Şimdi Ara

radyatör sıvı kaçak giderici hk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aracim opel astra turbo benzinli lpg li. yaklaşık 1 yıldır aracımda su eksiltme sorunu var. nereden su kaçağı olduğunu hiç bir usta bulamadı. conta yanığına yoğunlaşıyorlar. bir usta radyatör kaçak önleyici sıvısı koyarsam kaçak sorunumun geçeceğini söyledi. bu dogrumudur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hüçbir işe yaramıyorlar. Hatra peteği tıkıyorlar. Hem toz hemde sıvı olanları kullandım.

• Yedek su deposunun kapağından kaçırıyor olabilir. Dumanlı test cihazları var kaçağın nerede olduğunu o şekilde bulabilirsiinz.

• Yetkili servise gösterin aracı

• Abro marka toz olanı deneyin sıvı olan işe yaramıyor. Radyatörcüye gidip basınçlı su testi yaptırın en kolay çözüm. Kendi aracımda radyatör değiştirdim kesmedi.

• Bende aynı sorunu yaşıyordum çok sıkıldım ne olacaksa olsun diyerekten Audi A3 1.6 LPG aracıma Würth'ün sıvı olandan denedim. Benim sorunum çözüldü, tabi aksi durumu yaşayanlarda var. 3 durum yaşanıyor. 1. Hiçbir etki etmiyor. 2. Sorun Çözülüyor. 3. Petek tıkanabiliyor. Kafaya koyduysanız würthün sıvı olandan basın geçin en kötü ihtimalle radyatör yenilersiniz..

• Caesar* kullanıcısına yanıt

Cesarim kalorifer radyatoru tikanirsa isi zor gogus sokuluyor degisimi icin bende denedim cozum olmadi

• flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Doğru diyorsun geçmişte benim araçta kalorifer radyatorunu kendim değiştim ama a3te göğüs sökmeden çıkıyor o yüzden çok sorun değil.. tabi arkadaşın arabada nasıldır bilmek lazım..

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kaçak bulmak için duman yöntemi kullan. Motor suyunu boşaltıp sisteme duman veriyorlar hatta sen bile yaparsın. Git elektronik sigara ile sisteme duman bas.
    Sakın radyatör tıkayıcı falan atma. Git sıfır radyatör al.
    Tabi kesin sorun oysa. Motoru bile eline alırsın bu radyatör yüzünden.
    Ben motor yaptırdım. İş yerinden arkadaşın başına geldi blok çatladı hararetten gitti sandık motor taktırdı. Sırf radyatör yüzünden...
    Motorda yağ ve suyun şakası yok

• orjinal yedek su deposu kullanmamak ya da depo kapağını orjinal kullanmamak su eksiltme sorunu meydana getirir mi?

• Renkli su koyun öyle bir bakın?

Radyatörde kaçak varsa yenisini alacaksın sanayii mal ustalara gidersen böyle der zaten

Opel özel servisine gidin bende de aynı araba vardı Astra J 1.4 turbo özel Opel servisine giderdim

• batlı B kullanıcısına yanıt

Evet

• Benim Suzuki de 1 yıldır su eksiktiyordu. Antep'te kaç tane ustaya gittim. Radyatör degiselim. Yedek su kabini degiselim. Toz dökelim sıvı dökelim vsvs boş boş cevaplar verip durdular. Kendim kartonu serdim altına yatıp 1 saat baktım durdum. Radyatörden uzayan hortumlardan birinin çıkış kısmında ki ağzı çürümüş kelepçesi de zor tutuyordu, su oradan İnce ince damlama yapıyordu. Ustaya gittim durumu anlattım. Radyatör hortumlarını yeniledim komple. Derdim bitti çok şükür. Senin sorunun cevabı. Radyatör hortumlarına baktır, radyatöre baktır en son çare üst kapak contasıni yenile kapağı taşlama ya ver.

• Evet.Kullanın.Çok eksilme olmasına rağmen benim arabamda işe yaramıştı.Pahalı da değiller.Denemekte fayda var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.