Şimdi Ara

RAID 0 Kurulumu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Halihazırda 2x1 Tb ST31000520 AS modelli raid'li bir sistemim var, Forumdan ST31000528 AS Modelli 1 Tb disk aldım. model numarası farklı olursa raid kurulumu yapılamaz diye biliyorum? Mevcut kurulumu uçurmadan ST31000520 AS li raid sistemime ST31000528 AS modelli 3. diski ekleyerek 3 diskli bir raid kurabilirmiyim?

• Yok mu bilgili veya ilgili biri!?!
  • Aynı kontrolöre bağladığın müddetçe 3 drive ile Raid 0 mümkün:

http://youtube.com/watch?gl=US&hl=en&client=mv-google&v=kZIR5GW-9OQ&fulldescription=1

..ve aynı model olmak zorunda değiller ama sıkıntı olma ihtimali var boyut ve hız aynı olmazsa zira striping yapmış oluyorsun sonuçta ve fw versiyonları timing'leri 3'ünde aynı olması en iyisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı diski takmayacaksanız RAID yapmanızı tavsiye etmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Aynı kontrolöre bağladığın müddetçe 3 drive ile Raid 0 mümkün:

http://youtube.com/watch?gl=US&hl=en&client=mv-google&v=kZIR5GW-9OQ&fulldescription=1

..ve aynı model olmak zorunda değiller ama sıkıntı olma ihtimali var boyut ve hız aynı olmazsa zira striping yapmış oluyorsun sonuçta ve fw versiyonları timing'leri 3'ünde aynı olması en iyisi.

şu an 3 diskim var raid 0 yaptığım Seagate ST31000520 AS ve 3. disk olarak eklemek istediğim Seagate ST31000528 AS modeli. Denemeden anlayamayacağım sanırım...
    laptopcum ; Aynı disk derken 520 AS ve 528 AS farklı disk mi?

• model aynı olması gerekmez hatta kapasite de aynı olması gerekmez fakat hali hazırdaki raid siteminize bir disk daha eklerseniz diğer diskler içindeki verileriniz kaybolur önce bilgilerinizi yedekleyin sonra raid kurulum yapın
    ben şuan 2x250 gb segate disk ile yaptıp raid yaparken biostan raid olacak diskleri seçiyorsunuz 3 lük raid 0 yapmayı bende düşünüyorum raid 0 sistemde verileri ikiye bölerek yazıyor 3 lü olursa 3 e bölmesi gerekecek daha
    önceden kaydolmuş verilerin yeni diske dahil olup bölünmesi mümkündeğil tüm verileriniz gider raid 0 sistemi yeniden kurmanız gerekecek en azından benim bildiklerim bunlar önemli verileriniz var ise risk atmayınız kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: alialtin

model aynı olması gerekmez hatta kapasite de aynı olması gerekmez fakat hali hazırdaki raid siteminize bir disk daha eklerseniz diğer diskler içindeki verileriniz kaybolur önce bilgilerinizi yedekleyin sonra raid kurulum yapın
    ben şuan 2x250 gb segate disk ile yaptıp raid yaparken biostan raid olacak diskleri seçiyorsunuz 3 lük raid 0 yapmayı bende düşünüyorum raid 0 sistemde verileri ikiye bölerek yazıyor 3 lü olursa 3 e bölmesi gerekecek daha
    önceden kaydolmuş verilerin yeni diske dahil olup bölünmesi mümkündeğil tüm verileriniz gider raid 0 sistemi yeniden kurmanız gerekecek en azından benim bildiklerim bunlar önemli verileriniz var ise risk atmayınız kolay gelsin

Eyvallah, raid'i uçurduktan sonra tekrardan raid kurmam gerektiğini biliyorum, Teşekkürler ilginiz için...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.