinde %50 indirim yazıp, müşteri içeri girince %50lik indirimlilerin dükkanın en kıytırık yerindeki 3-5 maldan başka bişey olmadığını görmek mi desem... ekip-dikmediği arazisi için teşvik primleri alanları mı desem... hayali ihracat denen kavramı dünya lisanına kazandırmış olmamız mı desem... askere gitmemek için parmağını kesen mi desem... bu örnekler ne demeye çalıştığımı anlamana yeterli mi? yoksa yeterli değil mi? yetmezse şu örneği de düşün istersen: doktara eğitimi için ingiltereye gitmiş birinin başına gelmiş bir olay bu. farklı ülkelerden gelmiş doktara öğrencilerini ingiliz hoca sınav yapmakta. hoca sınav başladıktan sonra işi ıcabı sınav salonunu terk ediyor. bir süre sonra döndüğünde sadece bir öğrencinin kopya çektiğini görüyor. ama hoca yine de bu öğrenciye tam not veriyor. öğrenci merak edip hocasına soruyor neden tam not verdin bana diye. hocanın cevabı: "dersten geçer not aldın ama ahlaken kaldın" oluyor. tahmin etmişsindir o öğrencinin hangi milletten olduğunu. ne yazıktır ki kopye çeken o tek öğrenci türk öğrenci. bu olayı bizzat o türk öğrencinin kendisinden duydum.

umarım ne demek istediğimi şimdi daha iyi anlayabilmişsindir. ne yazık ki, yukarda verdiğim bu kötü örnekler ve saymakla bitmeyecek başka kötü örnekler milletimizin yakasına iğrenç bir yafta olarak yapışıp kalmakta. demeye çalıştığım buydu sadece. ama ne yazık ki, sen de yukardaki örneklere uygun davranıp, laflarımı tersten anlamakta hiçbir sakınca görmemişsin.

Söylediklerinde % 90 haklısın. Ne var ki, geride kalan % 10'un elbette ki bu laflar hoşuna gitmeyecektir. Ben de eskiden Türkler aleyhine söylenen laflardan çok utanır sinirlenir ve ters cevaplar verirdim. Artık alıştım ve aynı zamanda da bunların doğruluk payını öğrendim çoğu zamanda yaşadım ve gördüm. Maalesef ki haklısın. Kendi insanlarının kuyusunu kazan, başkasının omuzuna basmadan yükselinecemeyeceğini düşünen, hileli işlerden kolay para kazanmasını yasal ve şart olarak gören başka bir toplumun daha olduğunu görmedim.

Üzülerek ve korkarak söylüyorum ki, çok sıkı ve iyi eğitim ile ancak 1-2 nesil geçmeden bu davranış biçimini aşmamız mümkün gözükmemekte. Aynı zamanda da bu davranış biçimini kültürümüze de yansıtmaya başlamaktayız. Gidişatımızı pek iyi görmüyorum. İyimser düşünmek istiyorum ama her geçen gün iyimser düşüncelerimin de çürüdüğünü görüyorum. Her izlediğim haber programında 1 kez daha yerin dibine geçiyor ve utanmaya başlıyorum.

Eminim ki bu düşünceler sadece bana özgü değil. Çünkü çevremde olsun, üniversite hocalarımla olsun, arkadaşlarım yakın çevrem ve akrabalarımla olsun, çoğu zaman aynı fikirleri paylaşmaktayız.

Karanlığa küfredeceğine bir mum da sen yak diyecek arkadaşlar çıkacaktır şimdi ama maalesef elimden de çok şey gelmemekte.

Topiği açan arkadaşa üzülerek ve hayıflanarak da olsa katılıyorum. Ülkemiz insanı bu yönde ilerliyor. Utanan gücenen sinirlenenler de elbet bu gerçeğpin farkına varacaktır.

SAYGILAR...

• quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

quote:

yaptığın tabi ki bir benzetmeydi.. ama keşke önce işin aslını öğrenip benzetmeyi sonra yapsaydın.. o zaman daha yerinde olabilirdi...

yukarıdaki açıklamada aslında ne kadar da beğenmesek bizi tarif etmiyor değil hani!!

haa bu arada umarım asıl konuyu anlamışsındır

hocam, dediğin şekilde saat hesabı yapıyor olsa da yine de "adilik" bence. çünkü 25GB kotayı o gün saat 20:00 da (örnek olsun diye 20:00 dedim) doldurmuş olsan da kota yenilmesi için beşinci günün gecesini beklemek gerekiyor. ama üyeliği sonlandırırken böyle yapmıyor. yani bir yerde saat, bir yerde gün hesabı yapması tuhaf değil mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: AyBuBi

quote:

quote:

Söylediklerinde % 90 haklısın. Ne var ki, geride kalan % 10'un elbette ki bu laflar hoşuna gitmeyecektir. Ben de eskiden Türkler aleyhine söylenen laflardan çok utanır sinirlenir ve ters cevaplar verirdim. Artık alıştım ve aynı zamanda da bunların doğruluk payını öğrendim çoğu zamanda yaşadım ve gördüm. Maalesef ki haklısın. Kendi insanlarının kuyusunu kazan, başkasının omuzuna basmadan yükselinecemeyeceğini düşünen, hileli işlerden kolay para kazanmasını yasal ve şart olarak gören başka bir toplumun daha olduğunu görmedim.

Üzülerek ve korkarak söylüyorum ki, çok sıkı ve iyi eğitim ile ancak 1-2 nesil geçmeden bu davranış biçimini aşmamız mümkün gözükmemekte. Aynı zamanda da bu davranış biçimini kültürümüze de yansıtmaya başlamaktayız. Gidişatımızı pek iyi görmüyorum. İyimser düşünmek istiyorum ama her geçen gün iyimser düşüncelerimin de çürüdüğünü görüyorum. Her izlediğim haber programında 1 kez daha yerin dibine geçiyor ve utanmaya başlıyorum.

Eminim ki bu düşünceler sadece bana özgü değil. Çünkü çevremde olsun, üniversite hocalarımla olsun, arkadaşlarım yakın çevrem ve akrabalarımla olsun, çoğu zaman aynı fikirleri paylaşmaktayız.

Karanlığa küfredeceğine bir mum da sen yak diyecek arkadaşlar çıkacaktır şimdi ama maalesef elimden de çok şey gelmemekte.

Topiği açan arkadaşa üzülerek ve hayıflanarak da olsa katılıyorum. Ülkemiz insanı bu yönde ilerliyor. Utanan gücenen sinirlenenler de elbet bu gerçeğpin farkına varacaktır.

SAYGILAR...

beni tam olarak anlayan biri çıktığı için, hele şükür diyorum. söylemeye çalıştığım da tam olarak buydu zaten hocam. dikkat ettiğin gibi, hep "maalesef....", "ne yazıkki..." ile başlıyan cümlelerle ifade etmeye çalıştım kendimi.

bir de "teenager"lar çok heyecanlı oluyorlar. sanırım ben de "teenage" zamanımda öyleydim.

• quote:

quote:

Arkadaşım bilmem farkında mısın ama çok yanılıyorsun.

Bak bir şey anlatayım. Yurt dışından önemli biri geliyor. Yolda trafik tıkanıyor. Adam da bir gülümseme.

İşte bir kuyruk görüyor soruyor işte rehbere bu ne diye. İşte maaş kuyruğu diyor. İşte bir kuyruk daha ne kuyruğu diyor f.huş kuyruğu cevabını alıyor ama adam hep gülümsüyor.

Her neyse tam hatırlamıyorum ama adamın işte fikrini falan soruyorlar. Cevap harika oluyor. İnsanlarınız çok anlayışlı ve erdemli. Bizde trafik bu kadar sıkışsa insanlarımız birbirini vurmaya başlardı diyor. İnsanlarınız paranın değerini biliyor aynı zamanda işi zamanında yapıyor ve sıra bekliyor diyor.

İnsanlarınız bazı içgüdülerini tatmin etmek için daha iyi yollar arıyor. Bizde taciz ve Fhuş aldı başını gidiyor diyor da diyor.

İşte sen de buna benzemişsin. O amerikalılar hakkında bir bilgin yok. Evet sana hep güler yüzü görünüyor amerikanın.

O sokakta işte selam veren adam ofis malzemesi çalıyor. Crack in de Türkçe bir tabir olmadığını sanırım farketmişsindir.

Yılbaşında bozuk 1YTL alıp kendi ülkelerinde 4 te 1 fiyatına sigara alan yüzlerce kişinin de Türkler ile alakasının olmadığını farketmişsindir sanırım.

Bush un Türk olmadığını ve Amerika birleşik devletlerinin malum ülkeye demokrasi getireceğim iki ayda çıkarız diye girip sömürdüğünü de unutmayalım. Hacker gibi asıl uyanıklıkların temelinin yapbancılar olduğunu unutmayalım.

Sen demişsin allem li kullem li işler.

Olayı sana anlatayım. Adam büyük bir şirketin ( yani 200-300bin $ gibi meblaların hemen dikkat çekmeyeceği şirketler. ) düşük meblalı bir çekini ele geçiriyor. Ardından hatırlamadığım bir yolla şirkete gelen bazı küçük ödeme yapan firmaların çeklerinin başka biri adına alınan bir posta hesabına yönlendirildiriyor, bunu yaparken de sahte belge düzenleyip amerikada kolayca noter kaşesi alabilecekleri bir yere gidip oradan noter kaşesi alıyorlar ( yani resmi ama sahte bir noter oluyorlar ) ve bununla tüm prosedürleri geçiyorlar. Ardından yine ap ayrı bir kişi adına hesap açılıp ( yine o kaşe ile. ) üstüne bir firma kuruluyor. Ardından çek bu adama o koca şirket üzerinden ödeme gösteriliyor. O adamdan ise hesap tekip edilemeyecek şekilde yönlendirmeler ile asıl hseaba yani üçkağıtçımızın hesabına aktarılıyor.

Al sana dalevera nın kralı. Zamanının ilk kalpazanları da Türk değildi. İlk sahte belgeyi Türkler yapmadı.

He TR de niye böyle oluyor. Niye millet çevredeki kablosuz interneti çekiyor. Çünki AÇ. Aç dediğim karın açlığı değil.

O yabancı ülkelerde asgari ücret 2000$. İnternet buradakinden kat kat ucuz. Teknolojik ürünler en az %18 daha ucuz ( ki %99 ihtimalle bu fark %40 ı bulur. İşte 9600GT yurt dışında 100$ burada ise 180$+KDV. )

Amerikadaki refah seviyesinin bizden fazla olmasına karşın orada buradakine oranla kat kat fazla suç işleniyor. Türk insanı ZEKİ mutlaka bir yolunu buluyor, o yabancılarda ise pratik zeka yok ( hocamız anlatmıştı. Fransada markete girmiş işte 13€ mu ne tutmuş aldığı. 20€ ve 3€ vermiş. Şimdi sizin aklınıza hemen ver 10€ adam bozukluk istemiyor geliyor. Ama bu kız paraya bakıp biraz düşündükten sonra fazla verdiniz demiş. Biz olsak direkt 10€ yu uzatırız işte. Tabi hepsi böyle demiyorum ama çoğunluk böyle. Bizdeki gibi her an bir süprizle karşılaşmıyorlar. Makineleşmiş çoğu. Bizim gibi her sabah işe naıl yetişeceğim dur şuradan sapayım derdi yok. Trafik belli araç saatlerinin dakikliği belli. ) akıllarına ilk kaba güç geliyor. Mesela amerikada kaç defa gündüz kovalamacası oluyor. Türkiyede hangi aptal gündüz gözü ile araba çalmaya kalkar ki? Tabi bu onayladığım bir şey değil ama örnekler kötü olmalı.

Sen adama dünyanın en pahallı ve en kalitesiz internetini verirsen. Ve adamın hamurunda çalmak ve haram yemek var ise zekasına göre bir yöntem bulur. Yabancılar mağaza soyar o parayı nete verir. Bizm halkımız da yakalanmasının mümkün olmayacağı bir yolu kullanıyor.

Kısacası bu bahsettiğin suçlar her yerde var. Sadece insanlar zeka seviyelerine göre daha kurnazca yollar buluyorlar. Yani buradan Türk insanı üçkağıtcı anlamı çıkarılamaz. Suç her yerde var, ama insan bunu kurnazca yapınca üçkağıtçılık oluyor.

Üçkağıtçılığın açılımı ise kurnazca suç işlemek olur. Zira o jetonları delmek ve sarkıtmak suçtur.

Kısacası suç her yerde var ise. Elin adamı adam döverek silah çekerek bunu yapıyor ise ve bizimkiler ( ki açıkçası suç işleyene ben Türk diyemem. Zira suç işlemek ahlaksızlıktır ve bu kişilere Türk demeni bile başlı başına esefle kınıyorum. İşte Nüfus kağıdında müslüman yazıyor diye Müslümanların da adı kötüye çıkıyor en güzel örnek. Oysa müslümanım diyenlerin yaptıkları ile islamın emrettikleri tamamen çatışıyor. )

Kısacası o dolandırıcılara ADİ demen doğru, ancak Tüğrk olark nitelemen yanlış. Adam Türk olsa kendi milletini niye kazıklasın. Hiç adam kendi kasasını soyar mı? Soyar ise sahibi değildir!

Şimdi en güzel örneği vereceğim. Ülkemizde bir ressam geline e tecavüz edilip öldürüldü.

Ailesinin dediği laf; Türkiyeye sözümüz yok, bu olay başına her yerde gelebilirdi. Tek bir sapığın işlediği suçu tüm bir ülkeye mal edemeyiz, ..... ( kızın adını unuttum iyi mi? ) sadece yanlış zamanda yanlış yerdeydi.

Öyle ya kardeşim gece yarısı ıssız bir yerde harekete geçmiş. Kıza bir kurt saldırması ile akli sorunları olan bir sapığın saldırması arasında ne fark var. İnsanı insan yapan aklı ve vicdanı değil mi? Akıl ve vicdanın kontrolünden çıkan bir canlı insan olabilir mi? Çünki tek istediği iç güdülerini tatmin etmek ki hayvanların yaptıkları da tamamen genlerine işlenmiş içgüdüler sonucudur.

• bende rapidin upload limitini 500 gb yaptığına kızıyorum
  • Ben hem rapide kızıyorum hemde onun yaptığı kötülüklerin bizim millete ve tüm doğu uygarlığına mal edilmesine...
  • ya ben 2 kere 1'er aylık üye oldum rapide. bende her seferinde 16-17 saat extradan fazla kullandım. bende şaşırmıştım ama böyle.
    hem 4-5 saat az download yapın kardeşim sizde ne olacak? bu onların adiliğini mi gösterir? madem downloada isteklisin üyeliğini uzat. yok değilsin ne bu şiddet bu celal?
  • Bu millete kurban ol sen. şuraya bak ya ne çok da seviyorsunuz kendi insanımızı kötülemeyi ben iddia ediyorum ki bu dünyada bizim ki kadar şerefli erdemli bir ırk bulamazsın. Şurada 2-3 saat rapi kullanamadın diye ettiğin laflara bak çok da önemli birşey sanki 3-4 saat download etme nolacak ya da free et. demekki rapidde kural o arkadaşım üyelik başladığı dakikadan itibaren geçerli ama kota gece update olacak beyenmiyorsan alma. Şimdi senin mantığından olaya bakacaksak bizim ki gibi verdiği paranın karşılını isteyen bir millet yok dimi 3 kuruş verse onun karşılığını söke söke almak zorunda dimi senin mantığına göre bende bunu sölerim yabancı biri olsa üyelik bitişinin farkında bile olmazdı 3-5 kuruşun lafını etmezdi(tüm bunlar senin mantığından çıkan şeyler)

her ülkede dolandırıcılar var sanki tüm dünya da milletleri biliormuş gibi milletimize laf etmeyin birazcık kendinizi düzeltmeye çalışın. bir milleti değiştirmenin yolu kendini değiştirmekten başlar.

• RapidSupport'a mail atın.
    Başka çözümü olmaz bu işin.
  • valla benim kafam rahat üyeliğim yok ama USrobotics modemim var resetimi atıorum downloadımı yapıorum bu 10 saniye sürüyor.
  • her ülkenin adileri var kardeşim bunu Türklükle bağdaştırman çok yanlış olmuş
  • Yav arkadaşlar ne kadar üstüne gittiniz adamın, dışardan gelen kadına tecavüz edip öldüren TÜRK'e nasıl adi,...,... gibi laflar edebiliyorsanız, bu adamın dediği DOLANDIRICI TÜRK'e de demenin ne farkı var ki? Boşu boşuna tartışma ortamı oluşturuyorsunuz. Anlayamıyormusunuz adamın dolandırıcılardan bahsettiğini? Ben mesajında tüm türkler diye bir ibare görmedim. Biraz karşınızdakini de anlamaya çalışın aşırı milliyetçilik zarar doğurur. Her ülke vatandaşının iyisi kötüsü,tecavüzcüsü, dolandırıcısı, mafyası vardır. Burda bahsetmeye çalıştığı Rapid çalışanlarının da sivrizekalı(şeytanın aklına gelmeyecek kurnazlıkta) dolandırıcı türkleri(bunu tüm türkler olarak algılıyorsanız yapacak birşey yok) taklit etmeye çalışıyor olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EDE16CD6E -- 20 Mayıs 2008; 10:47:43 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.