Şimdi Ara

RAM NASIL ALIYIM?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yeni ram alıcamda hıza göre almak lazımmış cpu-z kurdum ama spd bölümünde iki slot da boş memory bölümünden bakıp ne almam gerektiğini söyleyebilir misiniz?

DRAM Frequency 800 civarı görünüyor

RAM NASIL ALIYIM?RAM NASIL ALIYIM?

• Speccy diye bir program var onu kur ram hakkındaki her şey yazar. Sendeki mevcut ram'in değerlerine göre google'da aratarak istediğin ram'in fiyatlarına bakabilirsin. Hem o kod ile alacağın yere bundan demen bile yeterli olur. Ama şuna dikkat etmen gerek. Eğer dizüstü kullanıyorsan değeri aynı bile olsa her ram bilgisayarına uymayabilir. Dizüstü kullanıyorsan deneye deneye taktır ram'i.
  • uymuyor derken? dizüstü kullanıyorum evet internetten alıcam ama
  • speccy kurdum DRAM Frequency 800 civarı gösteriyor yine şimdi ben internetten alıcağım zaman neye bakıyım 800mhz hız görmedim hiç
  • erow35 E kullanıcısına yanıt
    800x2 yani 1600 mhz raminiz marka model nedir.. voltu nedir bir yazin ona göre onerelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ram galiba tek 4gb DDR3 1600 mhz , slot 2 ye basarsanız orda özellikleri çıkar.

• asus k555ub (anakart modeli olarak x555ub) voltunu bilmiyorum öğrenemedim

RAM NASIL ALIYIM?
  • GENERAL006 kullanıcısına yanıt
    yok slot2 de boş evet 4gb ram var
  • Kasayı açıp marka modeline bakıp aynısından bı 4 GB daha alın yetiyorsa, Dual çalışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GENERAL006 -- 6 Mart 2017; 20:4:39 >
  • Bulunan ram belleğin tam marka ve modeli nedir?

https://www.webdenal.com/kingston-kvr16ls11-4_666442.html

Şu olur diye düşünüyorum ama yine de bir voltaj değerlerine falan da bakmak gerek. Ne olur ne olmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    voltaj değeri nasıl öğrenilcek hiç bilmiyorum işte
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.