Şimdi Ara

Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.841
Cevap
9
Favori
159.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SCENARİO CREATİON İN RAİLWORKS ( 2- 3 )

Bu başlık yazısına bu nedir diyeceksiniz...Öncelikle sizler ( İsteyen Tabiki ) Google Aramaya " Scenario Creation in Railworks Part 3 " yazıp buradaki videoyu ve ardından gelen "Part 4 " de izlemenizi öneriyorum..Bu gece tesadüfen izlemiş olduğum bu videolar Railworks 2- ve 3 de Editörde neler yapılacağını anlatan öğretici bir vieolar olmuştur..Ksıca bu uygulamanın amacı şudur..: İsterseniz kısa bir Senarya yapalım...Bir rotamız var.Fakat bu rota tek bir hattan oluşuyor...Başlangıç noktası ( A ) bitiş noktası ( B ) olsun...Bu A ve B arasında da 3 ara istasyon var...Siz ( A ) dan Treni sürmeye başladınız...gidiyorsunuz, fakat ( B ) noktasından ve ara istasyonlardan ( A ) noktasına hareket eden 4 Tren daha var...1.inci ara istasyon yakınlarında istasyona daha girmemiş 1.inci Tren karşınızdan geliyor..Sizde gidiyorsunuz..Ne olacak..Sonuç belli, ya duracaksınız yada kafa kafaya çarpışacaksınız...niye çünkü tek bir hat üzerinde olması gereken program kurulu değil...Program kurulu olsaydı nasıl olurdu...Aynen şöyle olurdu..: 1.inci İstasyon geçiş lambası Kırmızı olduğu için işıkta beklerdiniz...Yada karşı yönden gelen Tren kendisine ait Kırmızı işıkta bekler, sizin istasyona girişinizden ve istasyonda durmanızdan sonra hareket ederek, yan taraftaki 2.inci istasyon hattına girer ve size yol verirdi...Ve ( A ) noktasına tekrar hareket ederdi...Yol açık olduğu için siz 2.inci ara istasyona giderdiniz...Orada da aynen karşı yönden gelen 2. inci Tren size tekrarden yol verirdi...İşte Edidöre yapılan ve Videolarda anlatılan budur...Niye Railworks oyununu monotonluktan çıkartıp zevkli hale gelmesi için...Videoları izleyin ve sizlere yapın..Tabiki Editörü iyi uygulamanız gerekir..Hatalı uygulama programda aksamalara neden olur...

Sami Samioğlu

• RAİLWORKS 3 YORUMLARI....

Bir Arkadaşımış demiş ki, " Kurulumu nasıl yapacağız ve link burada verirmisin " ...Bu konudaki bilgileri ve hatta resimli olarak kurulum anlatmını bu sayfada bulamazsınız...Bunun anlatılması geniş bir anlatım gerektirir..Bu nedenle bu kurulum konusunu yani Lokomotif kurulumunu " Railworks 2 " sayfasında anlattım..Oradan bulunuz..."Railworks 2 Yorumlar " başlığı altında bulabilirsiniz..Ayrıca Linki de orada bulursunuz...Eğer Link çalışmıyorsa, yeniden burada veririm..Derseniz ki Railwork 3 ile Railworks 2 de Lokomotif kurulumları farklımıdır..Hayır farklı değildir..Railworks 2 de nasılsa Railworks 3 te aynısıdır...

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 2 Ekim 2011; 5:52:44 >
  • RAİLWORKS 3 EKRAN GÖRÜNTÜSÜ...

Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 2 Ekim 2011; 5:58:46 >
  • RAİLWORKS 3 EKRAN GÖRÜNTÜSÜ YORUMU...

Yukarıda görülen ekran görüntüsü Railworks 3' e kurduğum yeni tasarım Rotasına aittir..Bu Resme dikkatlice baktığınızda garip bir durum görebiliyormusunuz...Belki de dikkat edemediniz..Buna benzer görüntülerin çoğunda var...Nedir bu gariplik diyecek olursanız gayet açıkça görülüyor..Railworks 3' de bu rotaya kurduğum yeni lokomotif ve vagonların görüntüsü...Yani Railworks 3'te de yeni Lokomotif ve vagon kurulumu çalışyor mu diye baktım..Evet gayet güzel, sorunsuz çalışıyor...Yeni Eklenti Lokomotif ve vogon adı " ALEX "..Buraya kadar herşey normal..Fakat gölge kısımlarına baktığımızda, Trenin gölgesi bize göre, sağ tarafa düşüyor, ağaçların gölgesi ise sol tarafa düşüyor...İşte garip bir durum ve görüntü...Eğer Görsellikte Gerçekliği arıyorsak bu gerçek görsele yakın bir durum değil...Ben bir Ressam olarak kesinlikle böyle bir hatayı kabul edemem..Bende eğriye eğri, doğruya doğru derim..Bu durum Railwork 3' de yanlış bir uygulamadır... ve benim gözümü rahatsız etmiştir...Yok efendim bana ne gölgeden..nasıl olursa olsun diyen varsa onada bir şey diyemem...

Araştırmalarım neticesinde, Editörde yapılan Ağaç yerleşiminin gölgesinin ters yönde olması, Editör de iken ağacın yönü çevrildiğinde gölgeside çevrilen yöne dündürülebiliyor...Fakat her bir ağacın gelgesini doğru yöne çevirme işi çok kolay değil..Tek ,tek bununla kimse uğraşmaz...

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 3 Ekim 2011; 23:14:18 >

• İşte bu süper haber.. sabırsızlıkla bekliyordum daha yeni gördüm ben de hemen indireceğim Bu arada nasıl oynanış bakımından ? ben auran simulator serisine hiç bir şeyi değişmem ama bunu da deneyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Winters

quote:

Orijinalden alıntı: İDEALİST_60

Beyler Bende Çözdüm Sorunu...
    Ama Hitachi Adlı Treni Bulamadım Siz Buldunuz mu ?

Bulursan banada söyle hocam tren ismini yada rotasını.

Hocam Kusura Bakma Görmemiştim Mesajını.
    Test Track Bölümünde Buldum Ama Orda da Eğlencesi Çıkmıyor.
    Aslında Normal Rotalarda Kullanabilsek Çok Daha Eğlenceli Olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meymür

İşte bu süper haber.. sabırsızlıkla bekliyordum daha yeni gördüm ben de hemen indireceğim Bu arada nasıl oynanış bakımından ? ben auran simulator serisine hiç bir şeyi değişmem ama bunu da deneyeceğim

Auran Serisine Mensup Trainz Yi Ben Oynadım Fakat Oyunla Bu Oyun Arasında Çok Fark Var.
    Railworks Candır.:D
    Trainz İğrenç Bir Oyun. Sadece Mavi Bir Lokomotif Var Onu Sürmek İçin İndirdim Oynayamadan Geri Sildim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Railworks 2 Yorum

RAİLWORKS KURULUM HATALARI

Railworks 3 'ün Kurulumunu yapmak isteyenlere bilgi veremek istedim..Kurulum sonrası " Finiş " de çıkan yerde 5 veya 6 ( Yanılmıyorsam olacak ) İlave Programların listesini verir..Yanlarındaki Kutuların hepsini işaretleyip "Finiş" butonuna bastığınızda oyunun çalışmasını sağlayan Ek Programların kurulumunu eksiksiz yapmalıdır...Birini dahi şaretlemezseniz bile oyun açılmaz...Kesinlikle Ek programların hepsi de işaretlenip kurulumu yapılmalıdır..Ayrıca Crak içindeki tüm dosyaları kopyala yapıştır ile değişime evet denenlere evet diyerek son adımları yapınız..Fakat bunların hepsini doğru yapmama rağmen " steam.api.dll " hatası vermiştir ve oyun açılmamıştır..Şimdi size koptala yapıştır ile olması gereken dosyaları vereceğim:

1- LocalisedString.dll 16 KB Uygulama uzantısı

2- steam_api.dll 122 KB Uygulama uzantısı

3- steamclient.dll 339 KB Uygulama uzantısı

4- steamclient.dll 1KB Kısayol

5- SKIDROW 1 KB Yaoılandırma ayarları

Crak Dosyası içinde bu dosyaların böyle olması gerekiyor...Eğer bu değerlerde değil ise oyun açılımında sorun yaşarsınız...Yani Ana kurulum yerinde kopyalacak dosyalar ve yanlarındaki değerlrin bu şekilde olması gerekiyor..Hiç bir dosya noksan olmamalıdır...Eğer bu Crak Dosyaları yok ise sizlere yardımcı olurum..

http://hotfile.com/dl/131313115/fab70a3/Railworks_3_Crak_Dosyalar.rar.html

Sami Samioğlu

teşekkürler

ayrıca bir sorum olacak ben yük vagonlarını tankerlerini falan alıyorum sonra siding 7 de dur diyor duruyorum ama hiçbirşey olmuyor ayrıca doğru yerde olduğumada eminim yani normalde tamamlanınca sıradakini söylüyor ama bekle bekle yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BADE5B8A0 -- 3 Ekim 2011; 22:30:40 >

• LEOPART 26 Nickli arkadaşım..

Sorunuza cevap vermek isterim, fakat ne demek istediğizi anlayamadım...Biraz daha net bir açıklama gerekiyor...Yani yük vagonlarını aldınız şu adrese git dediniz, fakat hiç bir eylem yok mu demek istediniz..Ben yinede anladığım kadarıyla bir açıklama yapayım...Bir Yük Trenine adres komutu ile görev verilmesi ancak o, oyuna ait Editörde yapılır...Kesinlikle Editörde görev Programı hazırlanmadan hiç bir Trene görev verilemez...Mevcut hazır oyunlar bu görev verilmediği için istenilen eylemi yapmazlar...Yinede tam olarak sorunuzu daha net anlatınız..Cevap veririm..

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 3 Ekim 2011; 23:07:20 >
  • RAİLWORKS 3 YORUMLAR....

Railworks 3'ün incelemesine devam etmekteyim...Bu araştırma ve incelemeye göre, Nesnelerin Gölgesi ile ilgili olarak "Bath Green Park -Templocombe " Bölge oyunu inceledim...Bakalım buradaki nesnelerin gölge olayında bir anormallik varmıdır diye...Malesef bu hatayı burada da gördüm..Niye bu kadar önemli mi bu diyene , elbette önemli derim...Zira Railworks 2 'yi savundum ve iyi bir oyun olduğunu hep anlattım...Yine Railworks 2 ve Railwork 2009 benim baş tacımdır...Fakat Railworks 2010 'nu çok fazla tutmadım...Bu oyunlarda bilhassa Railworks 2009 da gölge olayı gayet başarılıdır...Tabiki uygulama eksikliklerini saymazsak...Ya peki Railworks 3...Gölge uygulmaları bana göre tam bir fiyasko...Bilhassa Ağaçların gölgesi biri sol tarafta ise ,diğer başka Ağaçların gölgesi sağ tarafta...Bu nasıl bir şey...Gerçek doğamızda Ağaç gölgeleri böyle değildir...Hepsi aynı yöne bakar ve güneşin yön değiştirmesi ile ağaçların ve nesnelerin gölgesi hareket ederek yön değiştirirler...Railworks 3 ' ü anlatıklarına bakacak olursak süper bir oyun olsa bile bir ağacın gölgesi yanlış yöne bakıyorsa, bu oyuna gölge düşürür..Bana göre derhal bu yanlışı düzelmeleri gerekir..Oyunun görselliği mükemmel olmalı ise bu gölgelerin yanlış yapılmaması gerekirdi...Umarım bunun farkına varıp gerekli düzenlemeyi yaparlar...Düşünün bir kere..Ben bir doğa manzara resmi yapıyorum, ağaçların gölgesi kimi sağ tarafa düşmüş kimisi sol tarafa...Böyle bir manzarayı gören " Ne biçimsiz bir Resim yapmışşın " demezler mi...Elbette derler.. Diyenler haklıdır..Bu iş bu kadar basit değil...Mükemmel oyununa , mükemmel Tasarım yapılmalıydı...

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 4 Ekim 2011; 5:38:03 >

• Gölgeleri kapatıp deneyin Samioglu saat 12 civarı gölge pek olmaz
  • quote:

LEOPART 26 Nickli arkadaşım..

Sorunuza cevap vermek isterim, fakat ne demek istediğizi anlayamadım...Biraz daha net bir açıklama gerekiyor...Yani yük vagonlarını aldınız şu adrese git dediniz, fakat hiç bir eylem yok mu demek istediniz..Ben yinede anladığım kadarıyla bir açıklama yapayım...Bir Yük Trenine adres komutu ile görev verilmesi ancak o, oyuna ait Editörde yapılır...Kesinlikle Editörde görev Programı hazırlanmadan hiç bir Trene görev verilemez...Mevcut hazır oyunlar bu görev verilmediği için istenilen eylemi yapmazlar...Yinede tam olarak sorunuzu daha net anlatınız..Cevap veririm..

Sami Samioğlu

sorunu çözdüm bana stop at victorville siding 7 diyordu ben siding 6 ya yanaşmışım akşam farkedemedim sabah açtığımda anladım

• Sami Samioğlu

Paylaşmış olduğunuz ekran görüntüsü Railworks 3 Train Simulator 2012'ye ait değil sanırım...
    Çünkü Railworks3'te "TSX" grafik motoru kullanılıyor. Eski tip gölgeleme kullanılmıyor. Yumuşak ve koyu bir dinamik gölge, gerçekçi su yüzeyleri, rayların ve nesnelerin üzerine güneş ışığı vurması, gerçekçi yağmur efekti vb.. gibi özellikleri barındıran sistem "TSX" grafik motorudur. Sanırım sizin oyunda TSX grafik motoru açık değil. Oyunu açtığınızda "Settings/Graphics Technology kısmında TSX eklentisini aktif ederseniz oyunda gerçekçi görüntü elde edebilirsiniz. Yeni grafik motorunun eklenmesiyle eski grafik motorunda bir takım sorunlar meydana gelebilir. Bunlardan biri de sizin bahsetmiş olduğunuz ağaç gölgesidir...

İyi oyunlar!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertcan0403 -- 4 Ekim 2011; 22:30:20 >
  • RAİLWORKS GÖLGE SORUNU...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 5 Ekim 2011; 2:16:19 >

• RAİLWORKS 3 GÖLGE YORUMU...

Arkadaşlar...RAİLWORKS SİMULATOR'ün en fazla savunucularından biri benim..Hatta uygulamaları konusunda da en fazla detaylı açıklama ve yorumları yapanda benim...

MERTCAN Arkadaşım...Railworks Setting ayarlarındaki " Graphics Technonlogy TSX " eklentisi var..Bu ayarın gölge hataları ile ilgisi yoktur...Tam araştırmadım fakat, tahminime göre " Graphics " ekran kartı ile alakalı olsa gerek...Tabi buna grafik motoru da diyebiliriz...Bu ayarın ileri zamanda tam olarak ne olduğunu şüphesiz öğreneceğim..Yine tahminime göre kesin olmamak kaydıyla " Vista " ayarlaması olabilir diyorum..Elbetteki bu konumuz değil..Yukarıdaki küçük ekran görüntüleri, ilk baştan 3 tanesi RAİLWORKS 3 : TRAİN SİMULATOR 2012 ' den alınmıştır...Yer " BATH GREEN PARK TEPLOCOMBE " Bölge Ratasına aittir..Bilindiği gibi hangi rota olursa olsun ben istediğim Treni kurabilirim..Burada da Railworks 3 yeni ilave edilen Lokomotif ve vagonları kurdum..Resimlerin üzerine tıklayıp baktığınızda RAİLWORKS 3 ' e AİT bu oyun Ekran görüntülerinde gölge hataları görülmektedir.. En altaki ekran görüntüsü ise yine RAİLWORKS 3 ' e AİT olup Editörde yaptığım bir kurulumdur...Bu görüntülerde Ray üzerindeki Editörde olan lokomotiflerin birinin gölgesi oluşmuş iken diğerinin yoktur... Bazı ağaçların gölgesi var iken ,bazılarının yoktur..Hatta binalarda böyledir..( Yukardan aşağıya 5.inci Resim )....4. resim ise kesinlikle RAİLWORKS 2009' a AİTTİR....Lütfen buradaki gölgelere dikkat ediniz..

Şimdi gelelim yine "Graphics Technology TSX " 'e....Bunun yanındaki boş kutuyu işaretleyip seçili yapıp oyuna girdiğimde garip bir görüntü ve tamamen bozuk bir görüntü veriyor...Bu işaret kaldırdığımda görüntü gayet net bir görüntü alıyorum...Yani bu tercihi seçili yapmadım...Su görüntüsü yani nesneleri suya akseden görüntüsü mükemmeldir..Bu RAİLWORK 3 ' de çok iyi yapılmış..Yağmur damlaların camda görünmesi, Lokomotifin sallanması, Telsiz kunuşmaları... gibi bazı özellikler mükemmeldir..Özellikle su üzerine yansımaları çok beğendiğim için bu dosyalar " ASSET " İçinde bularak hem Railworks 2009 'a, hemde Railworks 2 ' ye kopyaladım ve netice bu oyunlarda olmayan su yansımaları gerçekleşmiş oldu..Yani Kısaca Railworks 2' de olmayan su yüzeyine nesnelerin yansıma olayı artık var...Railworks 2 ' de olmayan gölge olayı ,Railworks 2009 dosyaları içinden buraya kopyadım..artık gölge var..Demeyin sakın " TSX " eklentisini de almışsındır..Hayır almadım...RAİLWORKS 2 'de Yok öyle bir tercih...Ayrıca RAİLWRKS 3 ' den çeşitli ağaç ve bina dosyalarını da bu iki oyuna intikal ettirdim...Şimdi yağmur damlaması dosyalarını bulup Railworks 2 'ye kopyalamak niyetindeyim. tabi dosyaları tesbit edebilirsem olur....Bu sözü edilen"TSX" in gölge ile ilgisi kesinlikle yoktur.yada yanlış gölgeyi düzeltme ile de ilgisi yoktur...

Son söz olarak, RAİLWORKS 3 'de gölge hataları yapılmıştır...Diğer yerlerde sorun yoktur...Bir oyun içinde iken Fotoğraf çekme işlemi net bende görünmüyor...Acaba sizde de öyle mi...

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 5 Ekim 2011; 3:18:56 >

• quote:

RAİLWORKS GÖLGE SORUNU...

Bu gölgelerde berbatmış olmasa daha iyiKesin patch lazım bunun için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TORU-NAGA -- 5 Ekim 2011; 9:58:12 >

• Sami Bey

Ben de ısrarla söylüyorum ki Railworks 3'ün gölgelerinde sorun yoktur!(Asıl gölgelerinde)
    Sizin kullandığınız Railworks 2 gölgesi eski oyun motoruna bağlı olarak çalışmaktadır. Railworks3'te ise yeni oyun motoru kullanıldığından eski gölgelerde hatalar meydana gelmiştir. Lütfen oyun hakkında yanlış bilgiler vermeyelim. Size "TSX" ile ilgili birkaç resim göstereyim. Durumu daha iyi anlatır

"TSX" grafik motorunun aktif olduğunu gösteren resim:

Buradaki resim de sizin bahsetmiş olduğunuz gölge hatası; "TSX" grafik motoru kapalı iken oyunun kullandığı eski gölge!..

"TSX" oyunun grafik motorudur! Bu grafik motoru aktif edilmezse oyun Railworks 2 bazındaki gölgey kullanacaktır. Railworks 2 bazıdanki gölge, oyuna yeni eklenen grafik motoru nedeniyle gölgelemede sorunlar meydana gelmiştir. Railworks Ekibi zaten bize "TSX" grafik motorunu kullanmamızı tavsiye ediyor.

İyi Oyunlar!

• MERTCAN DOĞAN....

Sayın Arkadaşım...Vermiş olduğun Ekran görüntüleri ve bilgiler herşeyi çok iyi anlatıyor...Şu andaki Railworks 3 bende dediğiniz gibi eski gölge yada hatalı gölge işlemi yapıyor bu bir gerçek..Ve ayrıca berbat bir görüntü...Tabiki ister istemez benim de canımı sıkmıştır..Çünkü böyle bir hatalı gölge Railworks!a yakışamaz...Sözünü ettiğiniz ayarı özellikle tercih ettim..Oyunu açıp baktığımda Ekranda gri ve siyah renklerde oluşan ve net bir görüntü olmayan bir Ekranla karşılaşıyorum....Oyunu kapatıp tekrardan bu TSX ayarını iptal edip aynı yeri açtığımda görüntü düzeliyor fakat, gölgeler hatalı olarak çıkıyor...Kısaca TSX Ayarını tercih ettiğimde Ekranda hiç bir şey görülmüyor..Bu durumda bendeki oyun hatalı yada eksik dosyalıdır diyebilirim...Railworks 3' ü bana satan kişinin verdiği oyun hatasından başka bir şey değildir..Tümüyle size katılıyorum...Tekrardan Railworks 3 ' ya İnternetten indireceğim yada daha bir sağlam yerden alacağım..Ayrıca böyle bir konuyu gündeme getirmemiz, bence yararlı olmuştur..Böyle bir hata ile karşılaşan arkadaşlarımız bu bilgilere dikkat edip, aldıkları Railworks 3 ' e daha fazla dikkat edeceklerdir..Şunu kesinlikle belirtiyorm Railworks uygulama ve ayarlarından anlarım..Bu TSX Ayarının çalışmadığı yada arızalı olduğu anlamına geliyor..Bu sorunu OPTİONS Ayarlarından düzeltebilirmiyim diye çok uğraştım..Sonuş alamadım..Ayrıca benim kimseye oyun hakkında yanlış bilgi vermedim..Aksine bu şekilde "TSX" ayarının arızalı olabileceği yada oyunun eksik dosyaları neticesinde de böyle bir durum olabileceğini göstermiş oldum..Demek gölge ayarlarını doğru yönde işleten sistem " Graphics Technology TSX " Uygulamasıdır...Ne sizin verdiğiniz bilgiler yanlıştır , ne de benim verdiğim bilgiler yanlıştır..Orta da bir gölge hatası vardı bunun nereden olduğunu anlaşılmıştır..Son Söz Olarak diyorum ki arkadaşlar, gelgelerde hata görüyor ve " TSX " Ayarı ile dahi düzeltemiyorsanız, TSX Ayarı işlemiyor demektir...Bende olduğu gibi...Mertcan Arkadaşım verdiğin bilgiler ve Ekran görüntüleri için Teşekkür ediyorum...Bir an RAİLWORKS 3' den soğumaya başlamıştım...İçim ısınamamıştı...Tabiki tek bir sebep bu gölge unsruydu..RAİLWORK 3' ÜN diğer uygulamaları mükemmeldir.. Umarım bu Grafik Motoru seçeneğini çalıştırır ve sorunu çözerim..

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 5 Ekim 2011; 11:26:30 >

• tsx açık gölgelerde hiçbir sorun yok. win7 x64 ekran kartı sürücü nvidia 285.38 fizik audio vs full kurulum, frame network 4 şu ana kadar göze batan bir grafik hatasına rastlamadım.

Oyunun asıl daha büyük sorunları var,

- Hız limiti 70 olan yolda sinyali 50 mille geciyorum exit on SPAD görevden atıyor
    - Tüm duraklara tam dakikasında geliyorum oyun sonunda sıfır hata ama zaman hatalarından bütün puanlar gidiyor sıfırın altında puan gösteriyor. Varış saatlerimi yazmış oyunda varış saatlerimle alakası bile yok tam bir felaket o kadar emeğim boşa gitmiş.
    - Bazen klavye işlemez hale geliyor sadece mouse ile treni kontrol ediyorsun, bazı trenlerde kokpitte bazı kontrol kolları mouse ile kumanda edilemiyor unutmuş salaklar.
    - Kum atma olayı tamamen işlevsiz tuşu var ama hicbir etkisini göremedim.

Böyle bir sürü can sıkıcı saçmalık var, acilen bunların düzeltimesi lazım 3 update cıkarmıslar ama hala kabul edilemez hatalar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terranfan -- 5 Ekim 2011; 12:32:34 >

• RAİLWORKS 3 'DE DİĞER SORUNLAR...

TERRANFAN Nickli Arkadaşım...RAİLWORKS 3 de bu anlatıkların gölge olayından daha önemli...Tabiki oyun daha yeni...Oynandıkça daha iyi anlaşılacaktır..Malesef sizde böyle ciddi yanlış uygulamaları gördünüz..Bende TSX açık olmasına rağmen görüntüde bozukluk görüyorsam, ya oyundan geliyor yada benim ekran kartım yaterli gelmiyor olabilir..Kesin birşey söyleyemem, bakacağım..Fakat ben sadece gölge hataları olduğunu sanıyordum ne yazık ki başka sorunların da olması üzücü..Görevli oyunlardaki bu hataların olması elbette oyunu sıkıcı hale getirir...Bazı anormallikler seziyordum fakat TSX Grafik motoru bende çalışmadığı ve bendeki oyunun hatalı olduğu kanaatine varmıştım..Görüyorum ki bunun TSX ile ilgisi yok...Sizde açık olduğu ve çalıştığı halde bazı sorunlar gördüyseniz, sizin dediğiniz gibi oyundan gelen hatalardır.....Gece görüşünde Lokomotifin yolu aydınlatmasını gerçekleştiremedim...Bu durumun TSX2 in bende çalışmamasına bağlıyorum..Umarım yanılmıyorumdur..Bu sözü edilen TSX bende kapalı iken gayet net ve canlı görüntü alıyorum...Gölge ayarsızlığı dışında hiçbir sorun göremiyorum şimdilik...Görevli oyunları tercih etmem, bana sıkıcı geliyor..Serbest sürüşü tercih etmişimdir..Bu sebeple görevli oyundaki bu sorunları inceleme fırsatı bulamadım..Grafik oldukça iyidir...Bunlarda sıkıntı yoktur..Hatta en beğendiğim uygulama su yüzeyine nesnelerin çok canlı ve hoş yansımasıdır..Lokomotifler , vagonar, tüm nesnelerin çok iyi görüntüsü var...Peki bende bunların hepsi iyi iken, bir tek gölge niye yanlıştır..O nu da MERtCAN arkadaşım anlattı..Umarım haklıdır...

Benim tesbit ettiğim başka bir konuda oyun içindeyken sağ alt köşede bulunan kumanda panelindeki fotoğraf tuşu ile hiç iyi bir görüntü alamıyorum..Çıkan resimler çok kötü...Ancak klavyedeki " Prt Scr " tuşu ile iyi resim alabiliyorum..Buda önemli değil gölgelerde önemli değil, başka ciddi hataların olması daha önemlidir..Bu konu da diğer arkadaşlarımızda da aynı sorunlar var mı acaba...

Eğer bu sorunları başka arkadaşlarımızda da var ise, o zaman boşuna uğraşmayalım..

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 5 Ekim 2011; 17:05:45 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.