Şimdi Ara

RAM tercihi için yardım(Kingston, Corsair vs. HI-LEVEL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba 3 yıl önce aldığım notebookuma ram takviyesi yapmak istiyorum. Şu anda 2x256 toplam 512 mb ram var. Anakart max 2gb desteklediğinden ve üzerindeki ramler 533 mhz olduğundan bunları 2x1G 533mhz ramlerle değiştirmeyi düşünüyorum. Hepsiburada sitesindeki aramada HI-LEVEL, Corsair ve Kingston a ait modüller buldum. Linkleri şu şekilde;

http://www.hepsiburada.com/hi-level-1gb-533mhz-ddr2-notebook-ram-hlv-sopc43001g/productDetails.aspx?categoryid=47&productid=bd71183
    http://www.hepsiburada.com/kingston-1gb-533mhz-ddr2-cl4-notebook-ram-kvr533d2s41g/productDetails.aspx?categoryid=47&productid=bd700337
    http://www.hepsiburada.com/corsair-vs1gsds533d2-sodimm-1gb-ddr2-533mhz-notebook-memory/productDetails.aspx?categoryid=47&productid=bd73306

Corsair ve Kingston olanların fiyatları birbirine yakın. HI LEVEL ise yaklaşık 10 lira daha ucuz. Sizce hangisini tercih etmeliyim. HI LEVEL ı daha önce hiç duymadım ve kullanmadım o yüzden corsair veya kingstondan yana basıyor ibre.

Bir de dün bilgisayarcı bana tek modül 2 gb takabileceğimi söyledi. İki tane 1GB takıp çift kanal çalıştırmak daha performanslı olmaz mı ?

• 2gb tek modül corsair almanını öneririm
  • bende ocz yada kıngston öneririm.
    ama öncelik varsa ocz....
  • öncelikle ocz öneririm illa 2gb diyorsan 2*1gb olarak çift kanal al daha iyi olur
    ama ileriye dönük istiyorsan 2*2gb alırsın 2-3 yıl bu konuyla uğraşmazsın
  • pardon tam okumamışım max 2gb yazmışın zaten max 2gb ram eski notebooklar destekler oda tek modülü çalıştırmaz denemesi bedava
  • Arkadaşlar az önce cpu-z çalıştırdım fakat benim 533 bildiğim ramler 266mhz olarak gözüküyordu. açıklama olarak da pc2-4300 (266mhz) yazıyordu. Nette aradığımda pc2-4300 denilen olayın ddr mevzusuyla 2x266 yani 533 olarak çalıştığını öğrendim. Şimdi ben bu ramleri 533 mhz olarak satılanla değiştirsem çalışır mı yoksa 266mhz ram mi aramalıyım piyasada ? kafam karıştı biraz bu mevzuda. netten sipariş vermeyi düşündüğüm için deneyip geri yollama şansım da olmayacak muhtemelen.
  • Şu kingston'u hemen hemen tüm konular'da ya kötülüyorlar yada tercih etmiyorlar. Ben pc kullanmaya başladığımdan beri kingston kullanırım ve halen daha imzam'da yazdığı üzere kullanmaktayım. Şimdiye kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım. Kesinlikle kingston öneririm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cool Boy -- 17 Mayıs 2009; 23:38:47 >
  • arkadaşlar ikinci bi soru sordum ama cevap alamadım yardım lütfen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CRY_WOLF

Arkadaşlar az önce cpu-z çalıştırdım fakat benim 533 bildiğim ramler 266mhz olarak gözüküyordu. açıklama olarak da pc2-4300 (266mhz) yazıyordu. Nette aradığımda pc2-4300 denilen olayın ddr mevzusuyla 2x266 yani 533 olarak çalıştığını öğrendim. Şimdi ben bu ramleri 533 mhz olarak satılanla değiştirsem çalışır mı yoksa 266mhz ram mi aramalıyım piyasada ? kafam karıştı biraz bu mevzuda. netten sipariş vermeyi düşündüğüm için deneyip geri yollama şansım da olmayacak muhtemelen.

cpu-z nin gösterdiği değeri yani "DRAM Frequency" değerini 2 ile çarp ramlerin çalıştığı değer o dur .. yani 533 ram alacaksınız..
  • Bu üç seçenekten önerim Corsair olur, başka alternatifte A-Data Vitesta serisi olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.