Şimdi Ara

R9 290 Trix Güç Kaynağı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi Akşamlar. Yakında aşağıdaki sistemi almayı düşünüyorum.Sizce iyi mi ?

Bide r9 290 Trixe 650w güç kaynağı yeter mi?

R9 290 Trix Güç Kaynağı

• Bence en az 700 watt almalisiniz... Diger bilesenler ve o.c dusunursek baya bi tuketim orani var...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 750 watt altı almayın derim

• 290'a 650W yeterli. Ama evladiyelik olması - ilerde CF-SLI olasılıkları için, 850W PSU bile alınabilir.
  • Livenx L kullanıcısına yanıt
    http://www.teknobiyotik.com/high-power-750w-80plus-bronze-56aat12v-guc-kaynagi.html

Bunu al.İşlemci soğutucusunuda xigmatek red scorpion yap

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadasım 650 watt gercekten cok az.. işlemci ve ekran kartı oc edersen cıddı degerlere yukselıyor psu.. o yuzden sen mınımum 700 al... kullananı dınle derım.. salt fabrıka degerlerı vermııyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: suat6027

arkadasım 650 watt gercekten cok az.. işlemci ve ekran kartı oc edersen cıddı degerlere yukselıyor psu.. o yuzden sen mınımum 700 al... kullananı dınle derım.. salt fabrıka degerlerı vermııyorum...

650W'ın nesi az hocam yapmayın etmeyin yahu 290'lı sistemler tam yükse 400W civarında güç tüketiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mebrar

quote:

arkadasım 650 watt gercekten cok az.. işlemci ve ekran kartı oc edersen cıddı degerlere yukselıyor psu.. o yuzden sen mınımum 700 al... kullananı dınle derım.. salt fabrıka degerlerı vermııyorum...

650W'ın nesi az hocam yapmayın etmeyin yahu 290'lı sistemler tam yükse 400W civarında güç tüketiyorlar.

hocam 2600k ve 290 ı oc yapınca guc tuketımı 550 w lara cıkıyor.. ve eger psu guclu degılse kapanmalara yok acıyor... yasanmıslıklarla test etmıs bulunmaktayım...
  • 650 Watt'ın az olduğu nerden çıktı... Kartın ve sistemin çektiği güç belli, PSU'ların 12V değerleri belli.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mebrar

quote:

hocam 2600k ve 290 ı oc yapınca guc tuketımı 550 w lara cıkıyor.. ve eger psu guclu degılse kapanmalara yok acıyor... yasanmıslıklarla test etmıs bulunmaktayım...

Bu güç tüketimini wattmetre ile mi ölçtünüz hocam? Öyleyse tam değer verebilmeniz mümkün müdür?

• Sistemde değişikliğe gidilmesi gerek.

Soğutucu hariç butun parçalar Vatan

Cooler Master 212X - Inventus
    Fx 8320
    Gigabyte 970A ud3p
    Corsair low profile vengeance 1600mhz 2x4 (diğer ramler soğutucuya temas edebilir)
    Wd blue 1TB 64MB Cache
    Powercolor 290 PCS+
    300R 600W (o kadar güzel sistem toplamışsın Z3e sığdırmaya çalışıyorsun)

• Sapphire'in önerdiği 750 Watt.

PCI Express® based PC is required with one X16 lane graphics slot available on the motherboard.
    1X75 Watt 6-pin PCI Express power connector is required.
    4096MBMinimum of system memory.
    Installation software requires CD-ROM drive.
    DVD playback requires DVD drive.
    Blu-ray™ / HD DVD playback requires Blu-ray / HD DVD drive.
    750 Watt Power Supply is required.
    1X150 Watt 8-pin PCI Express power connector is required.
    64-bit operating system highly recommended
    A display with digital input (HDMI, DisplayPort or DVI) is required
  • quote:

Unigine benchmark veya GPU'yu zorlayacak oyunlarda, R9 290'lı sistem yaklaşık 480 W kadar güç çeker, gerçek değerleri veren 750 W alınmasında yarar var. AMD FX 8000 serisi işlemciler oc yapıldığında, 100 W daha fazla güç tüketecektir, sistem stabilitesi için bunun da hesaba katılması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 23 Ağustos 2014; 9:00:46 >
  • Su tri x i alma da ne alirsan al

Belirli fan seviyelerinde fani titresimden dolayi ses cikarrtiyor.

Vapor x olani alnhem daha serin hemde daha kaliteli fanlari ve backplate i var

• Asus 290 Direct CU II aldım haliyle güç kaynağııda değiştirdim.Kartın kutusu üzerinde minimum 700 watt yazıyor mesela.Hem bu forumdan hemde başka sitelerden yaptığım araştırmalarda Corsair RM750 aldım...Şimdi herşey tıkırında...750 gold olan bir markayı ama iyi markayı tercih etmeni öneririm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.