Şimdi Ara

Radyatörün oralardan duman çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
23.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben geçen mayıs ayında arabayı hararet yaptırdım o günden beri su eksiltmeye başladı ama nerden olduğunu anlayamadık bu zamana kadar haftada yarım litrelik normal pet şise kadar su ekledik haftada yarım litre eksiltiyo 8 aydan beri her haftavsu ekliyerek geldik zararı varmıdır bunun cok uzun yol yapan biri degilim senede 7 8 bin km anca yaparım ama bugun yarim saatlik biyere gittim parkettiğimde arabanın kaputunun acik olan heryerinden duman cikiyo hareret sandim ama su deposunda sorun yokdu hareret gostergeside normaldi ama bugun radyatörün oralardan yoğun duman ciktigini gordum nedendir su eksiltme ondanmidir ama 7 8 aydir su eksiltiyo ilk defa bugun duman ciktigini gordum önemli biseymi zarari olurmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Normal su tek başına zararlı olur.

Normal su 0 ın altında donucağı için büyük sıkıntı çıkarır .

Yaz olsa sıkıntı olmaz ama şimdi kış soğuk sezondayız. Benzincilerde radratör antifirizi satılıyo onlardan ekleyin. Cam antifirizini radyatöre koymazsınız ama yinede dikkat edin ona

Duman çıkması eğer çalıştırdıktan kısa süre sonra motor ısınınca çıkıyosa normal belli bi süre sonra düzelmesi lazım. Sürekli çıkıyosa dikkat edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erreguay

Normal su tek başına zararlı olur.

Normal su 0 ın altında donucağı için büyük sıkıntı çıkarır .

Yaz olsa sıkıntı olmaz ama şimdi kış soğuk sezondayız. Benzincilerde radratör antifirizi satılıyo onlardan ekleyin. Cam antifirizini radyatöre koymazsınız ama yinede dikkat edin ona

Duman çıkması eğer çalıştırdıktan kısa süre sonra motor ısınınca çıkıyosa normal belli bi süre sonra düzelmesi lazım. Sürekli çıkıyosa dikkat edin.

Izmirdeyim hava 13 derece suan yesil antifiriz koydurdum 1 ay önce ustune ekliyorum artik yaza kadar idare etsin daha bugun duman cikarmaya basladi motor ısınıkdı normalde ne calismaya baslayinca nede isininca cikartiyodu yeni cikti

• DJYALNIZLIK D kullanıcısına yanıt
    Onların oranları var genelde kutularında yazar.

Atıyorum -30 için hiç su koymayın -10 için % bilmem kaç su koyun diye.

Zaten antifiriz varsa sıkıntı olmaz.

Dediğim gibi gece çok soğuk olup sıcak soğuk farkından yapıyosa norman. Motor ısınırken hafif bi duman değil de sanki sıcak buhar çıkarıyomuş gibi. Normal o ama daha fazlası için bişey diyemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erreguay

Onların oranları var genelde kutularında yazar.

Atıyorum -30 için hiç su koymayın -10 için % bilmem kaç su koyun diye.

Zaten antifiriz varsa sıkıntı olmaz.

Dediğim gibi gece çok soğuk olup sıcak soğuk farkından yapıyosa norman. Motor ısınırken hafif bi duman değil de sanki sıcak buhar çıkarıyomuş gibi. Normal o ama daha fazlası için bişey diyemem.

Soyle anlatiyim kapiyi acar acmaz içeriye duman doldu balata sandım hemen buhar değil bu duman baya yoğun kokulu falan araba ilanda bu zamanlarda 2.el çok durdu ilk arayana vercem arabayi arac 2005 logan

• conta yanmış öyle kullanma aracı
    O normal değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: eko33

conta yanmış öyle kullanma aracı

Conta yanma belirtisi olarak yaga su karistirma filan yok yag eksiltme yok sadece haftada yarım litre su eksiltiyo

• quote:

Orijinalden alıntı: DJYALNIZLIK

quote:

Orijinalden alıntı: eko33

conta yanmış öyle kullanma aracı

Conta yanma belirtisi olarak yaga su karistirma filan yok yag eksiltme yok sadece haftada yarım litre su eksiltiyo

Kuvvetle muhtemel hararet yaptiktan sonra radyatorde catlak olustu.Basincin etkisiyle emin olun daha da buyuyecek.Yolda giderken o delik basincla gumlerse(ihtinal cok yuksek) bu sefer motor yakarsiniz.

Gidin sanayiye radyatore baktirin.Cok buyuk degilse 30 - 50 tl arasi kaynak yapiyorlar sorundan kurtulup rahat edersiniz.Surekli su koy su koy ugrasilmaz illallah ettirir vi sure sonra.

Basima geldi ordan biliyorum.Gittim degistirdim radyatoru kurtuldum mis gibi.

her conta yandıgında yaga su karısacak diye bişey yok tecrübeyle sabittir
  • Arac benzinli ve tuplu ise tupun kafadan da kacirir

• Hocam radyatör borularından kaçar birde radyatör kapaklarından sökmüşken şişletin genleşme kabını borularını temizleyin .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.