Şimdi Ara

Q9400 vs xeon e5450

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar bugun siparis vereceğim. Q9400 90 tl e5450 75 tl ama xeon aliexpresste oldugu icin 25 30 gun beklemem lazim. Amacim battlefield 4 oynamak. Q9400 da 60 fps ile yaklasik hangi ayarlarda oynayabilirim? O kadar bekleyesim yok ama degermi performans farkina? Ayarlari zaten en yükseğe getiremem. Ekran kartım powercolor hd5750. Bellek 6gb.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kingsoldier45 K kullanıcısına yanıt
    Frekansı yüksek olduğundan E5450 derim. P35/P43/P45 chipset anakart, 450-500 watt güç kaynağı, iyi bir soğutucu varsa hız aşırtma yapmanızı öneririm.
    Gelelim esas soruna o işlemci ile Battlefield 4 sabit 60 FPS hayal, 4 GHz'e çıkartabilirseniz belki verir. Ben 3.0 ve 3.4 GHzde Q6600 ile denedim. Single playerda patlamalı çatlamalı sahnelerde bayılıyor. Multide 64 kişilik haritada 20 FPSleri (3.0 GHz'deyken) görüyor.

Q6600@3.4 GHz - GTX 950
    https://i.hizliresim.com/G0QkGV.jpg

Videoların ayrıntısında sistem özellikleri yazıyor. 3.0 GHz'lik Q6600ü E5450'nin eşdeğeri sayabilirsiniz. Bakmayınız sisteme göre bu kadar yüksek ayarda oynadığıma. MSAA'yı kapatınca işlemcinin foyası çıkıyor. Sonuç olarak beklentiniz yüksek olmasın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• a-f-h A kullanıcısına yanıt
    Hocam anakartım gigabyte ga p35 s3g. Oc yapabilirmiyim q9400 e? 1 ay beklemeyi goze alamadim ve quad islemciyi aldim bu arada.

• O işlemciyi yıllarca 3.3 ghz de kullandım crysis 3 u bitirdim yüksek ayarlarda ultra degil.

Gpu gtx 660 ti işlemci adeta can çekişiyor %100 de çalışıyor hep kasma çok az var ama işlemciyi oc etmeyeceksen paran boşa gitti desem yeridir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.