Şimdi Ara

RAMSES LPG TAKTIRDIM - lada kalina

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Geçen hafta aldığım 2007 model Lada Kalina'ma lpg taktırmak için bayağı bir marka araştırdım. Aradığım en başta yüksek verim ve sorunsuzluk ancak mümkün olduğunca da ucuzluktu. Lovato, Atiker ve Stefanelli arasında gidip geldim. Sonunda stefanelli'ye karar verdim ancak o da ne? Şimşek otogaz'da araca uygun proje yoktu. Hiçbirisinde yani... Ne tesadüf ki Ramses'te varmış. Bu yüzden biraz mecburi de olsa 590 liraya taktırdım. İlk izlenimlerin çok olumlu. Personelden de memnun kaldım. Şu an araç 25 km yaptı. Zamanla izlenimlerimi buraya yazacağım, ki insanlara fikir versin. Çünkü ben, Kalina ve Ramses gibi nadir bulunan markaları bir araya getirirken çok fazla tereddüt etmiştim. Bu arada İtalyan markalara göre 1000 lira daha ucuza alıp, yerli üretime destek olmanın da ayrıca mutluluğunu yaşıyorum. Umarım sorun çıkmaz.

• Bu Ramses LPG'nin İstanbul'da takan bir yer var mı?
  • hocam aracta son durum nedir? Bu kalina nin parca fiyatlari nedir bakimlari pahali mi? Bende benzinli alip lpg yapsam diyorum ramses uydumu? Haber bekliyorum sizden...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam. lpg ile gayet iyi. sadece geçişleri hafif hissediyorum artık, gazdan benzine falan durumlarında.

geçen ay kaza yaptım. parça fiyatları kaporta pahalı. kaza yapmam diyorsan sorun yok. bir de kaskolu binmek lazım. motor aksamı genelde vega ve samara ile uyumlu. yani sorun yok. ama alma derim. kaskolu sorun olmaz. direksiyon sistemi hassas diyorlar bir de...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi future_dj -- 12 Temmuz 2013; 17:54:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: future_dj

Merhaba
    Geçen hafta aldığım 2007 model Lada Kalina'ma lpg taktırmak için bayağı bir marka araştırdım. Aradığım en başta yüksek verim ve sorunsuzluk ancak mümkün olduğunca da ucuzluktu. Lovato, Atiker ve Stefanelli arasında gidip geldim. Sonunda stefanelli'ye karar verdim ancak o da ne? Şimşek otogaz'da araca uygun proje yoktu. Hiçbirisinde yani... Ne tesadüf ki Ramses'te varmış. Bu yüzden biraz mecburi de olsa 590 liraya taktırdım. İlk izlenimlerin çok olumlu. Personelden de memnun kaldım. Şu an araç 25 km yaptı. Zamanla izlenimlerimi buraya yazacağım, ki insanlara fikir versin. Çünkü ben, Kalina ve Ramses gibi nadir bulunan markaları bir araya getirirken çok fazla tereddüt etmiştim. Bu arada İtalyan markalara göre 1000 lira daha ucuza alıp, yerli üretime destek olmanın da ayrıca mutluluğunu yaşıyorum. Umarım sorun çıkmaz.

Hocam sistemi taktıralı 10 ay olmuş.
    Izlenimleriniz nedir. Sistemden memnun musunuz?
    Hiç sorun çıkarttı mı şu ana kadar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• açıkçası sistemde sorun çıktı diyemem. araçta kazadan sonra rölanti sorunu(kırmızı ışıkta stop etme, motor soğukken özellikle) çıkmıştı ancak benzinde de yapıyordu. yeni bir araç alsam ramses taktırırım yine. 1590 ödemekle 590 ödemek arasında ciddi fark var. ayrıca personel de gayet ilgili.
  • ongun_44 kullanıcısına yanıt
    açıkçası sistemde sorun çıktı diyemem. araçta kazadan sonra rölanti sorunu(kırmızı ışıkta stop etme, motor soğukken özellikle) çıkmıştı ancak benzinde de yapıyordu. yeni bir araç alsam ramses taktırırım yine. 1590 ödemekle 590 ödemek arasında ciddi fark var. ayrıca personel de gayet ilgili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: future_dj

açıkçası sistemde sorun çıktı diyemem. araçta kazadan sonra rölanti sorunu(kırmızı ışıkta stop etme, motor soğukken özellikle) çıkmıştı ancak benzinde de yapıyordu. yeni bir araç alsam ramses taktırırım yine. 1590 ödemekle 590 ödemek arasında ciddi fark var. ayrıca personel de gayet ilgili.

Selamun Aleyküm rölanti sorunu bende de başladı. ramses lpg ben aracı aldığımda takılıydı.zannedersem 2011de takılmıştı. önce benzinden gaza geçişleri hissetmeye başladım. haraba hafiften zıngıldıayarak titriyordu ve geçişi hissediyordum. şimdi o sarsıntı epey arttı. üstelik tam geçiş olacakken yavaşlarsanız ya da arabayı boşa alırsanız istop etmeye başladı. Geçen sanayiye başka bir işlem için gittiğimde motorcu sağolsun bana iyilik olsun diye( yakıtı daha az yaksın diye) motora adaptasyon yapmış.Bana git tüpçüye gaz ayarı yaptır dedi. Yaptırdım ama şimdi de araba 10-15 km bindikten sonra rölantide beklerken devir bir iniyor bir çıkıyor ve istop ediyor.yeniden ayar yaptırdım gene aynı. sizce sorun nedir? Ayrıca Uşakta ramsese bakan bi yer var sadece ve o da yetkili servis falan değil. kendi halinde bi tüpçü. Sizce ne yapabilirim? Bu arada araç 2004 seat cordoba 1.4 motor.Saygılar. Vesselam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.