Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (596. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.985
Cevap
286
Favori
1.816.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 594595596597598
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben tavsiye ederim hocam ama asıl sisizn memnun kalmanız ,umarım sıkıntı yaşamadan güle güle kullanırsınız :) @Black_Mamba24
  • sonerso S kullanıcısına yanıt
    size yazacaktım yanlış olmuş,,aldıysanız hayırlı olsun..kullananlardan pek şikayet yok hocam,cam tavan muhteşem bi olay değil bence :)
  • Merhabalar,

2011 model Qasqai model aracımız var.Bugün tuvtürk muayenesine götürdüğümüzde xenon farların sonradan takıldığı söylenip ağır kusur verilmiştir.Bu konuda internetten araştırdıysam da kesin bir sonuç alamadım.Sizin tecrübelerinize danışmak istiyorum.

Bu aracın farları fabrika çıkışlı mı?Yoksa opsiyonel olarak burada mı takılıyor.
    Benim bildiğim qasqai farları mercekli bunun kusurdan sayılmaması gerekiyor.

Bu konuda sıkıntı yaşamış biri var mı?Bilgilendirirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulpar999 -- 4 Ağustos 2014; 18:15:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tulpar999

Merhabalar,

2011 model Qasqai model aracımız var.Bugün tuvtürk muayenesine götürdüğümüzde xenon farların sonradan takıldığı söylenip ağır kusur verilmiştir.Bu konuda internetten araştırdıysam da kesin bir sonuç alamadım.Sizin tecrübelerinize danışmak istiyorum.

Bu aracın farları fabrika çıkışlı mı?Yoksa opsiyonel olarak burada mı takılıyor.

Bendede 2011 var xenon sonradan takıldı, geçmeme sebebi otomatik yükseklik ayarı ve far yıkamsnın olmayışı, iki yılda bir sök tak yapacağız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tulpar999

Merhabalar,

Kaputu açıp bakın eğer farların orda kucuk kalın bir kitap benzeri kutu varsa her iki far tarafında da,xenon sonradan takılmıştır. Muayeneden bu şekilde ggeçmesi mümkün ddeğil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tulpar999 T kullanıcısına yanıt
    fabrika çıkışlılarda far yıkama ve otomatik yük/yolcu yani ağırlık algılayıcı var aracınızda far yıkama yoksa ve far yükseklik ayarı manuelse sonradan takılmıştır ve ağır kusura girer
  • drakula09 D kullanıcısına yanıt
    evet aracı aldım. teşekkürler. cam tavan olsa iyi olur olmasa da olur. güneş. vs. için.

300 km kadar uzun yol yaptım hız genelde 110 km idi 4.5 litre gösterdi. bence çok iyi. konfor da bekledigimden iyi çıktı
  • sonerso S kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun güle güle kullanın :)
  • arkadaşlar qq 2013 model bir yıl dolmadı. ön camı taş vurması sonucu içinden garip bir şekilde çatladı. yürüme yok. kasko bir yılı doldurmadığı için orjinal camı karşılıyor. sizce camı tamir mi ettireyim. yoksa orjinal cam mı taktırayım. bu soruyu sormamın sebebi cam değişimi sırasında oluşabilecek birtakım olumsuz durumlar. fabrikasyon gibi olmazsa falan. gerçi servis profesyonel ekip değiştriyor diyor ama. fikriniz nedir? Bir de 10000 bakımına rağmen yakıt şehir içi 8.5 altına düşmüyor. anormallik yok mu? tşk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti1538

arkadaşlar qq 2013 model bir yıl dolmadı. ön camı taş vurması sonucu içinden garip bir şekilde çatladı. yürüme yok. kasko bir yılı doldurmadığı için orjinal camı karşılıyor. sizce camı tamir mi ettireyim. yoksa orjinal cam mı taktırayım. bu soruyu sormamın sebebi cam değişimi sırasında oluşabilecek birtakım olumsuz durumlar. fabrikasyon gibi olmazsa falan. gerçi servis profesyonel ekip değiştriyor diyor ama. fikriniz nedir? Bir de 10000 bakımına rağmen yakıt şehir içi 8.5 altına düşmüyor. anormallik yok mu? tşk.

normal bir değer. fabrika verisi 7,9 lt. olan bir aracın 8,5 lt yakmasından daha doğal bir şey olamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti1538

arkadaşlar qq 2013 model bir yıl dolmadı. ön camı taş vurması sonucu içinden garip bir şekilde çatladı. yürüme yok. kasko bir yılı doldurmadığı için orjinal camı karşılıyor. sizce camı tamir mi ettireyim. yoksa orjinal cam mı taktırayım. bu soruyu sormamın sebebi cam değişimi sırasında oluşabilecek birtakım olumsuz durumlar. fabrikasyon gibi olmazsa falan. gerçi servis profesyonel ekip değiştriyor diyor ama. fikriniz nedir? Bir de 10000 bakımına rağmen yakıt şehir içi 8.5 altına düşmüyor. anormallik yok mu? tşk.

Hocam yakit cok normal bu motorla hem de otomatik kocaman araba:)

Kesinlikle orjinali ile degistirin ucretsiz , hic merak etmeyin guzel yapiyorlar serviste. Benim opel aracimda otoyolda tas gelmisti ve catlamisti on cam, kaskodan yaptirdim aynen boyle. Tamir fln ugrasmayin eskisi gibi olmuyor asla. Hem de guvenli degil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• musti1538 M kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun, orjinal cam taktırmanızı öneririm.
  • Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni katıldım. 2008 tekna lpg li aracım var. Dizele geçmeyi düşünüyorum. Hiç dizel kullanmadım. Artıları eksikleri hakkında bilgi verirseniz memnun olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Kasko 1 yıl dolmadan camı karşılamıyor diye bir şey olamaz, anlaşmalı camcısı vardır orjinal cam yoksa serviste taktırırsın belli bir muafiyeti vardır % 10-15 gibi o farkı ödersiniz. 2011 model aracımda benimde başıma geldi anlaşmalı camcı da Nissan logolu yoktu serviste değiştirdim % 10 muafiyeti vardı, onuda ödemedim kaskom sadık müşteri ve müşteri memnuniyeti nedeniyle bu farkıda benden almadı, kaskom Allienz sigorta.
    Aynı durum ben alırken araçta da vardı. Almadan önce 50 tl ye cam yapıştırma tamir yoluna gittim. %50 ye kadar çatlak kayboluyor. Yürümesini engelliyor.
  • Sayın Qashqai Klübü üyeleri size bir sorum olacak.

Ben ikinci el bir Qashqai düşünüyorum. Aradığım model 1.6 dci 4x4 manuel. Forumda okuyarak bulmaya çalıştım ancak tam olarak başarılı olamadım.

Bu model yani 1.6 dci 4x4 manuel Qashqai hangi yıllarda hangi donanımlarla satışa sunuldu?

Vereceğiniz bilgiler için teşekkür eder iyi günler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dervis_ali04

Sayın Qashqai Klübü üyeleri size bir sorum olacak.

Ben ikinci el bir Qashqai düşünüyorum. Aradığım model 1.6 dci 4x4 manuel. Forumda okuyarak bulmaya çalıştım ancak tam olarak başarılı olamadım.

Bu model yani 1.6 dci 4x4 manuel Qashqai hangi yıllarda hangi donanımlarla satışa sunuldu?

http://www.nissan.com.tr/araba-fiyatlari

İstediğin araba yeni çıktı. İkinci eli henüz piyasada olmayabilir. O yüzden bulamamışsındır. 2013 ve öncesinde 4 x 4 ler 2000 motordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: cumhuruzun

quote:

Orijinalden alıntı: dervis_ali04

Sayın Qashqai Klübü üyeleri size bir sorum olacak.

http://www.nissan.com.tr/araba-fiyatlari

İstediğin araba yeni çıktı. İkinci eli henüz piyasada olmayabilir. O yüzden bulamamışsındır. 2013 ve öncesinde 4 x 4 ler 2000 motordu.

Hocam bence yanılıyorsunuz. 2010 dan sonra bazı yıllarda çıktı aslında ama ben yılları ve donanımlarını belirleyemiyorum.

Onun için doğrudan sizin gibi kullanıcılarına sormak istedim.

Teşekkürler.

• dervis_ali04 D kullanıcısına yanıt
    1.6 dCi motor daha yeni çıktı, bence siz yanılıyorsunuz.
  • Hocam qashqai sahibi olarak az çok piyasanın içindeyiz. Yanılan siz olabilirsiniz, aradığınız bilgiye bir türlü ulaşamamanızın nedeni de bu olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 594595596597598
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.