Şimdi Ara

R7 1700X ile yapılan testlerde etkileyici sonuçlar elde edildi! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: black_flood

quote:

Orijinalden alıntı: veleciraptor

İnşallah Bulldozer olayında yaşadıklarımızı yaşamayız. Bulldozer piyasaya çıkmadan önce de yapılan testlerde havada uçuyordu ama retail işlemciler gelip bağımsız testler yapılmaya başlayınca sonuç hüsran oldu.

AMD umarım aradan geçen onca yılı iyi değerlendirmiştir de bizi Intel'in her yıl % 3- %5 performans artışından kurtarır. % 10 geride kalması bile umurumda değil. % 10 geride kalsın ama % 20 daha uygun fiyatlı olsun yeter.

İntel firmasının daha Zen çıkmadan 7. nesle ve 7. nesil daha yeni piyasaya can vermeye başlamışken bir anda 8. nesil işlemcilere atlaması sonuçları doğrular nitelikte. amd buldozer mimarisini çıkardı çıkalı intelin çıkarttığı yeni modellerde çok uçuk kaçık bir performans artışı söz konusu değil ama 8. nesilde bir anda gerçek % 15 artış yapacağı garantisi vermesi ortada. İntel rakibinde hareketlilik olmadıkça her 3 ayda bir yeni mimari diye uğraşmaz asla.

İkinci nesilden beri tek yaptıkları OC yapmak hocam. 8. Nesildede aynı olur kafanı yorma .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• böyle konuşuyoruz amd çıktı piyasayı götürecek diye ama pazarlama stratejileri işin kaderini belirler. İntel uzun süredir piyasada lider yani kaymağını yedi. Şimdi amd f/p olarak sağlam geliyor olabilir ancak intelin yapacağı bir fiyatlandırma stratejisi amd yi dağıtabilir. Örnek olarak fiyatlarını amd'nin 100 dolar altına çekse amd nin havasını alabilir. Intel uygun olduğu anda insanlar inteli tercih edecektir.

• r0ket kullanıcısına yanıt
    dereyi görmeden paçayı sıvamayın! 2011 yılında fx 8350 ile ilgilide aynı şeyler deniyordu
    sonuç intel alt seviyede zaten amdte ilk tokatı indirdi g4560 ile f/p olarak
  • Gel artık vefasız...
  • Gençler 1700x çok basit hava soğutucularla 4 Ghz'i görüyormuş. Üst düzey bir hava soğutmayla 4,4 Ghz'i 150-200 Watt arası bir güç çekerken zorlayacaktır. 4,4 Ghz demek her açıdan aşağı yukarı 6900k max oc=1700x max oc demek. Harika vallahi. Tahminim 1800x mükemmel bir özel yapım sıvı soğutmayla 5 Ghz'i zorlayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 13 Şubat 2017; 17:21:22 >
  • Satılık i3 6098p , Msi h110m gaming. Tabi ryzen çıkınca
  • pahalı olur iyiyse ucuza vermezler dandikse ucuz olur

• AMDeden beklediğim degmük geldi sonunda intel ayanı denk alır artık :)

• Alici : PC alacaktim, ne tavsiye edersiniz?
    Satici : Intel 4 cekirdek 100 birim gucunde 300$, AMD 8 cekirdek 120 birim gucunde 250$, hangisi olsun
    Alici : Intel ver bana, bir de sogutucu koy adam gibi.

Bunu cikardim ben yazidan.

• quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Bekleyecekzen zen

Dolar coşmadan işlemci almalı
    İntel alsak çok pahalı
    Amd yapmış tam sırası
    Bekleyecekzen zen

Şimdi yorumları tahmin edebiliyorum:Amd bu çokta inanmamak lazım, kullanıcı testlerini görmeden inanmam,Amd'den çok çektim bi daha kullanmam vs

Yapmış işte adamlar hemde 4 te bir fiyatta satıyorlar, daha ne yapsınlar.Anakartlarda yenilendi,Ddr 4'e de geçildi,Tdp zaten süper değerlerde pek mazerette bulamayacaklar ama genede ben Amd önermem diyenler çıkar kesin

kardeş sen yine de dereyi görmeden paçaları sıvama
  • R7 1700X ile yapılan testlerde etkileyici sonuçlar elde edildi!

;)

• Şu benchmark resimleri biraz daha büyük olsa. Ryzen tamam baştada diğerleri ne hangisidir diye görmek için monitöre yapışmak zorunda kalıyorum. Amd bu sefer gayet iddalı geliyor
  • yahu intel böyle amd yi yakaladığı yıllarda ve öncesinde pc dergilerinde hep intel başarılıydı ama sunucu üretenler buna bakmayıp amd kullanırlardı bilirlerdi ki intel amd nin arkasından nal bile toplayamıyor. opteron un amd nin yıllarıydı o yıllarda bir yönetici şöyle aptalca bir karar aldı biz ortalama işlemci çıkaracağız sonuçta oradaki rekabet satışlara yansıyor demişti.amd nin ocağına incir ağacını dikmişti. önce sunucu piyasasında çekilmeye başladı devamındada masa üstlerinden uzaklaştı sunuculardan zaten masa üstlerine işlemci kalmıyorduyaç intelse kuzey güney köprüleriyle uğraşırdı alanlar
    ama amd nin sürekli arkasından iş çevirdi. bu oyunu intel kazanmışken ilk kez amd den karşı atak geldi. her ne kadar amd nin intel işlemcilerini artık intelde oldugu gibi pc dergilerin yarısı tutan sayfalarında anlatılmayacak çogu insan amd geçse bile farkına varmayacak ilgilenen insan sayısıda azaldı aslında sunucu bilgisayarından hiç bahsediliyor mu baksanıza donanimhaber e çoğunlukla cep telefonu veriyor dinazzorlaştık dinazor

• O kadar bekledık ve degdı sonunda ıntel bu seneyı zararla kapatacak amd sayesınde.r7 1800x e hıc gerek bıle kalmayacak 1700x tum ıntel ıslemcılerı oyunlarda gececek.

Adamlardakı mımarı ust sevıyede 3ghz bıle calıssa ıntelın 5ghz lık cpusunu darmadagın edecek.Testler harıka tam ıstedıgımız gıbı hepsı oyunlar hakkında bılgı sahıbımı olmamızı sagladı.

Thanky u amd ryzen
  • quote:

Orijinalden alıntı: WARTIME

O kadar bekledık ve degdı sonunda ıntel bu seneyı zararla kapatacak amd sayesınde.r7 1800x e hıc gerek bıle kalmayacak 1700x tum ıntel ıslemcılerı oyunlarda gececek.

Adamlardakı mımarı ust sevıyede 3ghz bıle calıssa ıntelın 5ghz lık cpusunu darmadagın edecek.Testler harıka tam ıstedıgımız gıbı hepsı oyunlar hakkında bılgı sahıbımı olmamızı sagladı.

Thanky u amd ryzen

Agzından bal damliyor insallah dedigin gibi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: u have to MakeMyFireOut

quote:

Orijinalden alıntı: WARTIME

O kadar bekledık ve degdı sonunda ıntel bu seneyı zararla kapatacak amd sayesınde.r7 1800x e hıc gerek bıle kalmayacak 1700x tum ıntel ıslemcılerı oyunlarda gececek.

Thanky u amd ryzen

Agzından bal damliyor insallah dedigin gibi olur

Bana ironi gibi geldi

• woundedknee kullanıcısına yanıt
    Anlayan anlıyor valla kacamıyoruz elınızden
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

dereyi görmeden paçayı sıvamayın! 2011 yılında fx 8350 ile ilgilide aynı şeyler deniyordu
    sonuç intel alt seviyede zaten amdte ilk tokatı indirdi g4560 ile f/p olarak

Broadwell E ayarında işlemci geliyor merak etme, dandik Pentium yenemez bu sefer.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.