Şimdi Ara

Ramler çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni kasa topladım. herşeyi birbirine uyumlu herşeyi tam taktım.2x4 gb ram var. 2sini takınca bilgisayar acılmıyor.1ini takınca arada açılıyor. 2side tek tek çalıştıgıda oluyor.anlamış değilim daha yeni hepsiburadadan 0 aldım.

anakart : Asus M5A78L-M/USB3 AMD 760G 2000MHz(O.C.) DDR3 Soket AM3+ mATX Anakart - Bilgisayar - Hepsiburada.com

ram : http://www.hepsiburada.com/liste/hi-level-8gb4x2gb-1333mhz-ddr3-ram-dual-kit-sogutuculu-ram-hlv-pc10600d3dk8g/productDetails.aspx?productId=bd750722&categoryId=47

kasada 450 watt
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 1 nolu ram --->> 0 nolu ram slotuna
    2 nolu ram --->> 1 nolu ram slotuna

(0 ve 1 nolu ram slotu cpu tarında en sol ve 2.si dir)
    Not: Ardışık ramleri bazı anakartlar desteklemez(%50)
  • Selam,

http://www.asus.com/Motherboards/M5A78LMUSB3/#support_QVL

bu linkte anakartının desteklediği RAM listesini PDF formatında bulabilirsin. Listeye göre HI-LEVEL marka ramler listede yok. Belki BIOS güncellemesi ile çalıştırabilir.
    Tavsiyem RAM leri iade edip bu listeden desteklenen farklı bir marka RAM kullanman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErkanCo

Selam,

bu linkte anakartının desteklediği RAM listesini PDF formatında bulabilirsin. Listeye göre HI-LEVEL marka ramler listede yok. Belki BIOS güncellemesi ile çalıştırabilir.
    Tavsiyem RAM leri iade edip bu listeden desteklenen farklı bir marka RAM kullanman.

teşekkür ederim cevabınız için fakat 1 tane takınca çalışıyor o neden oluyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordcaroline

quote:

Selam,

o konu için tam olarak şundadır diyemem. tek çalışan bir ram Dual channel çalıştırınca çalışmayabiliyor anakart desteklemiyor ise;
    şöyle ki kendimden bir örnek vereyim;
    Kingston marka HperX ramler yeni yeni piyasaya çıktıklarında ciddi bir para yatırıp satın almıştım. Intel marka anakartımda çift dual channel çalışmıyordu.
    aynı renk slotlarda. yanyana takınca sistem açılıyor masaüstünde tesadüfi zamanlarda resetliyordu. tek taktığımda masaüstünde sorun yok oyunlarda tesadüfi zamanlar kitleniyordu.
    ben böyle bir ( uyuz ) bir tecrübe yaşadığım için sistem toplarken mümkün olduğunda anakart üreticisinin tavsiye ettiği RAM leri kullanmaya çalışıyorum.

Tabi biraz da şans var diyebilirim. çok daha ucuz OEM piyasada markasız diye bilinen RAM lerden alıp sorunsuz çalıştırabilirsin de. sen markası olan bir RAM almışsın. ama sorun olabiliyor malesef.

• quote:

quote:

quote:

Selam,

o konu için tam olarak şundadır diyemem. tek çalışan bir ram Dual channel çalıştırınca çalışmayabiliyor anakart desteklemiyor ise;
    Kingston marka HperX ramler yeni yeni piyasaya çıktıklarında ciddi bir para yatırıp satın almıştım. Intel marka anakartımda çift dual channel çalışmıyordu.
    aynı renk slotlarda. yanyana takınca sistem açılıyor masaüstünde tesadüfi zamanlarda resetliyordu. tek taktığımda masaüstünde sorun yok oyunlarda tesadüfi zamanlar kitleniyordu.
    ben böyle bir ( uyuz ) bir tecrübe yaşadığım için sistem toplarken mümkün olduğunda anakart üreticisinin tavsiye ettiği RAM leri kullanmaya çalışıyorum.

Tabi biraz da şans var diyebilirim. çok daha ucuz OEM piyasada markasız diye bilinen RAM lerden alıp sorunsuz çalıştırabilirsin de. sen markası olan bir RAM almışsın. ama sorun olabiliyor malesef.

ben o zaman bios güncelliyim olmassa geri yolliyim hepsiburadaya

• quote:

quote:

quote:

quote:

Selam,

ben o zaman bios güncelliyim olmassa geri yolliyim hepsiburadaya

M5A78L-M/USB3 BIOS 1503
    1.Improve system stability.
    2.Improve memory compatibility.

son yayınlanan BIOS güncellemesi açıklamasında mevcut bilgi. RAM uyumluluğunda güncellemeler mevcut. belki sorununu giderebilir.

kolay gelsin

• elindekı remler dual remelr 2 sini takacaksan ya 2 sını mavıye yada 2 sını sıyaha takacaksınız 2 si aynı anda çalışmıyor ıse en son sürüm bios u anakrtınııza yüklemenız çözüme ulaşmanızı sağlaya bilri tahminimce

ama eksıklık olarak ard arda takıyor olamnızdan kaynaklı oalbılır ya mavıelre 2 sını yada sıyahlara takınız

iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: VOLkANKIRIK

elindekı remler dual remelr 2 sini takacaksan ya 2 sını mavıye yada 2 sını sıyaha takacaksınız 2 si aynı anda çalışmıyor ıse en son sürüm bios u anakrtınııza yüklemenız çözüme ulaşmanızı sağlaya bilri tahminimce

ama eksıklık olarak ard arda takıyor olamnızdan kaynaklı oalbılır ya mavıelre 2 sını yada sıyahlara takınız

iyi forumlar

herşeyi denedim 2 rami tek tek takınca calısıyor.ramlar bozuk değil. biosuda güncelledim bi işe yaramadı. rami geri verirsem hepsiburada 20 güne kadar uzatıyo işlemleri o yüzden satıcam :(
  • ozaman çare uyumlu rem listesine bakıp anakrtın o tip remleri tercih etmeniz
    iyi forumlar
  • Mrb arkadaşlar benim bir sorum olacaktı. Yeni 2 gb lık bi ram aldım. bendede 2 tane 1 gb lık ram var.2 tane 1 gb lık ram i ve 2 gb lık rami taktıgımda bilgisayar 2 gb olarak görüyor. Her slotu denedim genede olmadı.2 tane 1 gb lık ram leri çıkartıp sadece 2 gb ı taktıgımdada ses çıkıyor ve açılmıyor bilgisayar.Ne yapmam lazım ?

Anakartın markasından kaç ram desteklediğine baktım 8 gb a kadar destekliyormuş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.