Şimdi Ara

Ram Hızı problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar daha önce açıldı ise özür dilerim ama benim bilgisayarımda Corsair Dominatör 2 x 2 GB DDR3 1600 Mhz ram var.. CPU-Z programında ise resimlerde de görüldüğü gibi Max Bandwidth PC3-8500F (533Mhz) yazıyor... Bu normal mi yok değilse nasıl düzeltilebilir yardım ederseniz çok sevinirim...

Ram Hızı problemi Ram Hızı problemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bec@rt07 -- 2 Ocak 2014; 1:34:29 >

• 533 mhz her bir ram'inin çalışma hızı, ortak çalışma hızları ise 1066 mhz. Normalde her bir ram'in 800 mhz frekansında çalışması gerekiyor ama hızını kısıtlayan bir şey var sanırım. İşlemciniz ve anakartınız nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xmp profile enabled yapın hocam bios'tan
  • İşlemci: intel i5 750 2.67ghz
    Anakart: gigabyte P-55 us3l ver. 1.0
    ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatates

xmp profile enabled yapın hocam bios'tan

Kusura bakmayın ama bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bios a giriyorum sonra hangi secenekten buraya ulacasagim yardım ederseniz sevinirim.

• yanlış bilgi ddr (dual data rate) bellek veriyolu hızı x 2 dir yani iki ramin saat hızlarının toplamı değil tek ramin saat hızının 2 ile çarpımıdır. Konu sahibi arkadaş için tavsiyem bir diğer arkadaşında dediği gibi anakartta xmp modunu aktif hale getirmesidir yada zamanlamaları biliyorsanız elle girebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReSpAwN_22

yanlış bilgi ddr (dual data rate) bellek veriyolu hızı x 2 dir yani iki ramin saat hızlarının toplamı değil tek ramin saat hızının 2 ile çarpımıdır. Konu sahibi arkadaş için tavsiyem bir diğer arkadaşında dediği gibi anakartta xmp modunu aktif hale getirmesidir yada zamanlamaları biliyorsanız elle girebilirsiniz.

Tamam ben ne dedim, aynı şeyi kastediyoruz zaten Böyle kelimesi kelimesine takılacaksanız işimiz yaş

@bec@rt07 xmp'yi bios menüsünde işlemci ve bellek frekanslarının ayarlandığı bölümden enable yapılması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cryomancer -- 2 Ocak 2014; 14:23:16 >

• Selamlar,

Belleklere BIOS üzerinden ayar yapmanız gerekiyor. Şu anda 1066 MHz hızındalar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.